Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 24 nap van hátra a szülés...

24 nap van hátra a szülés kiírt időpontjáig. Két hete tart az orrfújós-köhögős kórságom. A doktorom Semicillin kúrát javasolt. Kicsit (nagyon) fázom attól, hogy antibiotikumot szedjek. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:

nyugodtan szedheted. egy valódi bakteriális fertőzés sokkal többet árt a babádnak mint az antibiotikum. én is megfáztam a szülés előtt 3-4nappal, iszonyú rossz volt köhögni-tüsszenteni később mert császárral született végül a kislányom. ma már inkább kérnék én is segítséget a dokimtól, csak ne kellett volna taknyosan a szülőszobára mennem. ráadásul 3héttel előbb jött a baba, mert a ctg-je nem volt jó, 200al vert a szive, azt mondták ez is a fertőzésem miatt lehetett.

szerintem ha doki mondta ne gondolkodj, bízz meg benne!

2010. máj. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én még nem voltam várandós,de mindig is tartottam az antibiotikumoktól.Elég érzékeny vagyok a hidegre,könnyen felfázom,náthás leszek,és szinte évente 3szor volt jobb oldali arcüreggyulladásom,és sokszor írtak rá antibiotikumot.én jó ember módjára be is szedtem,nem kell mondani teljesen kikészítette a gyomromat,normaflorral együtt szedve is.Ezt csak azért mondom,mert a legutolsó arcüreggyulladásomnál felkerestem egy magán szakorvost.Ő felháborodva kijelentette,hogy ennél nagyobb marhaságot,hogy minden náthára antibiotikumot írni,mikor a náthát és a köhögést se baktérium okozza,hanem csak megfázás.Utóbb kiderült hogy orrsüvényferdülésem van és ezért volt mindig arcüreggyulladásom,szóva az antibiotikum csak egy felesleges marhaság volt az én esetemben.Az akkori arcüregemre meg erős náthámra írt valami speckó orrcseppet meg homeopátiás gyógyszert és másnapra szinte elmúlt, nem is mondom hgy mellékhatásoktól mentesen.Szóval szerintem jól gondold meg,hogy miért készíted ki a szervezeted.Inkább keress fel egy megbízható orvost,főleg ha kisbabát vársz.Nem hiszem hogy az antibiotikum jót tenne neki vagy neked,főleg ha jó hasmenést vagy hányást kapnál tőle. Jól gondold át tehát=)
2010. máj. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a segítő szándékot. Végül homeo bogyót kaptunk a patikustól, ami három nap alatt meggyógyított. :) Öt nap múlva szülök. :)
2010. jún. 4. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!