Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek minden hónapban ugyanaz...

Nektek minden hónapban ugyanazok a tüneteitek vannak mensi előtt?

Figyelt kérdés

Nekem mikor először megjött (13voltam), már előtte napokkal görcsöltem (nagyon), aztán ez pár évig így is volt.

Aztán már csak akkor görcsöltem mikor megjött és megláttam a vért, de előtte semmi, ez a kicsi görcs is gyorsan elmúlt. Ez így volt kb. egy évvel ezelőttig (25vagyok), akkor viszont pár hónapig mensi előtt nagyon fájtak a melleim (előtte soha), aztán visszatért, a "csak ha meglátom a vért akkor görcsölök" időszak.

Nálatok is vannak/voltak hasonló időszakok, vagy csak selejtes vagyok?


2017. aug. 16. 11:46
 1/7 anonim válasza:
NE mondj ilyet, hogy selejtes vagy!
2017. aug. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért lennél selejtes? Az ember változik, a mensese is simán változhat s hogy mik a tünetek, az eleve szór.


Ami a kérdésedet illeti, igen. Nekem 30 éve pontosan ugyanúgy nincs tünetem, illetve várjunk csak, régen volt egy enyhe, alig észrevehető morc hangulat az első nap előtt és ennél sokkal erősebb eufória az első nap. Most már ténylegesen nulla tünet van. Ahogy menseskor sincs kellemetlenség, ez mondjuk konstans. Ez szerencsés dolog, de nem vagyok miatta tökéletesebb, mint te meg ilyen butaságok. Vagy akár tökéletlenebb, mivel a "normális nőknek" kellemetlenség, fájdalom is van... Nem, ez is a normális spektrum egy része, ahogy a tied is.

2017. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Egy héttel előtte már kezdődnek a tünetek, gyorsan hízok két kgt, puffadtnak és csúnyának látom magam, ingerlékeny vagyok, két-három nappal mensi előtt szörnyen fáj a derekam. Legtöbbször megnőnek a melleim is és fájnak, de nem mindig. Derékfájás sincs mindig. Fél nappal a mensi előtt elkezd görcsölni a hasam, néha csak a bal, néha csak a jobb felén szurkál, rengeteget pisilek és hasmenésem is van. Miután megjön már nem érzem trampli tehénnek magam, eltűnik a puffadtság is.
2017. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy selejtes :-)

Nem egyformák a premenstruációs tünetek. Nekem pl. volt néhány év, hogy meg sem éreztem, előtte években pedig görcsölt a hasam. Most vagy mellfeszülést érzek, vagy hasi görcsöt, vagy mindkettőt, de előfordul, hogy egyiket sem :-)

2017. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy selejtes.

Ahogy öregszel folyamatosan változik a hormonháztartás, változik a szervezeted reakciója is.

Pl. Nálam is vannak, voltak ilyen változások.

Mellfeszülés, hasfájás előtte pár nappal jelentkezik most is.

De pl. évekig volt migrénem a vérzés elmúlásának napján. Most már akkor van migrénem, amikor megjön.

Évekig 3-4 napig tartott a vérzés + maszatoltam napokig utána így összesen 6-7 napig tartott a havim, az utóbbi pár hónapban ez is megváltozott. Lerövidült 5-6 napra úgy, hogy a vérzés is gyengébb + rövidebb.

Szóval no para, minden ok nálad is.

2017. aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem.

- régen abszolút nem görcsöltem, most a második napon 2-3 szem fájdalomcsillapító a minimum.

- mennyiségre több jön, de kevesebb napig tart

- de a legfontosabb: egyik hónapban csokt ennék, máskor zserbót tepsisám, következőleg habos tortát :D Komolyan, rohadt irritál az édességvágy

2017. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Általában ugyanazok, 12 éves korom óta menstruálok.

Előtte egy héttel nagyobb étvágy, ingerlékenység, mellfeszülés, szurkáló érzés az alhasamban.

Aztán ez megváltozott tavaly ősszel, akkor két egymást követő hónapban olyan erős görcseim voltak előtte is, meg akkor is, amint megjött, hogy majdnem elájultam. A harmadik alkalmat nem vártam meg, doki. Cisztáim voltak, januárban műtöttek. Azóta szinte akkor is fájt, amikor nem volt meg. Júniusban újra cisztákat látott a doki, ezúttal kisebbet, de ugyanúgy mindkét petefészkemen. Azóta fogamzásgátlót szedek, és szerencsére hat. A 21 nap alatt nem fáj, amint megjön, szörnyű, de viszonylag gyorsan hat a fájdalomcsillapító. Bocsi, hogy hosszú lett.


L/19

2017. aug. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!