Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhszájseb fagyasztás után...

Méhszájseb fagyasztás után miért kell az a 4-6 hét?

Figyelt kérdés
Nincs házasélet, tampon, ülőfürdő, strand stb. Persze ha belegondol az ember evidens, de én arra lennék kíváncsi ezek pontosan hogy/ milyen problémát okozhatnak? Tippjeim vannak, de ördülnék valami szakavatott válasznak(:
2010. máj. 30. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok túlzottan otthon ebben a témában. Úgy értem nekem nem volt ilyen problémám és nőgyógyász se vagyok, de gondolom a fertőzésveszély miatt. Amiket leírtál hogy nem szabad mind-mind olyan dolog amikkel baktériumok kórokozók juthatnak a hüvelyedbe és onnan a méhszájadhoz. Ami most nyilván érzékenyebb mint általában. A házasélet pedig szerintem azért szüneteltetendő (hű, ezt a szót se láttam még leírva:) na mindegy)mert ezzel is juthatnak be baktériumok, illetve az ondó kémhatása nem teljesen egyezik a hüvelyével ami esetleg bekavarhat a gyógyulási folyamatban. De mondom nem vagyok orvos viszont visszagondolva biológia tanulmányaimra ezek jutottak eszembe.

Remélem tudtam vmit segíteni:)

És gyors gyógyulást kívánok:)

2010. máj. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát, igazábl én is ezekre jutottam nagyjából magamtól, de azért köszi a választ, a sejtelmeimet megerősítetted:)
2010. máj. 30. 03:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok orvos,az előző válasszal nagyjánól egyetértek. De annak a sebnek be is kell gyógulni,ami hosszú folyamat. Mindig nehezebben gyógyul egy belső seb,mint a külső! Ha nem tartod be az orvos utasításait,előfordulhat,hogy újra kell műteni!
2010. máj. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogy ha víz megy bele, az is feláztatjhatja a heget, a házasélet-tampon pedig le is szedheti és újra el kell kezdeni gyógyulnia, hegesedni.

Amúgy amikor magándokinál voltam, ő azt mondta, hogy ki kell várnom az 1 hónapot, most sztk-ban voltam, ott meg azt mondta a doki, hogy 3 nap bőven elegendő..

hát én maradtam inkább az 1 hónapos gyógyulási időnél.

2010. máj. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ nektek is! Természetesen nekem is célom, hogy betartom a 6 hetet, csupán a kíváncsiság vezérelt:)
2010. máj. 30. 12:35
 6/8 A kérdező kommentje:
Neked, bocsánat.
2010. máj. 30. 12:38
 7/8 anonim válasza:
Nekem is két napja fagyasztották, már másodszorra. Az orvos azt mondta nekem, hogy 3 hétig nincs "házasélet". Viszont azt is mondta, hogy 3 hónapig gyógyul. Szóval én inkább megvárom a 3 hónapot, vagy talán még többet is. Nem akarok kockáztatni. A tampon használata szerintem azért nem javasolt, mivel amúgy is sérült a hámréteg ott belül, tehát a tampon nyilvánvalóan fölsértené a kezelt felületet. Az ülőfürdő pedig amúgy sem javasolt a nőknek túl gyakran, mert rengeteg kórokozó tud úgy bekerülni a szervezetedbe. 24N
2011. szept. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem 1hónapja volt :/ május óta szenvedtem de az SZTKban nem mondtak semmit.. végül magándoki mondta, hogy méhszájseb... lefagyasztotta aztán mondta, hogy kamillázzak 2hétig.. 2hét után vissza mentem és nem gyógyultam semmit pedig rendesen csináltam minden amit mondott.. jelenleg 2hét múlva kell vissza mennem, de már lelkileg padlón vagyok.. :(
2011. dec. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!