Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a baja a testemnek?

Mi a baja a testemnek?

Figyelt kérdés

A menstruációs kínok már-már elviselhetetlenek, és nem értem, miért van ez. Most 20 éves vagyok, 14 évesen jött meg. Eleinte nem fájt egyáltalán, aztán 1-2 év múlva elkezdett, azóta pedig egyre csak erősödik a fájdalom. Nem görcs, hanem inkább feszítő érzés, mintha valaki próbálná kihúzni, kitépni valamelyik szervemet a helyéről, olyan jellegű fájdalom. Mostanában már hányni is szoktam néha ilyenkor. Semmi nem használ. Ma pl. ittam kamilla+cickafark teát, de nem segített, úgyhogy vettem be fájdalomcsillapítót, amiatt pedig azonnal hánytam, ráadásul 2-szer is, kis időeltéréssel, kb. fél liternyit (!).

Amiket próbáltam eddig: a fenti két tea, nospa, nospa forte, algoflex forte, melegvizes palack. De egyik sem segített. Úgy tudom, a sportolás segíthet, és én elég sokat mozgok is, bár nem annyit, mint régen. Nagyon ritkán vagyok beteg, és állatokkal élek, tehát az immunrendszerem is elég erős szerintem.


Szerintetek valamilyen betegségem/problémám van, ami miatt ilyen intenzív kínokat élek át? Régen nem volt ez így velem. Ha számít valamit, autoimmun pajzsmirigy betegségem van, (alulműködik), de szedek rá gyógyszert. De ez a probléma is már több éve megvan, 6-7 talán.


Mit javasoltok? Keressek fel orvost? De milyen indokkal? Vagy ez normális, hogy ennyire rossz?



2017. szept. 24. 19:43
 1/5 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy hangulatingadozásaim nem szoktak lenni a menstruáció miatt soha, nem vagyok ingerlékenyebb vagy ilyesmi, a fejem sem fáj. Nem is szoktam észrevenni, amikor elkezdődik.

Amikor elkezdődik akkor kb. fél napig még csak nagyon kevés vér van és nem is szokott fájni, utána viszont 1 teljes napon át nagyon fáj a hasam és a derekam is kicsit.

2017. szept. 24. 19:46
 2/5 anonim ***** válasza:

Keress fel egy nogyogyaszt mindenkepp.

Pcos es endometriozis is lehet

2017. szept. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Endometrózisod is lehet. Keress fel orvost. Addig pedig szedj minden nap Ligetszépe olajat, és fájdalom esetén aszpirint. Az aszpirin az ellen a hormon ellen hat, amitől olyan rosszul vagy. Ezt kevesen tudják, próbáld ki, mert használ. Egyébként még a Papaverint is kipróbálhatod.
2017. szept. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-esnek igaza van, kérdezz meg egy nőgyógyászt.Amíg fogamzásgátlót nem kezdtem szedni én is így szenvedtem.Havonta jártam az iskolaorvoshoz injekcióra.:(

Az algoflex-M is jó, izomlazító van benne.És ami hihetelen, de hatásos egy kis időre: hasonfekve homorítás (madárfészek póz)

2017. szept. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is így kezdődtek a gondok egy éve. De én csak két hónapot vártam a kínzóan fájdalmas menzeszek után... kiderült, hogy mindkét petefészkemen ciszták vannak (5 meg 7 centis), januárban műtöttek meg. Utána enyhült a fájdalom menzeszkor, csak az volt a fura, hogy szinte egész hónapban fájt, akkor is, amikor nem voltam menstruáció közelben. Júniusban emiatt újra visszamentem a dokihoz, uh-n megint cisztát látott, de csak 1 centit kb, nem PCOS-em van, hál'istennek. Alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót (Mistral) kaptam, tudom, hogy csak a tüneteket fedi el, de végre nem fáj egész hónapban, csak akkor, amikor abbahagyom a szedést, de addig megfelel ez a megoldás, amíg nem tervezzük a babát a párommal. (A tudat is padlóra tett, hogy esetleg emiatt nehezen jöhet majd össze.) Végre hat a Cataflam + meleg borogatás. Jobb lett a közérzetem.


Minél előbb menj el egy kivizsgálásra, és írd meg, hogy mi a helyzet. Szurkolok, hogy minden rendben menjen, tudom, milyen érzés szembesülni vele. Kitartást! :)


L/19

2017. szept. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!