Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 hónapja szültem, fél éve a...

16 hónapja szültem, fél éve a következő gondjaim vannak, valaki tud okosat mondani? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Elég hamar elapadt a tejem, azonban fél éve a jobb mellemben megint van. (Amelyikben szoptatáskor is több volt). Sokszor viszket az a mellem, karomba kisugárzik a fájdalom, mellbimbóm érzékeny. Fejni nem szeretném, nehogy beinduljon jobban, borogatom néha. Izületi fájdalmaim vannak, főleg a jobb csuklómnál, de fáj az állkapcsom is. Gyakran fáj a hasam, néha görcsöl is. A hajam pedig úgy megritkult, hogy azt se tudom merre fésüljem. Jelenleg mindenféle vitamint szedek, így talán nem hullik annyira, viszont egy szál babahaj sincs a kihullottak helyett. Laborom jó, góckutatáson túl vagyok. Fogaim is jók, illetve most az arcüreg röntgennél jelezték hogy van valami az egyik kihúzott fogamnál, így fogászatra megyek megint. Hormon vizsgálat eredményére jelenleg is várok, de a prolaktin már tudom, az rendben van. Nőgyógyászatilag rendben vagyok. Valakinek valami ötlet? A haj téma fáj a legjobban, teljesen hazavágta az önbecsülésem. :(

2018. jan. 15. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Vajon itt hány nőgyógyász-endokrinológus válaszolgat? Gyanítom, hogy egy sem.
2018. jan. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Folyamatosan járok, de szerintem írtam is! Egyébként az endokrinológus meg elküldött ezekkel a tünetekkel. Attól még kíváncsi vagyok tapasztalatokra.
2018. jan. 16. 07:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs gyerekem, csak belebotlottam a kérdésbe. Azért válaszolok, mert úgy látom, hasonló dolgok okozzák a problémáidat, mint nekem, gyerektől függetlenül.

Mellékvesefáradtságnak nézzél utána, azt írják, hogy szülés után is előjöhet, és az egész ösztrogénháztartás borul tőle. Aztán ami a fogakat, és az állkapocs fájdalmakat illeti, ha megnézel a neten akár egy képet az idegekről lehet rájössz, hogy az fáj-e, mert jobban be tudod azonosítani, nekem sokideggyulladásom van régen, és nemrégen tudom, hogy egyáltalán van ilyen betegség :O (sosem mondta egy kedves orvos sem), hogy a fogaimról van-e, vagy másról, még nem vagyok tök biztos benne. Most meg lehet, hogy arcidegzsábám is van, hurrá. Emésztési gondokról is lehet eleve gyulladás a szervezetben, de ez nyilván csak az ízületeket, meg az ideggyulladást érintheti, természetesen a hormonális panaszokat nem.

Érdemes lenne bevonni az alternatív vonalat, nem kizárva az orvosokat sem, és elmenni egy hormonegyensúly-terapeutához. A hajad egyértelműen arra utal, hogy ez akkor is hormonális dolog.

Próbálj meg magad utánaolvasni, nem az öndiagnosztizálást akarom erőltetni, csak hogy gondolkodj benne, ha olvasol valamit, úgyis te érzed, mi fáj, és hátha könnyebb lesz elindulni.

Linkelgetek:

itt kezelik is a mellékvesef-t, vidéki vagyok, mást még nem találtam, csak magánorvos foglalkozik vele és az se mind! Fizetős laborokban csinálnak kortizol tesztet nyálból, az van sok helyen az országban.

[link]

[link] ezen nagyon jól (és ijesztően) le van írva, teszt is van rá

[link]

Tatabányai fizetős labor, rengeteg mindent mérnek, külföldön (német) elemzik a mintát, sok mindent meg lehet csináltatni, amit magyar államiban nem.

arcidegek, ha be van gyulladva, meg van vastagodva, én erre grapefruitmagcseppet szedek.

[link]


[link] itt bármire rákereshetsz, ami érdekel

[link]

Iglói-Syversen Nóra aki egy híres hormonegyensúly-terapeuta, cikkei, könyve van

Festve van a hajad egyébként? Mert még a bolti hajfesték biztos hogy nem hiányzik ilyenkor. (Max hennáznék, azt hajfesték után egy ideig nem szabad).

2018. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a mindent kimerít választ! Egyelőre azt sem tudom merre menjek még, olyan káosz van a fejemben. Hormonvizsgálat eredménye holnap lesz meg, de megyek még cukorterhelésre is. Szeretnék elmenni emlő vizsgálatra is, de oda a héten nem tudok elmenni. Az oldalakat meg folyamatosan olvasom amint van egy kis időm.
2018. jan. 16. 21:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Talán még annyit a mellékvesefáradtsághoz, hogy lassabban (azt írják), táplálkozással, meg hasonlókkal is helyre lehet hozni, gyorsabban meg hormonokkal. Ezért is az endokrinológia, nemcsak a vizsgálat miatt. Olvastam, hogy nem mindegyik orvos vesz tudomást arról, hogy ez létezik. Amit linkeltem, ott kimondottan van erre szakosodott orvos.

A melleddel azért vigyázzál! Azért az csúnyán begyulladhat!

2018. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!