Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi van akkor, ha a 7 napban...

Mi van akkor, ha a 7 napban nem jön meg, amíg nem szedek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Ha a 7 nap szünet alatt nem jön meg, akkor 7 nap után kezdhetem a fogamzásgátló szedését, vagy mi?


Másik kérdésem: Yadine-t szedek, egy hónapja kezdtem csak szedni, eddig még soha nem szedtem semmiféle gyógyszert, és minden nap vérezgetek/váladékozok tőle egy keveset. Tudom, hogy ez normális 1-2 hónapig, de elég rossz szaga van. Szerintetek a rossz szag is normális? (Rosszindulatú válaszolók megelőzésére: szoktam fürdeni naponta, nyugi.)



2017. júl. 11. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj vele, ha nem jön meg, te akkor is kezd el szedni a 8. napon, ahogy azt a tájékoztató írja. Az első egy-két hónapban lehet ilyen, sőt, pöttyözés is véletlenszerűen, utána be fog állni, hogy megjön a szünetben.

De ne ijedj meg akkor se, ha nem a 2. napon jön meg, ahogy a papír írja, ha 5-6. napra áll be, az is teljesen normális.

Ha a harmadik hónapra sem áll be a ciklusod, akkor viszont vissza a dokihoz, mert akkor más gyógyszert kell nézni.


A rossz szag oka lehet egy enyhe gombás fertőzés, amit a hormonháztartásod megváltozása kiemelt, a fenti dolog erre is igaz, ha nem javul magától, akkor érdemes jelezni a dokinak. Esetleg intim mosakodót, vékony tisztasági betétet érdemes használni.

2017. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor is szedd tovább, ha nem jön meg a megvonásos vérzés. Az első pár hónapban még előfordul. A fura szag is normális szerintem, főleg ebben a nagy melegben.

20N

2017. júl. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tisztasági betétet szoktam mindig használni, de azért elég kellemetlen. Ha nincs gombám és úgy veszek be rá gyógyszert abból lehet baj? (Még soha nem volt gombám de most egy kicsit azért beparáztam miatta)

2017. júl. 12. 15:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Minek vennél be gyógyszert gombás fertőzésre, ha nincs is gombád fertőzésed? Nem értem.
2017. júl. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért, mert hátha van
2017. júl. 12. 19:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel vegyél be gyógyszert fejfájásra, görcsre, vérnyomáscsökkentésre, mert hátha lesz. Ekkora baromságot... Ha gombád van, az fel fog tűnni...
2017. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Gyógyszer helyett inkább használj intim mosakodót (csak figyelj rá, hogy olyat, amitől nem borul a Ph), ilyen szimpla esetben szerintem az is elég.

Tisztasági betétből van nagyon pici vékony, amit meg sem érzel, hogy bent van. Én pl. nyáron mindentől függetlenül is szeretem használni, kevésbé érzem magam rosszul, ha leülök a forró ülésre, izzadok, bármi, és estére sem érzem azt, hogy úristen, csak nehogy hozzám akarjon érni a párom zuhanyzás előtt... :)

2017. júl. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. júl. 13. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!