Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek? 3 hete szültem!...

Mit tegyek? 3 hete szültem! Rossz közérzetem van, megy a gyomrom és hányingerem van. Folyton stresszes vagyok es türelmetlen. Ùgy érzem viszket a böröm.

Figyelt kérdés
Babòca szopik ès elèg görcsös lett. Ùgy szeretnèk jò kedvű anyuka lenni. Hiànyzik a règi szabadsàgom is. Valahogy megkell szokjam ezt az àllapotot. Elèg sokat fogytam is.

#Depizek?
2017. jún. 1. 07:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nervenpfleg nevű tablettát tudnám ajáblani. Kismamák is szedhetik, terhesség után ajánlott, de egyetemistáknak érettségizőknek vizsgaidőszakra is. Én rendszeresen szedem, mert alapjáraton stresszes a szakmám, sok kudarc érhet az én befolyásom nélkül is. Nem dárga, és azt hiszem 90 szemes a nagyobb kiszerelés. Édesanyám évtizedek óta szedi. Esetleg relaxációs gyakorlatokat javasolnék. (Nem vagyok ilyen szektás cuccos nyugi :D ) Képzeld el magadat egy olyan helyen ahol nagyon jól érzed magad. Ez lehet valóságos hely ahol már jártál (pl tengerpart, erdőben tisztás) de lehet személyesen kitalált hely is. Érezd át azt az érzést, keresd a szagokat, hangokat ott azon a helyen. Élvezd. :) Nincs okod stresszelni. Világrahoztál egy olyan csodát akinek egészséges anyukára van szüksége. Te pedig az vagy, ne tedd magadat tönkre.
2017. jún. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1es vagyok. Bocsánat a hibákért, telefonról írtam.

Még annyit mondanék, hogy relaxálni bármikor lehet. Ha a baba alszik tr is pihenj le, ne takaríts akkor se ha szalad a ház. Pihenj! Ne hajszold túl magad.

2017. jún. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Megvisel az anyasag . Nagyon sajnallak. Rengeteg nö van a helyzetedben, nem akar abortuszt , ròzsaszin köd, szerelmes , de szüles utan nem birja az egeszet .
2017. jún. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Ez a gyors hormonális változások miatt a szülés utáni depressziónak nevezett enyhén pszichotikus állapot. Sokaknál fellép, emiatt ne érezd magad betegnek. Próbálj olyan körülményeket teremteni a családod és barátaid segítségével, amikor sokféle külső inger eltereli a figyelmedet saját magadról. Ebbe beletartozhat egy napi rendszerességgel végzett torna, testmozgás. Szép lassan kilábalsz belőle.
2017. jún. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

[link]


A Nervenpfleget nem vizsgálták szoptató anyáknál, ezt érdemes figyelembevenni.

2017. jún. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Azert tornazni nem nagyon kene a hat hetes kontrollig szerintem, de setalni is jo otlet lenne. Akar a babaval, akar ugy, hogy a kispapa van a babaval, te meg jarsz egyet, hogy megnyugodj egy kicsit, kikapcsolj. Egy fel ora is sokat tud jelenteni. A baba gorcsolhet attol is, hogy valami olyat ettel. Most ne egyel puffaszto, fuszeres, eros kajakat. Illetve igyal nagyon sok vizet es egyel rendesen! Mennyit fogytal? Sokat hiztal a terhesseg alatt?
2017. jún. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
Legközelebb ne szülj, s nem lesznek ilyen gondjaid.
2017. jún. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
55 kg voltam terhesen most 45 vagyok
2017. jún. 1. 08:46
 9/11 anonim ***** válasza:
20%

Az, hogy tényleg megváltozik a kismama élete , sajnos tabutéma, az hogy tenyleg elveszti a szabadsagat.

Nem, rafogjak, hogy ez hormonális megborulás, amúgy minden a régi , csak sétáljon egyet.

Minden baja hormonális.

Azert ez nem igy van! De fúj ez nem téma. Azert marad rosszul informalt sok nö .

Az igazsag az kedves kerdezö , h sajnalom a lelki allapotod , de lasd be hogy SENKI nem tartott pisztolyt a fejedhez h MUSZAJ ezt a babát bevállald ! Kötelezett erre valaki ? Nem. Te AKARTAD. A gyerek kiszólt a hasadból h muzáj megtarts?

Az iskolaba kene tanitani a gyerekeknek a gyerekvallalasr , h miböl all , öszinten , nem úgy hogy " Jaj ne ijesszuk el szegenyeket , hadd ne tudjak az igazat ", hadd vállaljanak aztan mar úgyis kesö , mikor kész tények elött vannak .

Kene kapjanak tamagocsi babákat amelyek ejjel orankent orditanak , es egy hetig ezt csinaljak , tanterv szerint.

Nem volna ennyi elszúrt élet

2017. jún. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem az első szülés után 3 hónapig tartott, mire rendbe jöttem fizikailag. Persze a legtöbb anyukának nem tart ilyen sokáig, de szerintem aki 1 hónapon belül már olyan fitt, mint a terhesség előtt, az vagy nagyon szerencsés, vagy hazudik. Szerintem ne várj túl sokat magadtól, idő kell, amíg minden a helyére kerül. Ha tudsz mozogni, sétálni, tedd, de nem mindenkinek megy (én 6 hétig ki se mentem a ház kapuján, örültem, amikor végre ülni tudtam, nem hogy tornázni :)).

A legfontosabb most az, hogy te és a babád megszokjátok egymást és kialakuljon egy rendszer az életetekben (ami aztán pár hetente/havonta változni fog).

Az emésztési problémákra azt javaslom, szedj probiotikumot és légy óvatos a tejtermékekkel, cukorral. Igyál édeskömény teát, a babának is jót fog tenni. Aludj annyit, amennyit csak tudsz.

2017. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!