Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az értelme az intim lemosón...

Mi az értelme az intim lemosónak, ha tartalmaz illatanyagot és egyéb extra adalékokat?

Figyelt kérdés
Azt hinném, hogy az intim lemosót pont a mindenféle vegyi anyagokkal teli tisztálkodószerek hívták életre, hogy legyen valami "minden mentes", a hüvelyi pH-hoz hasonló kémhatású tisztálkodószer, amiben nincs semmi fölösleges cucc, de tényleg! A hüvelynek csak a természetes védőflórájára lenne szüksége, azt kell védenünk, s ehhez nem valami olyasmi lenne jó, amiben tényleg csak a minimum van: a tejsav, ami enyhén savas pH-t állít be? Hiszen elvileg minden más, a hüvely számára szokatlan dolog pont hogy felboríthatja az egyensúlyt...

2018. jan. 31. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell borotválni, mert a szőrzet védi legjobban a hüvelyt. Elég csak tiszta vízzel mosakodni. Ezek a szerek csak jó üzlet a forgalmazónak.
2018. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Ezt én sem értettem soha,ezért is használom az illatmentes Sábát,ami tartalmaz tejsavat,legalább.

Amúgy igaza van az "elsőnek",de néha nem érzem magam elég tisztának a sima víztől,ekkor jól jön az intim szappan.

2018. jan. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nem sok, csak üzlet. Mert eleve nem a hüvelyedet mosod vele belülről, hanem az előtte lévő bőrfelületet ami mondjuk picit érzékenyebb mint máshol, mivel többnyire nem tud úgy szellőzni és ezért kicsit nedves. Viszont pont emiatt ott jobban el tudnak szaporodni a baktériumok is és ezek bizony kellemetlen szagokat okoznak. Így van ez a hónaljunkon is. Ami szintén nedvesebb a verejték mirigyek miatt és nehezebben szellőzik. Az első válaszadónak nem akarom elképzelni milyen szagot áraszthat a bugyija meg ami abban van. Rettenet lehet ha nem borotválja és nem is mossa csak vízzel. A borotválás egyrészt azért hasznos, mert a szőrzeten is megtapadnak a baktériumok, meg a hüvelyből esetlegesen távozó dolgok. A vizelet sem távolítható el wc használat után tökéletesen. Ezért sokkal higiénikusabb ha nincs szőrzet. Másrészt tisztább és kellemesebb érzés is és a szexuális életet is teljesebbé teszi. pl. nem borítja el az ágyat meg a testeteket a kihullott szőrzet ami szerintem baromi gusztustalan. Plusz a srác sem fogja a szőrzetedet köpködni ami szintén visszataszító lehet. A mosakodás pedig különösen fontos ezen a területen. Marhára nem elég csak vízzel mert az nem távolít el semmit. Olyan tisztálkodó szert érdemes használni ami nem okoz irritációt, és nem szárítja a bőrt. Ez egyéni érzékenység kérdése. Nekem tökéletesen megfelel a száraz bőrre szánt tusfürdő is. Az intim mosakodó szerek többsége talán annyiban jobb, hogy nem szárítják a bőrt. Szóval akinek nagyon érzékeny a bőre annak talán megéri ilyet venni. De egyébként baromira nincs arányban az ára a termékek minőségével. És a többségük kifejezetten büdös is. Amit fel nem tudok fogni, hogy miért nem tudják kellemes illattal előállítani őket ha már méregdrágák.
2018. febr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kérném a kedves válaszadókat, hogy ne dezinformálják az olvasókat, olyan "információkat" terjesztve, melyek ma már orvostudományilag túlhaladottak és visszaszorítandók. Az intimszőrzet eltávolítása és a makacs hüvelyi fertőzések és közötti korreláció már régen bizonyított, de ez csak egy a procedúrához köthető elváltozások palettáján.

A hüvelynek teljesen más jelenti az egészséget és higiéniát, mint amit a divatmarketing sugall.

Gondolhatnánk, hogy a hüvelyflóra egy elzárt, védett területen van, amit ugyan nem zavar, ha a bejáratánál birizgálják állandóan eszközökkel, vegyszerekkel.

