Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Candida gombám van. Kaptam rá...

Candida gombám van. Kaptam rá krémet, kúpot, és ajánlottak irrigálást is. De akkor most használjam mindet egyszerre?

Figyelt kérdés
A kúp meg a krém együtt is hatásosak? És az irrigálással nem mosom ki a krémet? Vagy az esti gyógyszer, már eleget hatott, hogy reggel kiöblítsem?
2008. okt. 20. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Nőgyógyász irta fel a krémet és kúpot? Az egyik barátnőmnek is gombája volt, és úgy tudom mindkettőt használta. Az irrigálást nem tudom. Szerintem az orvosod kérdezd meg, az a legbiztosabb. De ha ő irta fel mindkettőt, akkor nagy a valószinűsége, hogy mindkettőt használnod kell.
2008. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De akkor most használjam mindet egyszerre?


A krémet és a kúpot használhatja külön, és egyszerre is.


Öblítés?


Inkább felsem teszem a kérdést, hogy mivel?

Válaszom: NE TEGYE!!!


A hüvely védelmét az ott lévő lactobacillusok által termelt tejsav biztosítja,

de a lactobacillusokon kívül rengeteg más baktérium is jelen lehet. Mindaddig,

amíg ezek száma csekély, nincs panasz. Nem is kell törekedni arra, hogy valakinek a hüvelye steril legyen,

ha a vegyhatás kellően savas, akkor nem tudnak elszaporodni a kórokozók.

Ha valami megbontja ezt az egyensúlyt (pl. antibiotikumok szedése során a normál hüvelyflóra kipusztul,

vagy uszoda, csapvíz klóros vize okoz hasonlót).

Sőt még a vizelet is, éppen ezért úgy ne szertkezzen, hogy a párja épp most vizelt, és nem öblítette le a péniszét, ugyanis rázhatja órákig akkot is marad rajta vizelet. Szeretkezés Után nem nagyon ajánlott kádban fürödni, mivel a hüvelynyílás a szeretkezés során veszít rugalmasságából, nem zár kellőképpen össze, eredmény a klóros víz befolyik. Ha lehet ne vegyen fel Tanga bugyit, ugyanis a legtöbb ilyen bugyi 100% coton, ami gátólja nemiszerve szellőzését. Táplálkozás: Már többszőr is leírtam mit igen, és mit nem ajánlott enni, nézzen utána! Rengeteg olyan növény van, mely elősegíti a lactobacillusok által termelt tejsav termelődését.


Üdvözlettel:

Dr. Bóday László

Szülész-Nőgyógyász Szakorvos

2008. okt. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De akkor most használjam mindet egyszerre?


A krémet és a kúpot használhatja külön, és egyszerre is.


Öblítés?


Inkább felsem teszem a kérdést, hogy mivel?

Válaszom: NE TEGYE!!!


A hüvely védelmét az ott lévő lactobacillusok által termelt tejsav biztosítja,

de a la

2008. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Dr. Bóday László

Szülész-Nőgyógyász Szakorvos - kérem szépen tekintse meg ezt a kérdést: Miért lehet ez? Már egy hete szemetelő vérzésem van

Most nagyon OFF voltam, de érdekelne válasza.

2008. okt. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!