Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy tudnák örökké megszabadul...

Hogy tudnák örökké megszabadulni a menstruációtól?

Figyelt kérdés
Gyűlölöm, úgy fáj a hasam minden egyes alkalommal hogy szívem szerint ordítanék. Gyereket nem szeretnék. Hogy tudnám örökre kiiktatni az életemből a havi vérzést anelkul,hogy kelljen hozzá szülnöm? 25N
2017. aug. 10. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Fogyj le x súlyra, akkor ott már nem lesz meg... ja, hogy az amúgy életveszélyes?

hát, bocs...

2017. aug. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

25 eves korodra rajohettel volna , hogy ilyen nincs...:D

Amugy menj el nogyogyaszhoz. Nekem is irtozatosan fajt a hasam , fogamzasgatlot kaptam ra, azota megszunt az ilyen problemam.

2017. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Ja, megsugom mar van olyan fogamzasgatlo tabletta amitol csak 3 havonta van verzes..kerdes, hogy vajon mennyire egeszseges, de amugy is az orvos dont, melyik tipus a megfelelo szamodra.
2017. aug. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
a fogamzasgatlo segíthet? úgy olvastam hogy ezzel max evente 1x lehet "kilőni" 1 verzest. és van olyan hogy azoknak a noknek akik szultek 2 gyereket csinálnak valamit és nem fognak menstrualni. de nem vagyok tapasztalt ilyen terén. csak szeretnék tőle megszabadulni.. a fogyás nem jó ötlet mert szeretem így magam, nem valtoznek :(
2017. aug. 10. 12:23
 5/17 A kérdező kommentje:
ha a fajdalom elmulna maris jobban érezném magam és nem lenne vele bajom.de ez így csak szenvedés számomra
2017. aug. 10. 12:24
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Ha jól tudom léteznek már olyan hormonos spirálok meg hormonkezelések, amik legalább egy időre megszüntetik. De én semmiképpen nem ajánlanám, ha belegondolsz olyan változást idézel elő a szervezetedben, ami maradandó és nagyobb kárt tud okozni, mint hasznot. A hormonjaid nem csak a menstruációs ciklusodra vannak hatással, az egész testedet befolyásolják. Nem sorolom fel a kellemetlen mellékhatásokat, meg veszélyeztető tényezőket, ha érdekel utána tudsz nézni és mérlegelni.

Én azt tudom neked tanácsolni, hogy keress fel egy nőgyógyászt, és próbáljatok meg inkább a fájdalmak enyhítésére találni valami megoldást. Alapvetően nem normális, hogy ennyire fáj, szinte mindig valamilyen szervi ok van a háttérben. Sok nő küzd ilyenekkel (endometriózis, pcos stb), biztos van rá megfelelő kezelés. Sajnos sokszor az orvos se fordít kellő figyelmet rá, csak bemagyarázza, hogy ezzel együtt kell élni, meg biztos csak túl van dramatizálva. De lehet, hogy egy pár hónap fogamzásgátlóval simán ki lehet kezelni. Ha semmi nem működik, akkor meg életmód váltás, gyógynövények, homeopátia ilyenek.

2017. aug. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
utolsó: köszönöm szépen! valószínűleg megfogadom a tanácsodat:)
2017. aug. 10. 13:08
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Magán nőgyógyászhoz menj, az tényleg fog veled foglalkozni.

Nekem is nagyon erős görcseim voltak, csak giga erős fájdalomcsillapítókkal bírtam ki.

Most egy éve fogamzásgátlót szedek (nem emiatt elsősorban), és teljesen kibírhatóak azok az időszakok, amikor jön a megvonásos vérzés. (Hiszen ez ugye nem az igazi menzesz)

2017. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
én is fajdalomcsillapitokkal bírom, amúgy végigbőgöm az egész napot. Köszönöm szépen!! :)
2017. aug. 10. 14:03
 10/17 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló jó, egész addig, amíg szeheted. 35 éves kortól már nem ajánlott. Mi lesz azután? Sajnos az orvos sem tud sok esetben ezen segíteni, sem a legerősebb fájdalomcsillapítók.
2017. aug. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!