Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kórházban összeszedett hüvelyb...

Kórházban összeszedett hüvelyben tanyázó E. coli bacit mivel lehet kiírtani?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom, akik találkoztak már a problémával!

Orvossal beszéltem, vele nem jutok előrébb! 2 hónapja küzdök a bacival, antibiotikummal, betadinnal, protexinnel próbálkoztam - természetesen orvosi utasításra - semmi nem használt. Most 3 hónapos kúrát írt elő a protexinből, ami 1 hónap alatt sem használt. Nálad mi vált be? Köszönöm előre is a válaszokat!


2010. jún. 2. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Szegény! Szerintem nincs vesztenivalód, én nekiesnék egy jódos colpoclenaer hüvelyöblítő kúrának. Recept nélkül megveheted a patikában, benne van a haszn.ut. Először doki javasolta, azóta ha baj van, a felírt kezelés mellett/után ezt is használom. (Arra azért vigyázz, hogy nehogy még a felírt kúp/krém hatásidején belül "mosogasd" magad, mert akkor feleslegesen kimosod a gyógyszert!) Engem eddig mindig helyretett.
2010. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az E. coli a rendelkezésre álló antibiotikumok többségére érzékeny.

Ma a korszerű kezelés a 3 napi, teljes dózisban adott, a mellékelt táblázatban felsorolt, antibiotikus terápia. Amennyiben a fertőzés 7 napon túli, vagy ismételten jelentkezik a gyulladás, vagy 65 évesnél idősebb a beteg, vagy cukorbetegség áll fent akkor a fluorokinolinokat, illetve a TMP-SMX kezelést 7 napig folytatjuk. 7 napos kezelést végzünk terhes betegeknél is. A hosszabb kezelésnél vizelettenyésztés és antibiotikum rezisztencia vizsgálat szükséges. Kezeléskor figyelembe kell venni a rezisztencia kialakulásának, illetve a relapsus veszélyének kockázatát is.

Az egydózisú antibiotikum adása megfelelő és olcsó, de kezelés sikertelensége gyakrabban fordul elő és a visszatérő fertőzések aránya magasabb, mint hosszabb időtartamú kezelések eseteben.

2010. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat! A hüvelyöblítéssel várok még egy kicsit, mert még csak 2 hónapja szültem, az antibiotikumokat meg felsorolom a dokinak, hátha tud okosat kitalálni.

Amennyiben van még valamilyen gondolatod, várom!

2010. jún. 2. 20:23
 4/9 anonim ***** válasza:
kizártnak tartom, hogy a betadine hüvelykúp ne nyiffantaná ki, inkább visszafertőződés lehet az ok, ill. a hüvelykúpok után nem ártana olyan hüvelykúp, ami rendbe pakolja a hüvelyflórád
2010. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szia én 1 évig szenvedtem vele leirom mit hogyan csináltam féléve h nem jött elö a megfelelö kuránk köszönhetöen..nem volt olcso=( a Coli normális körülmények között is benne van a hüvelyedben kiirtani végleg nem szabad mert jo körülmények között ö állitja be normálisra viszont ha elsavasodik a szervezeted v olyat eszel iszol ami kedvez neki és még az immun rszered is gyenge akkor addig ostromol amig vmi maradandot nem okoz!

gondolom nögyógyászhoz jársz..vet kenetet amit beküldött a laborba? ez az elsödleges mert ha nem válts dokit!

velem is ez volt 1évig nögyogyász..semmi javulás minden honapban elöjött, utána elmentem 1 nagyon jo sztem ország 1ik legjobb bör és nemibeteg orvosához rendel pesten és szegeden is. ö vett mintát laborba küldte és kiderült h méh gyulladásom van ami miatt ujra felülfertözödök, ezt természetesen a nö doki nem tudta mert nem vett mintát.. kaptam 3fajta gyogyszert ebböl kettö doboz vmi erös gyulladás csökk antibiotikum 10ezer ft(agyamat eldoptam töle mikor mondták a gyogyszertárba)plusz diflucant kaptam..ez volt akurám. miután megetem öket 2hét szünet és utána kontroll és ezaz 1kura rendbe hoozoott!!soha nem voltm ilyen boldog, de viszont nem olcso mulatság mert magénrendelésen is jol belekelett nyulni a zsebbe. a kontroll után kaptam gynoflor hüvelytablettát és ennyi volt azota minden rendben van lent!

2010. jún. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak is a választ! Az antibiotikumokkat megbeszéltem az orvosommal, nem javasolja, mert SZOPTATOK!

De ha végképp nem lesz más megoldás, akkor elválasztom a babát és kérek antibiotikumot!

A kérdés feltevése óta egyébként odáig jutottam, hogy elmentem egy természetgyógyászhoz és egy homeopata orvoshoz. A természetgyógyásznak van egy eszköze, amivel meg tudja nézzni, hogy milyen gócpontok és hol vannak a szervezetben és mi okozza. Na ott kiderült, hogy egyértelműen kívülről kaptam, tehát a szüléskor került be a hüvelyembe, bár én ezt tudtam előtte is de így megerősítést is kaptam, és egy trópusi egysejtű is mellette tanyázik, ezért nem sikerül kiírtani az antibiotikumnak és a betadinnak sem. Bazi erősek így ketten. Így most gyógyfűvesöblítéssel próbálkozom. Továbbá az is kiderült, hogy olyan erős az immunrendszerem, hogy ilyet kíván mindenki!!! A homeopata orvos meg kifejezetten e.coli-s bogyót adott! Ha kikeveredtem ebből az egészből megírom mi lett az eredménye!

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

2010. jún. 5. 09:32
 7/9 anonim ***** válasza:
utolso válaszolo vagyok! ird meg mindenképpen, és ko gyogyulást a babára pedig vigyázz=)
2010. jún. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tegnap jártam újra a homeopata orvosnál és kiderült, hogy már nincs colim! Hurrá!

3 féle gyógynövényes cseppet kellett ennem és minden éjszakára grapefruitmag olajat tettem kapszulába és azt helyeztem a hüvelyembe! Így 4 hét alatt túl lettem a bajon! Annyi van még pluszban, hogy kineziológushoz járok, így rendben leszek lelkileg is!

Remélem senki nem kerül ilyen helyzetbe mint én, de ha mégis akkor remélem segítettem!

2010. jún. 30. 14:02
 9/9 anonim válasza:
Én lassan már fél éve e coli fertőzött vagyok és semmi sem segit:( most a nőgyógyász injekciót irt fel.. ami elvileg 2 hónap alatt tesz rendbe(ami nagyon sok idő!!) de én meg ugy hallottam h ezt a bacit helyileg kezelek, meg arról sosem hallottam h injekcióval..fölöslegesen meg nem akarom ezt megcsinálni , nincs rá semmi garancia h ez kiirtja:(( már teljesen kivagyok ettől az egésztől nem tudom mit csináljak..
2011. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!