Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció alatt (és előtte...

Menstruáció alatt (és előtte pár nappal) magas vérnyomás. Mitől lehet? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Mar nagyon aggaszto.menszesz előtt elkezd az amúgy120-140/80 vérnyomasom emelkedni és menstruació 3.napjàn màr eléri a 180/110-et is! Szedek rendszeresen vernyomæscsökkentőket de úgy làtom abszolut nem befolyàsoljak ezek a gyógyszerek az àllapotom.Menstruacio idején egyszerűen nem hat!màr pànikban vagyok emiatt retegek a következő verzestől.

Orvosnal voltam.Volt sima vérvétel,hormonsoros vérvétel,ekg.Ez eddig mind rendben.Akkor meg mi okozhatja??

180/110-el mindenkepp korhàzba kell menni?:

Vegülis lemegy,csak sokà.Bar lehet az is ràtesz,hogy nagyon bepatàzok olyankor.A vércukrom is azokon a napokbannagyon ingadozik.Nagyon ehesnek erzem magam de nem esik jól enni.Szinte esek ossze az ehsegtől hiaba eszem egyfolytaban.

Ez a hormonos vervetel inzulinvizsgalatot is tartalmazott.Azzal sincs gond.esetleg attol még lehet inzulin rezisztencia? Mar mast nem tudok kitalalni.

Nődoki pszichiaterhez es kardiologushoz kuldott.De ha szivbajom lenne az nemcsak mensikor lenne,nem?az is fura hogy van egy kicsi miomàm.Az allitolag hormoningadozastol van.viszont nekem rendben vannak a hormonjaim.Allitolag fiatal is vagyok még a miomahoz(42).ev

S.o.s. mi bajom lehet,mit csinaljak?Némi stressz leszamitva egeszsegesen elek.


2017. ápr. 17. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Tensiomin a "legjobb" vérnyomás csökkentő, bár nem minden orvos hajlandó felírni mert elég durva cucc :)

mentősök is ezt használják


nekem amikor az epém állt be akkor ment fel nagyon és rosszul voltam

ki kellett hívni a dokit és ő adott egy 25mg-osat, el kell szopogatni és fél óra - 1 óra alatt szépen leviszi a vérnyomást 120 alá


szerencsére hagyott ott plusz egy tablettát de mondta hogy csak akkor vegyem be ha semmit nem változik 2 óra múltán sem a helyzet... szóval megmaradt és amikor rá 1 hétre megint rosszul lettem akkor bevettem


aztán jó ideig semmi majd megint rosszul lettem az epémmel de akkor már nem volt gyógyszer, így akartam feliratni de a háziorvos nem írta fel de a belgyógyász igen szóval most van 1 egész dobozzal ha esetleg beütne a gebasz, de szerencsére még nem kellett hozzányúlnom.


esetleg kérd meg a kardiológusodat, hogy írjon fel

de ezzel tényleg óvatosan kell bánni!!!!

2017. ápr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Van tensiominem.Az én dokim azt mondta,màr 160-as vernyomàsnàl be lehet venni.Gondolom 180-nal méginkàbb.Én el is szopogattam mikor meglàttam,hogy 160 és tudtam,hogy mrnsi 3.napjan ez a csillagos égig felmehet.Szoval 160-nal bepanikoltam és elszopogattam a tensiomint,Kb fel ora múlva ujra mertem es màr 180/110volt!kepzelheted hogy megijedtem,hogy meg a tensiomin sem vitte lejjebb.kb 2-3 ora mulva csökkent le kb150-ig.Lejjebb semmikepp nem megy olyankor.és olyan panikroham szerű érzeseim ,tüneteim vannak.

Amiatt is aggodom mert olvastam hogy tul gyorsan se jó levinni a nagyon magas vernyomast.Nem tudom mennyire vedzelyes ez nalam.van-e okom igy aggodni.Vegulis nem folyamatosan magas,csak azokon a napokon...

Pegig még sulyfelesleg sincs rajtam.Mozgok is eleget.


Szoval tensiomint 180-as vernyomasnal is be lehet venni? Es nem baj ha nem rögtön hat,hanem 1-2 oran belül? De felek hogy addig simàn kipurcanok a vernyomas miatt!

Lehetseges,hogy nem hat nekem a tensiomin?vagy inkabb az lehet,hogy bepanikolok es amiatt megy meg feljebb es nem csokken a vernyomàs? Gondoltam màr frontinra,de attol meg gyorsan ver a szivem.

2017. ápr. 17. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!