Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igényel orvosi kezelést a...

Igényel orvosi kezelést a klimax? Indokolt a műtét?

Figyelt kérdés
2 hónapig kimaradt a menstruációm, utána 3 hónapig rendben megjött, majd megint kimaradt egy hónap, majd 3 hétig megvolt.A méhnyálkahártya vastagsága a határon van,az orvos küretet javasolt.Egyre több ismerősömtől hallom, hogy boldog-boldogtalant küretre küldenek a klimax idején.
2018. jan. 31. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem a klimax, hanem a méhed igényelhet orvosi kezelést. Ettől a klimax még marad...
2018. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Volt már küretem.Semmit nem oldott meg.
2018. jan. 31. 19:41
 3/7 anonim ***** válasza:
De legalább lekaparják a nyálkahártyát és nem vérzel 3 hétig.
2018. febr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A küretet jellemzően nem terápiás, hanem diagnosztikus célból végezzük. Terápiás cél akkor áll fenn, hogy ha mondjuk valakiből x napja ömlik a vér. Ilyen esetben a méhnyálkahártya lekaparása segít a vérzés megállításában.


Neked diagnosztikus célból kellene a küret. Ugyanis ha összevissza vérzel, ráadásul 3 hétig egyhuzamban, akkor mindenképpen ki kell zárni a rosszindulatú, vagy az azt megelőző, kezelést igénylő állapotot.


Tehát tény, hogy a rendszertelen vérzéseden nem fog segíteni a küret, de utána meg lehet nyugodni, hogy nem azért véreztél 3 hétig, mert éppenséggel méhnyálkahártya rákod vagy olyan nyálkahártya burjánzásod van, ami kezelés nélkül rákhoz vezethet.

2018. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a korrekt válaszod.Értem is, de a bizalmatlanságom határtalan.Voltam már orvosi műhiba áldozata, rádadásul nőgyógyászokkal, ezért nincs bizalmam feléjük.Másrészt a 21.században miért nem hajlandó egyikük sem elküldeni hormonvizsgálatra, akár tumormarkerre stb.
2018. febr. 3. 10:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sok esetben az orvosok részéről csak a megfelelő tájékoztatás hiányzik, és tudom, hogy közhely, de egyszerűen nincs rá idő. Én is naponta tapasztalom ezt a problémát, csak a másik oldalról. Pedig a normális orvos-beteg kapcsolatnak a bizalom lenne az alapja.


Azért nem csinálnak tumormarker vizsgálatot, mert ilyen esetben nincs értelme. A tumormarkerrel nem lehet szűrni, daganatok esetén csak utánkövetésre és a kiújulás vizsgálatára alkalmas. Valamint ha pl. valakinek van egy petefészekképlete, amit képalkotó vizsgálattal látnak, akkor segíthet eldö teni, hogy jó vagy rosszindulatú.

De ráadásul méhnyálkahártyára specifikus tumormarker nincs is tudtommal.


A hormonvizsgálat is csak azt mutatná, hogy haladsz a klimax felé, sok más relevaanciája nincsen.


A leírtak alapján szakmailag indokolt lenne a szövettani vizsgálat. Ilyen menopausa környéki vérzészavarban vidzonylag gyakori a méhnyálkahártya burjánzása, ami kezelést igényel, mert anélkül akár rosszindulatú elváltozás is elindulhat.

2018. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2018. febr. 4. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!