Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszűrésnél nézik a kenetet...

Rákszűrésnél nézik a kenetet kórokozókra is?

Figyelt kérdés
Gombás, bakteriális fertőzésekre gondolok elsősorban. (Bocsi ha hülyeség a kérdés, de sajnos nem vagyok ezekkel a dolgokkal tisztában)
2017. aug. 6. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem. Ahhoz külön mintát kell venni és kérni az orvosnak a tenyésztéses vizsgálatot. Ha nem kéri, akkor csak a rákszűrést csinálják meg.
2017. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Több mindent néznek.Nálam is találtak már ezt azt.A felsorolásba van gomba,trichomonas,herpes simplex,vegyes és döderlein baktérium,Athrophia,hpv meg még sok minden.Gondolom,ha rajta vannak a leleten,akkor ezeket mind nézik.
2017. aug. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de mivel 2 teljesen ellentétes választ kaptam, kicsit bezavartatok. :D Én nem értem ezt, ezért kérdeztem, így nem tudom kinek van igaza, de mindenesetre mégegyszer köszönöm! :)
2017. aug. 6. 17:39
 4/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok.Nekem már több helyen csináltak rákszűrést az első pár helyen úgy volt,hogy megcsinálták és utána nekem kellett telefonálni az eredmény miatt.Csak annyit szoktak mondani,hogy P2.Ahova most járok ott e-mail-be küldik az eredményt és,ha mást is találnak pl candidát,akkor írnak,hogy menjek be receptért.Lehet,hogy egy kórházba levett mintát nem tesztelnek több mindenre,de egy gyulladás bizti látszik,csak csesznek szólni róla.
2017. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem. Most megnéztem a citológiai leletet, es ott be van x-elve az élettani kórokozó. De nem vett külön kenetet, csak egyet. Szóval elég homályos a dolog. Lehet csak a doki "ránézésre" jelölte be azt h nincs gond? Kérlek ne nézz hülyének, ezt biológia órán nem tanítják :D
2017. aug. 6. 18:23
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindent néz. Baktérium, candida, herpesz, gyulladás, stb stb.
2017. aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! :)
2017. aug. 6. 18:56
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem nézik. Ha az orvos kéri, tehát feltünteti a beutalón, hogy kéri, akkor megcsinálják, de egyébként nem alapból része a rákszűrésnek.

Én most voltam rákszűrésen, de az orvos talált folyást, így írt külön beutalót és vett le külön mintát a kórokozó tenyésztéshez. Tehát két külön adag mintát vett le, két külön vizsgálatkérő lappal.

Lehet lepontozni! Én csak a saját magam által tapasztalt dolgokat írtam le.

2017. aug. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Miért pontoználak le? :) A te válaszodat is köszönöm! Már csak azt nem értem, hogy a lapon amit kaptam, be van x-elve az a doederlein( nem tudom leírni, bocsi) vagyis az élettani kórokozó. Éppen ezért nem értem, mert én egy általános vizsgálaton voltam, rákszűrésen.
2017. aug. 7. 19:20
 10/12 A kérdező kommentje:

"Mit mutat meg a rákszűrés eredménye?



A cytológiai vizsgálat során a labor nem csak kóros és egészséges sejteket mutatja ki, hanem gyakran ilyenkor fedezik fel a tünetet nem okozó fertőzéseinket is. Találhatnak gombás (Candida), trichomonas- esetleg bakteriális (Clamydia) fertőzésre utaló jeleket. Ebben az esetben a szakorvos megindítja ezek hatékony kezelését (hüvelytablettával, krémmel, stb.). Ilyenkor a szexuális partner kezelése is elengedhetetlen, ellenkezőleg ún. „pingpong”, azaz oda-vissza fertőzés alakulhat ki. "

Na, jól bekavartam magam :D

2017. aug. 7. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!