Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Véradók! Jövő héten készülök...

Véradók! Jövő héten készülök először vért adni. AZ itthoni mérleg szerint 50 kg vagyok de csal egy kicsit. Adhatok íyg vért? Tudom, hogy még máson is múlik nem rég voltam vérvételn és mindent rendben találtak ezért amiatt nem aggódom

Figyelt kérdés
2010. máj. 22. 20:51
 1/4 anonim válasza:
A barátnőm szintén 50 kg volt a múltkor amikor vért adtunk és őt elküldték. Azt mondták, hogy csak 50 kg fölött lehet. Ettől függetlenül szerintem menj el, orvosa válogatja,hogy megengedi-e.
2010. máj. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia! Én emlékszem tavaly egy véradás előtti délután egész nap ettem, hogy több legyek, mint 50 kg. És mikor ráléptem a mérlegre 49-et mutatott. Kicsit füllentettem.. 51-et mondtam. :)Azt kell, hogy mondjam, hogy orvostól függ, van aki lazább, és megbízik benned, van aki nem. Mindenesetre menj el, mert egy életen át büszke leszel majd emiatt magadra. :)
2010. máj. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én most már voltam párszor, de el kell mondjam azonnal kiszúrt az ápoló a tömegből, és hangosan oda kiabált, hogy vagyok-e 50 kg! :) Mondtam hogy vagyok (55), és onnantól a kutya sem törődött vele, hogy igaz-e vagy sem. Hemoglobinon majdnem elhasaltam egyszer, de második mérésre az is jó lett, így akárhányszor mentem mindig adhattam vért! A lényeg az, hogy a tesztet amit kapsz, felelősség teljesen töltsd ki! Rákérdeznek olyanokra, hogy volt e kullancsod az utóbbi x időben, van e fél évesnél fiatalabb piercinged vagy tetoválásod, volt e műtéted az utóbbi 1 évben, jártál-e külföldön mostanság, ha igen, akkor hol... Voltál-e beteg, érezted e fáradtnak, levertnek magad az utóbbi egy hónapban... volt e részed esetlegesen fertőző szexuális kapcsolatban az utóbbi x hétben, szedsz e valamilyen gyógyszert, van e valamilyen allergiád, tartós betegséged... Stb stb, ezek mind mind kizáró okok, és figyelembe kell venni, hogy valóban nem két ampullányi vérről van szó, tehát ez nem játék, sem a saját testeddel nem játszhatsz, sem máséval, aki majd esetlegesen megkapja a véredet.

Egyszer volt olyan, hogy véradás előtti napon kicsit rosszul éreztem magam, de semmi extra, gondoltam nem árthat. Magas, vékony testalkatú lány vagyok, és az a véradás hihetetlenül megterhelte a szervezetemet. Én olyan rosszul még sosem voltam mint aznap. Ájultam már el egyszer kétszer, de aznap amíg vártam a buszra, kb 5 percet kellett állnom, de szabályosan patakokban folyt rólam a víz, és hihetetlenül szédültem. Éreztem hogy ha nem csinálok valamit 5 másodpercen belül elájulok. (Pedig háromnegyed órát élveztem még a véradó vendégszeretetét mielőtt elindultam a buszra, nem szívesen engednek el azonnal) Szakadó esőben leültem a vizes padra, nem érdekelt, bár elég hülyének néztek... Azt a napot már végig aludtam, tehát tapasztalatból mondhatom, hogy tényleg egy hatalmas élmény, és nagyon jó érzés, hogy segíthetsz másoknak, a véradóban mindig szeretettel fogadják az embert, de tényleg nem játék, ezt ne felejtsd el! :) 20/L

2010. máj. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Katonakoromban én is ennyi voltam, mikor vért adtam, és tőlem feleannyit vettek le, mint a többiektől.
2010. máj. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!