Nem igaz. A természet egy összefüggő védelmi rendszert hozott létre, ami az intimszőrzet eltávolításával elveszíti egy fontos pillérét, a teljes külső védelmet. Az intimszőrzet levegőzést biztosít, távol tartja a tárgyakat az intim szervek közvetlen érintésétől stb. A kitépett/leborotvált intim testfelületek jóval érzékenyebbek az átlag bőrnél, hiszen evolúciósan nekik közvetlenül nem kellett védekezniük úgy, mint mondjuk a tenyérnek, ami mindennek ki van téve. Emiatt könnyebben megtelepednek rajtuk a kórokozók és nehezebben távolíthatók el teljesen. De kár is ezt itt taglalni, hiszen ha csak begépelik a kedves hozzászólók a google keresőbe az intim szőrzet eltávolításának ELŐNYEIT vagy advantages of remove pubic hair, láthatják, hogy 90%-ban ma már csak a hátrányairól szónokol az internet is, nem csak az orvostudomány!

Sosem késő belátni, hogy ez egy elbaltázott divatirányzat volt, komoly egészségügyi károkat okozva. Dohányozni is nagy divat volt a kezdet kezdetén, ma már nem ciki beismerni, hogy hiba volt.

2018. febr. 17. 14:52
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Te dolgod, de szerintem baromi undorító. Szerepe sincs már, mert bugyit hordunk. Ne magarázd már meg, hogy intim szőrzet véd helyette? Mi ellen? A férfiak ellen? Azok ellen biztos! Ez kétségtelen :) Ehhez nem kell tudományos kutatás...elég logikusan végig gondolni. De fürdeni sem muszáj...mindenki azt csinál amit akar. Csak nagyon ne lepődjön meg ha az ápoltabb réteg elhúzódik tőlük. Mindenki eldöntheti neki mi s fontos. :) Van akit nem zavar ha büdös. Szent Margit sem fürdött több mint 15 évig.
2018. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A szakmámban ez annyit jelent, hogy sikerült egy friss divathullámnak teljesen befolyásolnia a testképedet. Ehhez sokszor kell némi önértékelési deficit és értékrendszerbeli hiányállapot is, ha újkeletű, tudományosan bizonyított káros gyakorlatok ilyen gyorsan gyökeret verhetnek az ember életében és drasztikusan meghatározzák közérzetét és saját teste feletti érzéseit. Ebből fakad az a félelem, hogy a másik nem fogad el minket természetes valónkban. Ez egy nagyon elterjedt rögeszme, már 11-13 éves kislányok is szentül hiszik, hogy testük természetes állapota megakadályozza, hogy szeressék, értékeljék őket. Miközben, ahogy az ezen az oldalon is visszaköszön, sokszor csak feltételezés a nők részéről, hogy a férfiakat a pubertás előtti nemi jellemzők vonzanák, mert az érett férfiakat evolúciósan az érett nőkre jellemző testi adottságok vonzzák és tulajdonképpen büntetőjogi kategória, ha egy felnőtt férfi a pubertás előtti nemi jellemzőkre bukik.


De visszatérve, nem újdonság ez, valahogy korunk kedvez a különféle divateredetű testképzavaroknak. Maga a szőrtelenítési rituálé kulturálisan teljesen egyenértékű natív törzsek testtorzító szertartásaival (pl. csont- vagy koponyadeformálás): ők is undorítónak, barbároknak vélik azokat, akik nem gyakorolják ezeket, és megfogalmazásodhoz hasonló gunyorossággal nyilatkoznak róluk. Persze mindig reménykedünk benne, hogy mi talán fejlettebbek leszünk múltbeli társainknál vagy civilizáltabbak ezen törzseknél, de nincs új a Nap alatt.


Végezetül csak egy evidencia: a szőr pl. szellőzést biztosít(ana) a fehérnemű és a bőröd között, különben ott egy nedves, kórokozóknak kiváló helyszín jönne létre (és jön is - esetedben). A fehérnemű nem a hüvelyt védi, hanem Téged véd a hüvelyből esetlegesen eltávozó dolgok ellen. Annak árán, hogy ez a hüvely számára kockázatos, a kórokozóknak kedvező mikroklímát hoz létre. De felteszem ilyen "egészségtudatossággal" messzire kerülöd az "egy fokkal jobb", tiszta pamut fehérneműt is, és fontosabb számodra egy csilivili műszálas tanga viselése, ami a lépéseidtől csúszkálva közvetlen kapcsolatot biztosít a végbélnyílásod és minden egyéb nyílásod között, s "szerencsére" a szőr sincs ott, ami még minimálban ki tudná védeni az e-coli terjedését. Tehát ha a bugyesz műszálas, kevésbé szellőzik, kiváló nedves, meleg klímát biztosít bármilyen kórokozónak. Ha a bugyesz tanga, közvetlen kapcsolatot biztosít a testnyílások között: húgyúti, hüvelyi e-coli fertőzések kockázata.

