Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az aloe vera first spray jó-e...

Monita096 kérdése:

Az aloe vera first spray jó-e hüvelyi csípésre és fájásra?

Figyelt kérdés
Aktús után mindig csíp ès fáj a hüvelyem. Voltam már vele sokszor orvosnál, mindig írt fel valamit, de csak 2 vagy 3 hónapig segített. Útána újra mindig visszatèrt a fájdalom. Voltam már vele nem egyszer kórházba is, de az se segített. Nemrèg hallodtam, hogy az aloe vera first spray jó erre a tünetre. Sokak azt állították, hogy 1 hèt múlva el is múlt a tünetük ès azóta nem tèrt vissza nekik. Erről mi a vèlemènyetek ? Igaz lehet ? Hogyan lehet használni az aloe vera sprayt ha igaz a hír ? A válaszókat előre is köszönöm.

#csípés #hüvelyi fájdalom #aloe vera first spray
2017. aug. 15. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Jó lenne először kideríteni az okot, hogy mi irritál és miért, mert ez azért nem normális dolog. Ha a dokid nem tud semmi okosat mondani, érdemes felkeresni másikat.

Használtok valami sikosítót? Vagy a párod tusfürdője is ludas lehet, amivel aktus előtt mosakszik. Vagy te használsz valami olyan intim mosakodót, aminek a maradványai aktus során bekerülnek. Vagy mosakodáskor túl sok tisztálodószert használsz vagy túl mélyen benyúlsz, és a vegyszerekkel tönkre teszed a hüvelyflórát, ami így nem bírja ki azt a terhelést, amivel egy aktus jár.

2017. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
De mitől fáj? Mit mondott az orvos? Mit írt fel az orvos, mi alapján? Gondolom, azért valamit sikerült eltalálnia, hogyha utána jó volt hónapokig.
2017. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az aloe vera gyulladás csökkentő és fertőtlenítő, szóval esetleg annak használhat, akinek bakteriális fertőzése és gyulladása van. Tüneti kezelésnek jó, mert bőrnyugató hatású, de a problémát nem fogja elmulasztani, ha más miatt van bajod. Én a helyedben inkább hüvelyflóra visszaállító tejsavas kúpokkal próbálkoznék, azzal mellélőni nem lehet. Plusz ugye segít visszaállítani a nyálkahártyát, ami csökkenti az égő érzést.
2017. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

A hüvelyedbe semmiképp ne juttasd be, azt nagyon kell védened mindentől, mert a legkisebb hatás is már simán felborítja a hüvelyflórát! Ami ráadásul úgy tűnik, hogy Nálad extra érzékeny is... A hüvelynek az intim higiéniája pont a normál higiénia ellenkezője! Itt minden mosás, tisztítószerekkel, kencékkel érintkezés a rossz baktériumok, gombák elszaporodását segíti elő azzal, hogy megbontja, lemossa a savas közeget, megsérti a természetes védőflórát, a jó baktériumok közösségét. Ezért csakis olyan készítményeket használhatsz, amiket konkrétan a hüvelyre fejlesztettek ki. Ráadásul egy bármilyen szimpla bőrfelületre készített aloe cuccnak enyhén lúgos kémhatásúnak kell lennie, mert az az összes többi bőrfelületre jó, azokra nézve semleges, de a hüvelynek és környékének ez ellenséges...


Lehet kapni hüvelykrémeket, hüvelytablettákat vény nélkül is, mondjuk nem olcsók. Mivel a Te hüvelyed hiperszenzitív, ezért mindenképp olyan tablettát/kapszulát keress, amiben nincs illatanyag meg fertőtlenítőszerek, hanem lehetőség szerint csak tejsav, probiotikum (vagyis az egészséges hüvelyi baktériumflóra baktériumai) és esetleg prebiotikum (ez az előbbiek tápláléka, de nem létszükséglet, mert ilyet a hüvelyben is találniuk kell).


Az általad kérdezett aloe spray-ről annyit, hogy egyszer én is kipróbáltam - nem a hüvelybe, csak a szeméremajkakra fújni, mert pont valami hüvelyi fertőzés kínzott és rémesen viszkettem alul. Hát a hatása annyi volt, hogy úgy mart, mint a veszedelem, onnantól már nem viszkettem mondjuk, hanem csak könnyeztem a fájdalomtól... Egyébként azóta ha nagy néha ilyenem van, akkor klotrimazol hatóanyagú krémet kenek rá (Candibene vagy Canesten), amiről legtöbben azt hiszik, hogy csak gombánál segít, de mindenféle nem gombás eredetű gyulladásra is jó és ez egyébként a betegtájékoztatójában is szerepel és nőgyógyászok is mindig adják, akár gomba, akár nem gomba.


Még meg kell említenem egy fontos, de nem túl népszerű dolgot, ez pedig az intim szőrtelenítés. Sajnos bizonyított tény, hogy a hüvely környékének a szőrtelenítése hatásosan elősegíti a hüvelyi irritációk, fertőzések kialakulását. Nem tudom, hogy Te intim szőrtelenítesz-e, és ha igen akkor hogyan. De ha csinálod és mellette még ez a kínzó problémád is fennáll, érdemes lenne megfontolni a lemeztelenítés helyett valamilyen hüvelybarátabb fazonírozást. Ha a hüvelybemenet előtt meghagysz legalább 2 centi hosszú szőrzetet és a szeméremajkaktól minden irányban jó 2 centi távolságot tartasz a szőrtelenítéssel, akkor visszaállhat a hüvely előtt egy természetes védelmi rendszer.

2017. aug. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!