Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 6 napja késik a mentruációm,...

6 napja késik a mentruációm, aggódjak-e komolyabb betegség vagy terhesség miatt, az alábbi tényezőket figyelembevéve (amik elvileg késleltethetik) és milyen betegség elképzelhető?

Figyelt kérdés

Több hónapja van/volt egy elhúzódó felfázás-szerű betegségem, amire a hónapban írt fel a háziorvosom egy anibiotikumot, amit a ciklusom második felében szedtem egy hétig. Eddig nem volt probléma a menstruációmmal és a gyógyszer mellékhatásai között sem szerepelt a ciklus-ingadozás.

Az időjárásingadozást is olvastam valahol, mint zavaró tényező, ami felénk a hónapban elég durván jelen volt ( egyik nap 25 fok, a következőn pedig 5).

Védekezés volt óvszerrel, illetve néhány alkalommal megszakítással (tudom, hogy ez mennyire rizikós, idióták vagyunk) de vigyáztunk.

Van komolyabb hőemelkedésem 37,5 (az alap 36 körül/alatt szokott lenni), amit úgy olvastam, mint a terhesség jele, de ez nem lenne sok? Illetve elképzelhető, hogy a betegség tünete.

Ezenfelül amióta késik folyamatosan görcsölök, stresszelek, hogy úristen, mi van, ha teherbe estem vagy valami komoly baj van. AZt hiszem ez se segíti a dolgokat

Bocsánat, hogy ilyen maratoni kérdés lett!


2008. okt. 17. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

Elöször is nyugi!Ha nem tudod mi van vegyél tesztet.

A felfázást inkább nőgyógyásznak kéne kezelnie,mert rá tartozik,mert ha rámegy a petefészkeidre akkor meddővé is válhatsz.És talán ettől késik,az antibiotikm nem zavar be.Miért nem szedsz fogamzásgátlót??

2008. okt. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
És még annyi,hogy egytöbb hónapos felfázást nem lehet 1 hét alatt kikezelni.Mért nem figyelsz jobban magadra.
2008. okt. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a félig megnyugodásod érdekében csiálj terhességi tesztet,és tartsd melegen a derekad,ill. a hasad,pihenj sokat,forro zöld tea,nyugtató hatású.
2008. okt. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!