Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez lehet mellrák?

Ez lehet mellrák?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok. 4 hónappal ezelőtt voltam ultrahangos emlővizsgálaton (kiütésszerű kiütések miatt a bal mellen), akkor nem találtak semmi rendellenességet.

A bal mellemben (a mellem "tövénél" tehát ahol "elkezdődik" a mell) kb. 1 hete fedeztem fel egy kemény kb. borsónagyságú csomót, ami fájdalmatlan, elmozdítható. Nem vagyok benne biztos, hogy az volt, de mintha egy pattanás is lett volna rajta, amit ha megnyomtam kijött belőle fehér váladék. Az már elmúlt, de a csomó még ott van. Kb. 4 napja a hónaljamban is fedeztem fel szintén egy borsónyi nagyságú, kemény csomót. Az is fájdalmatlan, elmozdítható (de csak vízszintesen, felfelé nem megy). Borotválom a hónaljam, és nemrég vettem egy új dezodort is, ami kicsit mart. Viszont a másik hónaljamon semmi irritációt nem okozott sem a borotva sem a dezodor.

Mandulagyulladásom is van, de azt olvastam, hogy az nem befolyásolja a hónalji nyirokcsomót. Háziorvosnál voltam, ő a mellcsomóra csak annyit mondott hogy az semmi, a hónaljira pedig azt hogy borotválkozás miatt van. De ő csak megnézte és megtapogatta. Nem is kérdezte meg, hogy fájdalmatlan-e, én pedig elfelejtettem mondani.


A kérdéseim tehát a következők lennének:

Elképzelhető hogy 4 hónappal a negatív emlő UH után kialakuljon mellrák? (Azt olvastam hogy a csomó már egy előrehaladottabb állapot).

Vagy valóban csak valamilyen gyulladásról van szó? Azt olvastam hogy a gyulladást fájdalom kíséri, de nekem teljesen fájdalmatlan.


2017. máj. 30. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem mellrák. Csak a nyirokcsomódban megrekedt valamilyen baci.
2017. máj. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még ha csomót is találsz a melledben, akkor is az esetek többségében nem kell egyből a legrosszabra gondolni. Lehet ciszta, fibroadenoma (ez a leggyakoribb jóindulatú elváltozás).

Én is már többször találtam csomókat, 2x voltam UH-n, voltam mammográfián is, midnig az volt az eredmény, hogy nem kell velük foglalkozni. A hónaljamban nekem is láttak valamit az UH-n, nekem is azt mondták, hogy a borotválkozástól van.

Ha mindenképp meg akarsz nyugodni, akkor nőgyógyászhosz menj egyenesen, neki kötelessége áttapintani a mellet, ő is tud UH-ra beutalót adni.

2017. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!