Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruaciókor magas vernyomas...

Menstruaciókor magas vernyomas. Nem hatnak ilyenkor rá a gyógyszerek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Normàlis esetben 140/90-120/80közott van.Középidőben meg menstruàcionak Altalàban 3. Napjàn van egy nagy vérnyomaskiugràs 180/100-ig felmegy teljesen varatlanul.És nem hst rà még az erős surgőssegi vernyomascsokkentő sem.Csak magatól hajlando lemenni.Valtozo időn belul.A vernyomaskiugrashoz tarsul elgyengülés (mintha feszulne elgemberedne a labam),puffadas szeru gyomortaji fura szorito erzes,par perces szapora szivveres,panikszeru erzes,esetenkent migren.

Nogyogyaszati vervetelem volt.de csak jovoheten tudom meg az eredmenytMost is megint rosszul vagyok es azert kerdezem hatha van itt aki tudja mitöl lehet ez vagy tapasztalt hasonlot.42 eves vagyok.ha vernyomascsokkentö nem segit mit lehet csinalni?Valerianat is vettem be.Frontin nem jo.ver tole nagyon a szivem.


2017. ápr. 8. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Most nem akarlak itt ijesztgetni de anyósomnak is évek óta magas volt a vérnyomása ilyenkor. Aztán mint kiderült már akkor gond volt a szívével és nem rég kapott infarktust. Neki sem használt ilyenkor semmi gyógyszer. Ajánlom hogy nézesd meg a szívedet is.
2017. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hat nem tudom..nemreg csinaltak ekg t,vervetelt,teljesen jo volt mindkettő.par éve panikszerű tunetek miatt voltam mindenfele szivvizsgalaton de mind jó lett.persze azota lehet bàrmi.de inkabb valami hormonalisnak tunik.

Anyosodnak volt mas tunete is?

2017. ápr. 9. 06:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Hosszú ideig nem volt neki semmi más. Aztán jött a krónikus fáradtság majd egy nap elkezdett fájni a mellkasa meg karja.
2017. ápr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Neki mennyi volt a vernyomasa?

Szedett rà rendszeresen gyogyszereket?

Szivet vizsgaltàk valamikor?amugy egeszsegesen elt?de egyebkent túlelte az infarktust?

2017. ápr. 9. 14:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Neki is 180 körül volt és igen túlélte de egyébként nem élt egészségesen és nem ment soha orvoshoz vele. Nem szedett akkor semmilyen gyógyszert csak ha muszáj volt de nem mindig használt neki. Aztán most meg muszáj gyógyszereket szednie.
2017. ápr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem neked inkább vízhajtó kéne. Az is csökkenti a vérnyomást (tehermentesíti a keringést) és a migrénre is jó.
2017. ápr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Vizhajtó?Ez erdekes...Lehetséges.Bàr alapból keveset iszom.Mensi előtt màr1-2 héttel làthatóan tàskasabbak a szemeim.Nekem ott ödemàsodik.Persze lehet hogy mashol is vizesedek.Mert erzem mintha lenne rajtam olyankor némi sulyfelesleg.De ez mensi utan eltűnik.Meg olyankor nagyon puffadok.
2017. ápr. 15. 17:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézz csak utána. A vízhajtót használják magas vérnyomás kezelésének kiegészítésére is a fentebb írt ok miatt. A menses előtti ödémásodás természetes, te nehezebben viseled.
2017. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!