Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi ideig és milyen mértékb...

Mennyi ideig és milyen mértékben kell fogyókúrázni ahhoz, hogy az ember meddő legyen?

Figyelt kérdés

És hány % az esélye, hogy tényleg meddővé tesz az "anorexiás életmód"? Esetleg más módszer? Hallottam, hogy ha sokáig nem kezelteti az ember a hüvelyi fertőzését, akkor egy idő után ráterjed a méhére és meddőséget okoz, de honnan lehet hüvelyi fertőzést kapni, és mennyi időbe telik, mire a meddőség kialakul? És ezzel a módszerrel hány %.os esély van a sikerességre?


NEM VÉLEMÉNYEKRE VAGYOK KÍVÁNCSI!


2010. máj. 20. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
egy nő mindent megtesz azért h lehessen gyereke és azért h ne . . . jobb lenne ha inkább fogamzásgátlót szednél akkor tuti nem esel teherbe . . . a hüvelyi fertőzésbe bele is lehet halni ha sokáíg nem méssz orvoshoz . . . az anorexiába szintén . . . + lehet h pár év múlva nagyon szeretnél egy babát és nem lesz rá módod h teherbe ess
2010. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem fogamzás gátlás céljából akarok meddő lenni, arra tényleg ott a fogamzás gátló, én szülni nem akarok... de ezt egészséges ember a mai világban nem teheti meg, férjet se találnék így, hogy "nem akarok szülni", másrészt örökbe is könnyebben / gyorsabban adnak gyereket meddő pároknak. Szóval nem praktikus lenne. Csak nem tudom, hogy érjem ezt el.
2010. máj. 20. 21:11
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Az anorexiánál is, meg a különféle fertözéseknél is ELÖFODULHAT, hogy valaki meddö lesz, biztosan azonban nem lehet megmondani, hogy kinek alakul ki ez, és kinek nem. Ezenkivül elöfodul idönként, hogy meddönek tartott (orvosi vélemény alapján) valaki mégis teherbe esik.


Ha nem akarsz gyereket, akkor ne ilyen - egyébként is veszélyes - módszerekkel akard elérni, mert egyrészt a módszerbe bele is halhatsz vagy állandó fájdalmaid lesznek életed végéig, másrészt meg nem biztos, hanem sterliziáltasd magad. Ezt jelenleg minden feltétel nélkül elvégzik, ha valaki betöltötte a 18 évét, és ha nincs komplikáció, a legtöbb helyen reggel bemégy a kórházba és délután már haza is mehetsz, de ha igy nem megy, akkor is legfeljebb 2-3 napig kell bent maradni.

2010. máj. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

úgy tudom, ezt csak a 3. gyerek után csinálják meg

meg egyébként is, az nem olyan, mert arról nem adnak papírt, hogy ez és ez okból meddő vagyok, hanem hogy direkt azzá tettem magam, de én nem akarom, hogy ez kiderüljön...

2010. máj. 20. 21:17
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Újabban nem kell már semmi feltétel, nemrég olvastam itt (a rendelet is be volt linkelve).

Olyan viszont tényleg nincs, hogy a mütétet ne vegyék észre, de adott esetben az indok lehet, hogy túl fiatalon csináltattad és késöbb megbántad, hogy nem lehet gyereked.

De igazán nem értem a gondolatmenetedet, a szülés egyáltalán nem olyan borzasztó, ha valaki gyereket akar, akkor ezt is "illik" vállalnia. (Nem bántásból, csak számomra nem követhetö a logikád.)

2010. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hű ez télleg jó :) Akkor megmondom, h fiatalon annyira kis hülye voltam, hogy fogamzásgátló módszernek ezt választottam :D Mennyibe kerül?

(amúgy terhes se akarok lenni meg szoptatni se, nemcsak a szüléssel van bajom, gyerek nélkül viszont nem tudnék élni, legalább 2-t örökbe fogadnék! Így szegény árvaházi gyerekeken is segíthetnék!)

2010. máj. 20. 21:34
 7/13 anonim ***** válasza:
2010. máj. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Mert nekem nagyon fiatalnak tünsz még - és ha most elmondasz a terhesség/szülés/szoptatásról, akkor nagyon sok szép élménytöl fosztod meg magad. (Nekem van négy gyerekem, tapasztalatból mondom.)
2010. máj. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hűű, ez a link meg ez a lehetőség nagyon szuper, köszönöm! :) Én még abban a hitben éltem, hogy ehhez 3 gyerek kell...


A sterilizáció a menstruációt is elmarasztalja, vagy azzal mi lesz?


20 éves vagyok és azt hiszem, mindig is tudtam, hogy én ezt nem akarom. Az örökbefogadást viszont annál jobban szeretném! Komolyan mondom, mindenki csak jól járna, ha én meddő lennék! Az árvaházi gyerkőcök is, meg én is...

2010. máj. 20. 21:48
 10/13 anonim ***** válasza:
válassz akármi mást, csak ne azt h fogyózól tőle, mert lehet h előbb halsz bele minthogy meddővé válj. válaszd a sterilizációt, vagy mondjuk a foggátló injekciót....ha azt jósokáig használod úgyis meddő leszel. és még menstruálni se fogsz, ha injekcióztatod magad.
2010. máj. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!