Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valakinek tapasztalata az...

Van valakinek tapasztalata az intim tölcsérekről?

Figyelt kérdés

Nem rég bukkantam rá erre a hüvelybe felhelyezhető kis tölcsérre ami összegyűjti a vért menszeszkor így nem kell sem tampon sem betét és mellette lehet sportolni nincs szaga nem látszik szinte semmi hátrányt nem tudok róla elmondani de mind ezeket csak olvastam. Van valakinek tapasztalata véleménye erről és a használatáról?

válaszotokat előre is köszönöm!



2017. ápr. 4. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Én nem gondolnám, hogy tényleg ilyen csoda, kicsit idegenkedem a dologtól. Azért a tampon se mindig tökéletes, ha meg ez elmozdul véletlen, akkor megette a fene az egészet...

Szóval sorban állok, kíváncsi lennék tényleges tapasztalatokra!

2017. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért nem szimpi, mert egyszer olvastam, hogy hiába orvosi szilikon, jó minőség, blabla, de mégis nekifeszül a hüvely izmainak napi több órára, az meg nem túl egészséges.
2017. ápr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amiről te írsz az az intim kehely. Nem összetévesztendő, mert az intim tölcsér az állva pisilésben segít.

Egyébként egyik barátnőm kipróbálta, majd azzal a lendülettel ki is dobta. Nem higiénikus, de legalább gusztustalan.

2017. ápr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a menstruációkor használatosra gondolt, a leírásban kifejtette. Egyébként nekem a macerássága sem tetszik. Tehát bemegyek a mosdóba, előtte kezet mosok, de mire levettem a bugyimat, már megfogtam két kilincset és a wc ülőkét. Utána ezzel a kezemmel leveszem a kehelyt, kiöntöm, majd maszatosan visszateszem? Vagy letolt bugyival kislattyogok a kézmosóig és kimosom ott, ahol más fogat mos? A termék honlapján amúgy azt javasolják erre a helyzetre, hogy tartsunk magunknál fél liter vizet és a wc fölött öblítsük el. Kösz. Akkor inkább megveszem az anionos betétemet, azon legalább látom a vérzés erősségét is.
2017. ápr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem van. Kicsit nehezebb használni, mint a tampont, de amúgy szuper. :) Az mondjuk nem igaz, hogy nem kell cserélni egész nap a legerősebb napokon sem... Talán egy picit tovább bírja, mint a tampon, de kell azért cserélni. Elmozdulni nem fog. Ha rosszul helyezted fel, akkor szivároghat. Ez igényel egy kis gyakorlást.

Valóban nyilvános helyen kicsit körülményesebb a csere. Én akkor nedves törlőkendővel szoktam kitiszítani a WC-ben a tölcsért és a kezem is. Én összességében szeretem. Egy plusz előnye, hogy nem kell trükközni azzal, hogy diszkréten vegyem elő a táskámból mikor kell, illetve ugyanilyen diszkréten dobjam ki. (mert ugye eleve nálad van :)) Ez tamponnál, betétnél probléma. Lehet, hogy van akit nem zavar, én bevallom korábban kicsit szégyellős voltam ennél a műveletnél.

2017. ápr. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
* ezen is látod a vérzés erősségét... ezt nem értem miért írtad.
2017. ápr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5 Köszi, akkor ezt sem próbáljuk ki. :D Én a tamponnal is mindig szerencsétlenkedek, hogy jó szögben kerüljön fel, ennél akkor esélytelen, hogy normálisan használni tudjam. x)
2017. ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem szereted a tampont, akkor valóban ez se lenne jó választás.
2017. ápr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én betétről váltottam, a tampont sose szerettem. Nagyon jó dolog szerintem. Az első alkalommal mikor használtam rosszul helyeztem fel, de azóta már megtanultam használni. Én mindig itthon tisztítom ki. Menstruáció közben csak folyó vízzel, előtte-utána kifőzöm.
2017. jún. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!