Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért hívják sokan betegségnek...

Miért hívják sokan betegségnek a menstruációt?

Figyelt kérdés

Nagyon sok nőtől hallom, hogy "most épp beteg vagyok" meg "egy hete múlt el a betegségem". Szerintetek ezek a nők tényleg betegségnek tekintik? Persze, megértem ha valaki nem rajong érte, de nekem annyira furcsa. Szerintem betegség az, ha egy felnőtt nő nem terhes és mégsem menstruál.

Van olyan ismerősöm is, aki nem azt mondja, hogy megvan a menstruációm, hanem megvan rajtam. Ez is elég érdekes számomra.

Van köztetek olyan,aki használja ezeket a kifejezéseket? Miért teszitek?


2017. szept. 5. 11:39
 1/5 jafnrétti ***** válasza:
68%
Szerintem így tanulták otthon, mert már az anyjuk, nagyanyjuk is így mondta. Nem hiszem, hogy ilyenkor valóban azt éreznék, hogy betegek. Ettől függetlenül szerintem rém hülye kifejezés, hiszen tényleg nem betegségről van szó, sőt, az egészséges élet része egy nőnél a rendszeres menstruáció. Ha nekem valaki azt mondaná, hogy most éppen beteg vagyok, tuti nem is arra gondolnék, hogy menstruál, hanem hogy mit tudom én, náthás vagy gyomorrontása van, szóval elég zavaró is tud lenni, ha valaki így használja.
2017. szept. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Engem pl. rettenetesen zavar és valamiért tudatalatt összekötöm ezt a kifejezést a butasággal, így aki ezt a kifejezést használja nekem nagyon butácskának tünik.
2017. szept. 5. 11:55
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Én is így vagyok vele, utálom ha valaki betegségnek hivja, de itt ahol lakok, Bp. senki nem hívja így, csak a gyakorin szoktam látni ezt a kifejezést.
2017. szept. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__8779..


A 12-es az enyém.Egyébként akit nagyon megvisel a menstruáció az lehet,hogy tényleg betegségnek éli meg a dolgot.Hiába tudod,hogy nem az,ha görcsölő hassal émelyegve szenvedsz mégis csak betegnek érzed magad.A másik meg,hogy,ha jól tudom régen nem volt szokás felvilágosítani a lányokat,ezért sokan tényleg azt hitték,hogy betegek mikor elkezdtek vérezni.

2017. szept. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én se hívom betegségnek pedig jogos lenne... Még annál is szarabbul érzem magam már előtte IS, mint mikor elkapom az influenzát -.- Szóval meg tudom érteni azokat akik így nevezik.. Ez egy átkozott teher.
2017. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!