Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire utal ez a huvelyi ph ertek?

Kimana kérdése:

Mire utal ez a huvelyi ph ertek?

Figyelt kérdés
Csinaltam egy ph tesztet, mert huvelyi fertozesre gyanakszom, azonban nem tudom pontosan, hogy mire gondoljak, mivel a ph ertek 5.2-t mutat, az meg bazikus kozeget jelol ha jol tudom. A kerdesem az, hogy ezzel az eredmennyel milyen huvelyi fertozesre ganakodhatok? Termeszetesen jovo heten megyek nogyogyaszhoz, de addig is kivancsiasgbol elvegeztem a tesztet.

2017. aug. 1. 20:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Ngyjabol utanaolvastam, es a gombas fertozeshez savas kozeg szukseges, mig a bakterialis huvelyfertozeshez lugosabb. Ez mennyire igaz?
2017. aug. 1. 20:06
 2/4 anonim ***** válasza:

A hüvely ph-jának alapvetően mindig savasnak kell lennie a tejsav baktériumok magas száma miatt. Ezek tesznek arról, hogy védett legyél a fertőzésekkel szemben. Ha a ph lúgos irányba tolódik el, akkor nagyobb a fertőzésveszély. A normál ha jól tudom valahol 3,7 és 4,2 között van. Ha ennél alacsonyabb, akkor van gomba, ha ennél magasabb akkor baktérium.

De ettől még nem biztos, hogy fertőzésed van, lehet, hogy ha csinálsz egy visszaállító kúrát, akkor rendben lesz.

2017. aug. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Duzzanat, kivorosodes, erzekenyseg, fajdalom(annyira hogy hozzaerni is alig tudok, bo, enyhen zoldes-sargas szagtalan folyas, aminek a szervezetbol valo tavozasakor az elobb feldorolt tunetek tovabb fokozodnak, viszketo erzes( nem mindig jelentkezik, tobbnyire fizikai kontaktus utan)...ezek a tunetek lassan egy eve 2-3 havonta kinoznak. Mindig ujra es ujra kiujul. Volt felirva antibiotikum, huvelytabletta, laktobacillus. az utobbiak 2 honapos kura es mintha semmi sem tortent volna...ennek szeretnek a vegere jarni. A doktornom ureaplasma-val valo fertozesre gyanakszik, ezt kenetminta laborba valo kuldesevel ki is vizsgaltatnam.
2017. aug. 1. 22:29
 4/4 anonim válasza:
Sikerult kikezelni a fertozest?
2021. dec. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!