Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvelyi ultrahang rutin...

A hüvelyi ultrahang rutin nőgyógyászati vizsgálat? Olyan mint a rákszűrés hogy mindenkit elküldenek vagy akinél gyanítanak valamit csak azokat? Miket néznek olyankor? Kellemetlen?

Figyelt kérdés
A héten megyek nem tudom mire számítsak!

2018. febr. 6. 07:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve hogy az eredményt rögtön meg tudom vagy napokat kell rá várni?
2018. febr. 6. 07:54
 2/8 anonim válasza:
100%
Igen, jobb helyeken azt is évente csinálják. A rákszűrésnek az eredményére egy hónapot is kell várni, de az ultrahangnál közli az orvos, hogy van e valami elváltozás. Nekem az első elég kellemetlen volt, de nem azért mert fájt volna, vagy ilyesmi...hanem mert az orvos béna volt és nem értett a műszerhez amivel végezte és a fél kórházat odacsődítette, hogy segítsenek neki... Az orvoson kívül még 3 nő és egy férfi volt bent.én meg csak ott ültem széttett lábakkal. Az orvos meg eleve paraszt volt. Kicsit feszült voltam ( ami szerintem érthető ilyen helyzetben) és a pólómat elkezdtem a kezemmel gyűrögetni meg kicsit lejjebb húzni, mert akkor a géppel foglalkoztak, gondoltam akkor mindek legyek ott tárva nyitva.. Erre rámszólt az orvos, hogy ha mégegyszer lehúzom a pólómat hazaküld. Persze ez egyszeri eset (legalábbis remélem, de van azóta másik orvos) és nem kell félni tőle. Fog egy vibrátorra hasonlító eszközt, tesz rá óvszert meg jó sok síkosítót, szóval elvileg nem fáj, de nyilván mindenkinek más. És közben egy monitoron nézi, hogy mi a helyzet, aztán elmondja. :)
2018. febr. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából csak amiatt izgulok nagyon mert multkor volt egy olyan eset hogy kimerültem a sok munkától és stressztől és már arra se emlékeztem hogy kivettem e tamponom mielőtt behelyeztem a másikat... tudom nagyon gáz de annyira fáradt voltam hogy ha pisztolyt szegeztek volna hozzám se tudtam volna megmondani :D biztonság kedvéér elmentem dokihoz hogy nézze meg mert ha bent maradna az csunya fertőzést... épp megvolt és ugy vizsgált meg. Benyult egy kesztyuvel de nem talalt semmit. Utána beszélgettünk mondtam neki hogy 2. Honapja van az hogy a fogamzásgátló melett a vérzés előtt 2 napig barnázok utána lesz csak piros vér. Pedig 2 éve szedem és mielőtt elmentem hozzá csináltam egy tesztet is, pontosabban 2t ami negatív lett. Kicsit aggodom hogy miért küldhetett el, megkérdeztem tőle hogy ez rutin, és mindenkinek kell elmennie? Motyogott valamit a bajsza alatt alig hallottam a választ nem mertem még egyszer megkérdezni! Igazábol csak meg akarok nyugodni hogy egészséges lányokat is elküldenek ilyenre! :( annyira izgulok mert amikor előszőr voltam 2 éve nőgyogyászaton akkor irattam fel a gyógyszerem, volt kaparás, rákszűrés de ilyen még nem! Azzal nyugtatom magam hogy lehet látják a gépbe és csak azért küldenek el mert még nekem nem volt ilyen vizsgálat :(
2018. febr. 6. 08:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam rutin, 5-ből 4x biztosan csinál az orvos.

Szerintem nem kellemetlenebb, mint a bimanuális vizsgálat. Mi közben beszélgetni szoktunk, mutogatja, hogy éppen mit lát, mit nézzek a monitoron.

2018. febr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező jellegű vizsgálat. Az orvos dönti el a panaszaid alapján, hogy kell-e vagy sem.

Ha pl. egy egyszerű hüvelygyulladással elmész, akkor nem kell UH-t csinálni. De ha azzal mész, hogy fáj a hasad, akkor alap.

2018. febr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem is elküldtek ilyen vizsgálatra, pedig semmi panaszom nem volt. Számomra elég ciki volt az a vizsgálat, de nem fájt, mert bekente zselével a "rudat" :-))), a kacsás vizsgálat rosszabb.
2018. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy belekérdezek, de mi az hogy elküld a vizsgálatra? Magánrendelőkben nincs ez az eszköz? Csak holnap megyek dokihoz hasi panaszok miatt, nem örülnék ha még valahova mennem kéne érte.
2018. febr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A vizsgalat az sztkban volt, es kaptam 2 hete idopontot tole erre a hetre hogy ugyan oda ugyan abba a szobaba var vissza ahol vizsgalt csak akkor mar nem volt ra ido meg ez idopont alapjan megy. Nalunk a lorinci sztkban van
2018. febr. 6. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!