Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló a görcsökre? Ki...

Fogamzásgátló a görcsökre? Ki szedett? Használt?

Figyelt kérdés

Évek óta erős görcsökkel küzdök a menstruáció idején. Elájulók, utána kiver víz, reszketek, órákig szenvedek a görcsökkel, amik percenként összerántanak. Sokféle fájdalomcsillapítót görcsoldót használtam már.

Nurofen, Benuron, Nospa, Advil, Advil ultra, Algoflex, Algoflex-M, Algoflex Forte, Algoflex Rapid, Papaverin Takeda, Xilox, Voltaren dolo, cataflam V. A Cataflam V volt a leghatásosabb, nagyjából 12 perc múlva kutya bajom sem volt pedig addig a földön szenvedtem.Azonban 9 hónap használat után jelentkezett a mellékhatása, bedagadt az arcom, ezután azt tanácsolták többé ne szedjem, és tartózkodjak a diklofenáktól. Ezért újra felkerestem a nőgyógyászt aki javasolta az Aspirin Ultrát. Ez igazából semmit nem használ, 2 nappal előtte kúra szerűen kell szednem, valamint mikor megjön vehetek be duplát, de semmit nem ér. Konzultáltunk az orvossal aki szerint semmilyen más fájdalomcsillapítót, görcsoldót nem tud adni, csak vérvétel után fogamzásgátlót ami ilyen esetekben segíteni szokott.


Érdekelne ki az aki emiatt szedett fogamzásgátlót, és milyen hatása volt a görcsökre?valamint milyen negatív mellékhatásai voltak, esetlegesen pozitív, ha ilyen létezik egyáltalán?


Mostmár én is dolgozó felnőtt nő lettem, már nem vehetek ki egy délelőttöt mert megjött,mivel ez természetes dolog. Illetve elájulni sem szeretnék épp munkába menet valahol az utcán.

Egyébként semmi egyéb probléma nincs a ciklusommal, többnyire pontos(1-2 nap csúszás esetleg), mennyiségileg is normális, az orvos megvizsgált szerinte is rendben vagyok, egyszerűen én idegenkedtem eddig a fogamzásgátlótól, főként mivel szószoros értelmében fogamzásgátlás céljára nem használnám úgysem.



2017. jún. 27. 22:56
 1/6 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok, sosem éltem aktív nemi életet.
2017. jún. 27. 23:03
 2/6 anonim válasza:
50%
Ideje lenne.....:)
2017. jún. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
Én szedek már 8 éve. Éveken át tömtek különböző gyógyszerekke, semmi nem hatott, hasonló tüneteim voltak mint neked csak én hánytam is, 12 éves korom óta, mióta először megjött. Nem egyszer a kórházban kötöttem ki iskolaidőben, dokihoz meg hiába jártam, mind azt mondta hogy majd ha idősebb leszek meg ha gyereket szülök, akkor jobb lesz. Nem lett jobb, így 19 évesen szépen elbattyogtam és felírattam a fogamzásgátlót. Csak jó hatásai vannak, órára pontosan jön meg, a korábbi 10 nap helyett 5 nap alatt elmúlik és olyan szintre csökkentette a fájdalmat, hogy simán bírok járni (nekem ez nagy cucc). Néha még hányok és van olyan alkalom, amikor kicsit erősebben fáj de hol van ez ahhoz a fájdalomhoz, amikor összeestem a folyosón...nekem megérte felíratni.
2017. jún. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
29%
Nem akartam bunkó lenne de nah..... hat ez az igazság. 24 évesen mar azert szüksége van ott a szervezetednek rendszeresen orgazmusra.
2017. jún. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Masztizz naponta (többször), az görcsoldó hatású. Ha már szexelni nem szoktál. De fogamzásgátlót emiatt ne szedj.

20N

2017. jún. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
NEM! Menj el endokrinológushoz, meg nőgygyászhoz, hogy nincs-e endometriózisod.
2017. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!