Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fibroadenomát mellből ki kell...

Fibroadenomát mellből ki kell műteni?

Figyelt kérdés
Már 10éve van mindkét mellemben. Van egy 2.6 cm illetve 3.6cm körüli, illetve szétszórva kisebek mindkét mellemben. Szültem,szoptattam, mig volt tejem( pivci 8hos koráig) de nem mult el. Félek nagyon a műtéttől. Inkább nem mennék, ha nem muszály.valaki van(volt)hasonló helyzetben?

2017. nov. 21. 09:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Kezdetben fele akkorák voltak mint most, kb10év alatt nőtt duplájára. Az utóbbi 3évben nem mutatott változást.
2017. nov. 21. 09:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Volt mintavétel a nagyobbakból?

Tapinthatóak?

Mennyi idős vagy?

A növekedett, tapinthatóakat kivetetném.

4 cm-es fibroadenomát nem javasolták, hogy ki kellene vetetni? Terhesség alatt is követni kellett volna, a hormonhatás miatt növekedett.

Az altatástól félsz, attól nem, hogy rosszindulatúvává váljon?

A kisebbeket elég követni.

Mammográfus

2017. nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, tapinthatóak. Az egyik ég ruhán keresztül is.

Már akkor kiakarták venni, mikor kisebbek voltak. De nem mentem bele, mert hallottam, hogy újra képződnek, meg aztán fél is az ember.

Az orvos szerint 98%-ban nem válik rossz indulatuvá.

39 éves vagyok most.

Jó lenne igazából tudni, hogy lehetne megállitani, hogy ne kelljen újra műteni.

2017. nov. 28. 09:04
 4/4 anonim ***** válasza:

A hormonhatás csökkenésevel és főleg a változó kor elérkeztével nem nőnek már tovább, el is meszesedhetnek.

Ezzel együtt fenntartom a nagy,tapintható fibroadenomáról a véleményemet, láttam már elfajult fibroadenomát.

Ha nem vállalod a műtétet, akkor is kellene ellenőriztetni évente. 39 évesen 2 évente mammográfia, a köztes években uh.

Beutaló még kell (háziorvos, nőgyógyász is adhat) 45 alatt.

2017. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!