Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akik fogamzásgátlót szednek,...

Akik fogamzásgátlót szednek, nektek milyen volt az első hetekben? Hogy éreztétek magatokat, csökkent a nemi vágy? Van olyan, aki megbánta, hogy elkezdte szedni?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 25. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első hetekben pecsételtem, más szerintem nem volt, de ez teljesen normális. Viszont a nemi vágy szörnyen lecsökkent, ez nagyon-nagyon zavart... de nem emiatt hagytam abba, hanem azért mert alvászavar lépett fel nálam, és az én fogamzásgátlóm papírjára rá volt írva ez mellékhatásként, ezért gondoltam tartok három hónap szünetet, meg gyanakodtam arra, hogy lehet a gyógyszer miatt fáj sokat a fejem, de azóta is fáj hogy nem szedem, szóval az szerintem nem attól volt :D meg valószínűleg az alvászavar se, de nem baj, most már kivárom a három hónapot és elmegyek magándokihoz. Amúgy nem bántam meg, hogy elkezdtem szedni, másfél évig szedtem, közben 2x voltam vérvételen de mindig jó volt mindenem, tényleg az egyetlen ami borzasztóan zavart az a libidó csökkenés volt, de közben meg bennem volt az, hogy soha nem izgultam hogy nem történt-e baj, de amíg óvszerrel védekeztünk akkor emiatt is sokat izgultam.
2017. ápr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első héten csupa piros pöttyös lett a bőröm mindenhol. Aztán elmúlt. Volt egy kis libidócsökkenés is. De az első három hónapban normális, ha kijön pár mellékhatás. Két éve szedem, nincs vele gond.

20N

2017. ápr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első héten még nem igazán tapasztaltam semmit. Az első hónapot végig véreztem amíg szedtem a tabit, utána ez abbamaradt. 3 hónapja szedem, azóta szinte rendszeresen van fertőzésem. Szex közben hüvelyszárazság, egyáltalán nem tudok felizgulni. Pozitívum viszont, hogy nőtt a mellem egy kosárméretet. Ha elfogy ez a levél, váltani fogok.
2017. ápr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és az igaz,hogy elmúlnak a pattanások? van akinek segített ezen a problémán?
2017. ápr. 26. 14:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Lindynettet kezdtem szedni. Az első hónapban pecsételővérzésem volt, ami el is múlt utána. Szinte egyáltalán nem voltak pattanásaim, ám hüvelyszárazság és libidócsökennés lépett fel kb 2 év után. Elkezdtem barnázni is a levél közepén, majd nem jött meg a szokott időben. Nődoki ekkor dianne-t írt fel (magasabb hormontartalmút). Ettől a béka feneke alá esett a libidóm, a hüvelyszárazság pedig méginkább fokozódott, valamint szúrtak a petefészkeim, nagyon gyakran zsibbadtak a végtagjaim. Akkor végleg abbahagytam (4 levél dianne után). 3 hónap után jött meg ismét a menzeszem. Jobban zsírosodik a hajam, a bőröm és elég sok pattanásom van. Úgy vettem észre, mintha kicsit szőrösebb is lennék.

Nem bántam meg, hogy szedni kezdtem mert nyugodt voltam, hogy nem eshetek teherbe. Egyébként totál rendszertelen a ciklusom. Van h 32, van h 52-55 napos. Úgyh gyakran parázok annak ellenére, hogy védekezünk. De ez a foggátló előtt is így volt...

Azt javaslom, hogy alacsony hormontartalmú készítményt írass fel.

2017. ápr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Óh, és 2x volt gombás fertőzésem dianne szedése alatt. Sem előtte, sem azóta nem volt semmi gondom.

/5. Válaszoló/

2017. ápr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5 hónapja szedem. Első hónapban a levél közepétől úgy fájt a mellem, mint menzesz előtt szokott. Ez még a második hónapban is kitartott, de azóta megszűnt. Picit teltebb is lett a mellem.

Közti vérzésem nem volt, de nekem fogamzásgátló nélkül nagyon-nagyon ritkán volt vérzésem. Amit még észrevettem, hogy a szünetben eléggé labilis vagyok érzelmileg, amit a sima menzeszek alatt nem nagyon vettem észre, bár mint mondtam, elég ritkán volt:D A legkisebb hülyeségen képes vagyok magam elbőgni olyankor. Plusz a szünetben a vérzés első egy-két napján fájni szokott a fejem, de mivel előtte iszonyat fejfájós voltam, ez ahhoz képest inkább előrelépés..:D

A libidóm nem csökkent, sőt (lekopogom). Nem tudom, hogy az új kapcsolatom vagy a tabletta miatt, de minden nap vagy kétszer szexelnék, ha tehetném:)

Őszintén remélem, hogy később sem lesz vele gondom.

2017. ápr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!