Védheted magad gúnyolódással a tudomány ellen, aztán majd ha kéthetente nyomod le a nőgyógyász kilincsét...

2018. febr. 20. 11:59
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Mivel biológus vagyok, így nehezen tudnál rám hatást gyakorolni ezzel a buta maszlaggal. Nem értem miért teszel fel egy ilyen jellegű kérdést ha olyan okosnak képzeled magad a témában, hogy leszólsz olyat aki valóban ért hozzá. Nekem teljesen mindegy te mennyire vagy szőrös meg büdös. Nem az én dolgom. Max elborzadok ha szembe jön velem nyáron egy szőrös lábú nő, és örülök, hogy én nem vagyok ilyen visszataszító. De biztos vannak férfiak között is akik hasonló higiéniával rendelkeznek, mindenki megtalálja a hozzá való párt. Vagy nem. Nem tudom miből sikerült kijelentést tenned én milyen fehérneműt hordok Egyrészt pont semmi közöd nincsen hozzá. Szőrös nagy seggre tényleg nem lenne esztétikus egy tanga bugyi, megértem ha te nem ilyet viselsz. De bármilyen meglepő én sem, pedig nekem jól állna, csak nem tartom kényelmesnek. Ezért esztétikus, nőies pamut bugyit hordok. :) Engem csak egy dolog bosszant ebben az egészben, hogy én voltam olyan jó fej, és vettem a fáradtságot, hogy adjak neked egy értékelhető választ a kérdésedre. Talán értékelhetted volna a kötözködés, leszólás és kioktatás helyett. Jó tett helyébe rosszat kapsz az a menj a fenébe kategória. Nem hiszem, hogy mindenféle testképp zavarral kéne vádolnod azt aki esztétikus és ápolt szeretne lenni, mert erre van igénye. És mindenféle magyarázatokat találni arra miért vagy igénytelen és lusta megfogni egy epilátort vagy használni egy szappant. fel lehet ezt vállalni, csak nem kell mellé a tudományos maszlag. Mert nevetséges. Olvasgass egy kis evolúció tant. Bugyit még honfoglaló őseink sem hordtak. Új keletű dolog. Az emberi szervezet nem alkalmazkodik ilyen gyorsan. Pár 1000 év múlva gyengülni fog az emberi szőrzet a hajlatokban is, majd később el fog tűnni teljesen, mert funkcióját vesztette. :P
2018. febr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát, ha ilyen szintű retorikához kell nyúlnod ahhoz, hogy "védekezz". Tudom, diplomával nem adják... :D Inkább szakirodalomhoz nyúlnál és szövegértésből is lenne hova... Az egy dolog, hogy a társadalomtudományok fényévekre, de hogy még a saját szakmádban is annyira otthon vagy, hogy szerinted vécépapírral tükörfényesre sikálhatod... :D

Hogy kinek mi a gusztustalan, mindig kulturális jelenség volt, különben hogy tudnának más kultúrákban, ugyanolyan biológiai felépítéssel, teljesen máshogy megítélni dolgokat? Egyes nyugati országokban gusztustalan orrot fújni és a helyénvaló magatartás, ha az embernek inkább csüng a takony az orrából és nagyokat szipog. Más országokban rothadó, bűzlő dolgokat esznek meg, amire mi kidobjuk a taccsot. Teljesen tanult dolog, egy kisgyerek még megenné a saját kakáját, felnőttként undorító.

2018. febr. 20. 13:52
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem nekem van szükségem a védekezésre :D A szövegértéssel kapcsolatban, olvasd újra amit írtam, ott a wc használat utáni részt és a wcpapíros megjegyzést valahogy nem sikerült összekapcsolni. :D
2018. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért az is vicces mikor az alul iskolázottak a több diplomával rendelkezőket próbálják mindenféle megjegyzéssel leszólni, és ezzel kompenzálni magukat. Nem ez a megoldás az életre. Megoldás ha valaki elfogadja, hogy olyan amilyen mert ő lusta volt tenni a jobbért. Nem az, hogy piszkálgatjuk azt aki többre vitte. Igen! Nekem 3 diplomám van, sok mindenhez értek, ápolt vagyok és csinos. De én ezért elég sokat tettem is. Mindenki a maga élete kovácsa....megbántani meg nem lehet, mert nem érdekel. Csak mint írtam a segítségre a pofon a válasz az szarul esik. Mert nem fair. De azért túl fogom élni, tudom, hogy vannak frusztrált emberek.
2018. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!