Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mostanában megvisel a menstruá...

Adriennkiss kérdése:

Mostanában megvisel a menstruáció, normális ha akár egész napon át tartó fáradságérzet van rajtam?

Figyelt kérdés
Már ez az 5.éve, hogy menstruálok, eddig nem volt semmilyen problémám, néha fájt a hasam, de ennyiben ki is merült. Mostanában viszont (nem a lustaság miatt) fáradság lesz urrá rajtam, nem jó a koncentrálóképességem. Ezért azt szeretném kérdezni, normális-e ez, mert a barátnőim furcsállják (például azt hiszik, hogy hazudok, mert emiatt mondok le programot). A táplálkozásom egészséges, nem hiszem, hogy vashiányos lennék, ami azt okozhatná. Lehet a stressz is hozzájárul, de mégis mindig menstruáció közben érzem. Szerintetek el kellene mennem nőgyógyászhoz? Csak mert kicsit tartok tőle. Kérlek, segítsetek, köszönöm szépen. 18L

2017. jún. 6. 17:38
 1/1 anonim ***** válasza:
50%

Mások is vannak így, én már menstruáció előtt pár nappal iszony fáradékony vagyok, nálam vashiányra hajlam is van. Ne hidd azt, hogy nálad nem lehet, mert elvileg egészségesen táplálkozol, ez nem csak azon múlik. Plusz a stressz például hozzájárulhat vashiányhoz.

Szerintem először próbálj meg vastablettát, vagy esetleg vasat is tartalmazó multivitamint szedni. Ha ettől jobbak lesznek a tüneteid, akkor valószínűleg ez volt az oka. Ha nem használ, utána még minsig elmehetsz nőgyógyászhoz. De lehet, hogy ez nálad teljesen normális, akkor is, ha eddig nem volt, mivel időnként változhat a menstruáció jellege is. Te pedig ugye mostanában nőttél ki a kiskamaszkorból. A növekedés befejezésével simán lehet, hogy nálad tünetileg így áll be a menses.

2017. jún. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!