Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges ez? 2 hetet késett...

Lehetséges ez? 2 hetet késett a mensesem akkor megint ahhoz számoljak 28 napot amikor megjött vagy még azelőttihez

Figyelt kérdés
Sziasztok.2 hetet késett a mensesem akkor megint ahhoz számoljak 28 napot amikor megjött vagy még azelőttihez
2017. máj. 16. 14:54
 1/5 anonim válasza:
Mondjuk nem értem minek kell neked pont 28 nap, de a ciklusod első napja a mensi első napja. Akármit is akarsz számolni én onnan tenném.
2017. máj. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen,kicsit bután fogalmaztam de akkor onnantól számolom!köszönöm :)
2017. máj. 16. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, a ciklus első napjától (mensi első napja) számolj annyit, ahány napos átlagosan a ciklusod.
2017. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A menstruációs ciklusok eltérőek, így van akinek 28 naponta megjön és van akinek 40 nap is letelik a 2 között. Ezen én nem aggódnék, de ha nagyon furcsának találod, akkor menj el szakemberhez és beszélj neki a dologról, kérd hogy vizsgáljon meg, ha szükséges. De egyenlőre figyelgesd a következő 2-3 alkalommal és ha azt tapasztalod, hogy szintén hosszabb idő telt el köztük, akkor csak az történhetett, hogy megváltozott a ciklusod. (Nem tudom, mennyi ideje jön meg neked rendszeresen, de) a menstruációs ciklus életkortól és bizonyos környezeti behatások hatására ugyanúgy változhatnak. Okozhatja ezt valamely vitamin hiánya, vagy stressz is. Szóval ha a következő 2-3 alkalommal nem tapasztalsz hasonlót, akkor azon kellene gondolkodnod elsősorban, hogy milyen behatás ért, ami ezt kiválthatta (pl. nem ettél almát paprikát egy hónapig, aztán pont azokban a napokban mielőtt megjött ettél egy darabkát. ebben az esetben lehetséges hogy vitaminhiányod volt, amit a paprikában lévő vitaminok pótoltak...vagy pl. érettségiztél vagy bármilyen nagyobb számonkérésre prezentcióra, felvételire készültél ezekben az esetekben kialakulhat egy olyan stressz a szervezetedbe, ami megakadályozza, kicsit feltartóztatja ezt a folyamatot) Szerintem ne aggódj, 2-3 alkalommal figyeld meg hogyan alakul a ciklusod és esetleg egyszeri soron kívüli nőgyógyászati konzultáción elbeszélgethetnél erről az orvosoddal, hogy mi okozhatta ezt a "kis kimaradást".
2017. máj. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,kedves vagy!! hát márciusban 37.napon jött meg viszont most májusban onnantól 46-.ik napra.És stresszeltem nagyon,lehet azért csúszott mert ilyen még nem volt.szinte mindig ilyen 28-32 nap között szokott megjönni,és msot megvoltam rémülve.Hétfőre kaptam időpontot,de múlthét csütörtökön jött meg és így le kellett mondanom mert úgy nem tud kivizsgálni a nőgyógyász.szóval június végére kaptam egy másik időpontot.
2017. máj. 16. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!