Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi idő után áll helyre a...

Mennyi idő után áll helyre a menstruációm fogamzásgátló tabletta abbahagyása után?

Figyelt kérdés

Majdnem 8 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót egészségügyi okok miatt, amit 2 évig szedtem.

A menstruációm azóta teljesen felborult. Mindig 40-42 napokra jön meg, ez aggasztó hiszen a tabletta előtt rendes volt a ciklusom 28-30 napos. Továbbá a menstruációm is megváltozott, 3-4 naposak lettek, és az utolsó menstruációm teljesen más volt. Szinte csak barna víz állagú folyadéknak volt az első napon, majd a második napon élénk piros színű, de szintén híg állagú volt, mint a víz, ami csak úgy keresztülfolyt rajtam, harmadik napon pedig már szinte meg sem volt. Ilyen még eddig nem történt velem, mivel nekem mindig 5-6 nap volt a menstruációm, és a vérzés állaga is teljesen más volt, ezért is aggódom nagyon.


Normális ez még ennyi idő után is? Mit tehetek ez ügyben? Forduljak nőgyógyászhoz? Mennyi idő míg ismét helyreáll a ciklusom? Lehet, hogy valami kezelésre lesz szükségem? Volt valaki hasonló helyzetben?



2017. júl. 6. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért borult volna fel?! Ha rendszeresen jön meg, akor nincs semmi gond. Örülj neki, hogy 28-30 nap helyett most 40-42-re állt be. Nőgyógyászhoz fordulhatsz, de ők te szerint csak fogamzásgátlót ajánlanak. Inkább endokrinológushoz menj, ő megnézi, rendben vannak-e a hormonjaid.

30N

2017. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Minek örüljek?

Szerinted az a normális, ha ilyen ritkán jön meg?

Lehet, hogy most még nincs tétje, de amikor majd később gyereket akarok, akkor járjak mindenféle kezelésre?

Egyáltalán nem örülök, mivel ilyen vérzésem még soha nem az életemben.

2017. júl. 6. 16:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, normális, mivel rendszeres. Nem mindenkinek van 28 napos tankönyvi ciklusa.
2017. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!