Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek ha megvan és fáj a...

Mit tegyek ha megvan és fáj a hasam nagyon és mellé nincs székletem? 15L

Figyelt kérdés

Ma reggel jött meg és fáj a hasam de vettem be fájdalomcsillapítót 2 órája de semmi..

És székrekedéses vagyok nagyon és most se tudok wczni és ez is nagyon szar és az alhasam fáj

Valamikor meg hányingerem van a wcn pl pár hónapja is reggel megjött és ittam 2dl vizet és kihánytam a wcn meg kb 2-3órán keresztül szarul voltam utána lettem "jobban"



2017. jún. 14. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is kamaszkorom óta így kínlódtam, de azt hittem, normális. Csak 30 éves korom után derült ki, hogy endometriózisom van. Miután megtudtam, vissza is tudtam szorítani speciális étrenddel.


Kerüld az adalékos, ízfokozós, tartósítószeres kajákat, mert kihatnak a hormonháztartásra. Vegyi fehér cukor helyett fogyassz inkább természetes nádcukrot. Fehérlisztes péksüti helyett válaszd a teljes kiőrlésűt. Igyekezz natúrkozmetikumokat használni vegyszeresek helyett.


A mensi előtt és alatt csökkentsd a hús és tejtermék-fogyasztást, egyél minél több zöldséget, gyümölcsöt, és igyál (szénsavmentes vizet) amennyit csak tudsz.


Ezek mellett még bizonyos jógagyakorlatok rendszeres végzése tudja jelentősen enyhíteni a fájdalmat.

2017. jún. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!:)
2017. jún. 15. 10:12
 3/5 A kérdező kommentje:
De Úgye nekem nincs ilyesmi vagy ez a "betegségem"?:o
2017. jún. 15. 10:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Endometriózisa nagyon sok nőnek van, de sokan nem is tudnak róla. Van egészen enyhe formája (csak jobban kínoz a mensi) és van, akinek hó közben is fájdalmakat okoz.

Annyi a lényege, hogy a méhnyálkahártyád nem csak ott nő, ahol kell, hanem a méheden kívül is. Onnan viszont nem tud kijönni mensikor és ez okozza a fájdalmat. De megfelelő táplálkozással elérheted, hogy szépen lassan felszívódjanak ezek a rossz helyen lévő méhnyálkahártya szigetek.

Persze lehet, hogy nálad nem erről van szó, hanem más okozza a görcsöket.

2017. jún. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hu rendben köszönöm:)

Végülis úgyis "egészségesebben" akarok táplálkozni mert sokszor eszek kalóriadús szörnyű gyorskajákat stb vagy chips :oo :/

2017. jún. 16. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!