Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első hány alkalommal normális...

Első hány alkalommal normális a vérzés?

Figyelt kérdés
Két napja voltam először együtt a barátommal, ez volt legelső alkalom nekem. Nagyon gyengéd volt, közben szinte nem is fájt, de véreztem akkor is, és azóta is folyamatosan. Ráadásul ma már a hasam is fáj elég rendesen. Ez normális?

2018. jan. 22. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Nem. Nagyon ritkán, de előfordul, hogy a szűzhártya elrepedésekor súlyosabb vérzés alakul ki. Keress orvost sürgősen, ennyi ideig nem szabad véreznie!


Ugye nem kevered össze a menstruációval? Az is előfordulhat, hogy közben megjött.


Ha nem, akkor tényleg fordulj orvoshoz minél előbb!

2018. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Nekem inkább menzesznek tűnik, a leírásod alapján...
2018. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem is menstruáció lehet, de az elég gáz hogy nem tudod megkülönböztetni.
2018. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Meg tudom különböztetni a menstruációtól köszike, de ez nem az. Csak nagyon kevés vér jön, tisztasági betétet hordok. A mennyiség nem sok csak két nap után is meglátszik a bugyimon.
2018. jan. 22. 12:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg kerdezo, a verzes normalis, sokaknal elofordul az elso alkalom utan. Nalam is ez volt, keves mennyiseg jott ugy 3 napig ha jol emlekszem. Ha nem akarna mulni akkor fordulj orvoshoz. Viszont a gorcs nem valoszinu hogy ettol van. A verzes egy dolog, de gorcs nem kellene hogy legyen. Nem fog esetleg megjonni rovid idon belul?
2018. jan. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

Attól még lehet menstruáció köszike.

De ha ilyen nagylány vagy fogd magad és menj el orvoshoz.

2018. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És a 2. 3. alkalommal is szamíthatok vérzésre vagy akkor normális esetben már nem kéne lennie?:/
2018. jan. 22. 12:39
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Számíthatsz. De számítás helyett inkább menj el dokihoz.
2018. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Ne hallgass a riogatókra. A vér nem ürül ki azonnal teljesen, beletelhet pár napba, amíg teljesen kitisztul a hüvely. Ahogy a mensi se egyik pillanatról a másikra ér véget, az utolsó napokban már ott sem friss vér jön már, hanem ami bent maradt, még kijön a hüvelyváladékkal. Azért nem piros olyankor, hanem már barna. Gondolom, te se pirosat vérzel már...?

Szerintem orvosra semmi szükség, de ha téged ez megnyugtat, vagy ha pár napon belül nem ér véget, esetleg akkor. De még a 2-3. együttlétnél is lehet kicsi vérzés. Nyugodj meg, és inkább koncentrálj a kapcsolatotokra, élvezd, hogy egy nagy változás történt az életedben. :)

2018. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az első pár alkalommal teljesen normális a fájdalom, és a vérzés is. Bármennyire is gyengéd hozzád, előfordulhat, hogy fájni fog még hónapokig (nekem így volt, persze mindenkinél más a helyzet), de az is lehet, hogy utána minden oké lesz.
2018. jan. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!