Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja hogy a párom 3...

Mi okozhatja hogy a párom 3 hetente menstruál?

Figyelt kérdés
2018. febr. 7. 06:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen normális háromhetente, azaz 21 naponta menstruálni. Bár gondolom, nem egy élvezet, de normális.
2018. febr. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Úristen! Menstruál?! ..Te jó ég! Vidd azzonnal kórházba, mert a párod sajnos egy valódi nő! Siess.
2018. febr. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az oka, hogy így működik a szervezete. Teljesen normális.

Hidd el, nem kell irigyelni azokat, akiknek a párja ritkábban menstruál.

Nekem 32-34 naposak a ciklusaim. Kerek egy hétig vérzek, az első két nap kínkeserves. Hányok, úgy érzem leszakad a méhem. Mensi előtt 2 hétttel már érzékenyebb vagyok az átlagostól.

Ilyenek ezek a nők. ;)

2018. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
A hormonháztartása okozza, örülj neki, hogy menstruál, ha nem menstruálna nevelhetnéd a gyermeket, amit gondolom ezen tudás hiányából kiindulva nem szeretnél :P
2018. febr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem "teljesen normális". A normál ciklus 21 és 35 nap között van, tehát a 21 nap épphogy az alsó határ. Néhány nőgyógyász hajlamos elbagatellizálni még az ennél valamivel rövidebb ciklus jelentőségét is, de a lelkiismeretesebbek elküldik laborba az embert, a hormonszinteket kell megvizsgáltatni (nemi hormonok + pajzsmirigyhormon), mert ezek túl magas vagy túl alacsony szintje okozhatja a problémát. Szóval én azt javaslom, menjen el nőgyógyászhoz. Ha pedig mindent rendben találnak most, de a jövőben sem változik a helyzet, akkor egy-két év múlva újabb ellenőrzés nem árt. Ha pedig rövidül a ciklus, akkor mindenképp szükséges.
2018. febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lárifári, ahány nő, annyi menstruáció, nekem a havernőm ciklusa is 3 hetes, az enyém 5-6 hetes, egyikőnknek sincs baja. Azt kéne végre megérteni, hogy egyénenként eltér, és mind a ketten tökéletesen ki vagyunk vizsgálva...

Az anyósomnak például fiziológiásan magasabb a vérnyomása, mert ilyen alkat, primer "probléma", de atherosclerosis sincs, egyszerűen ilyen. Nem kell mindenre egyből rásütni, hogy nem normális... idejétmúlt gondolkodás ez már...

2018. febr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze, az... Akkor úgy látszik, pl. a Mayo Klinikán is az "idejétmúlt gondolkodás" a nyerő, csak hogy egy közismert, jó hírű intézményt hozzak példának, de lehetne még sok mást is...

"...consult your health care provider if:

(...)

Your periods are less than 21 days or more than 35 days apart"

[link]

Tényleg nem egyforma mindenki, de vannak bizonyos határok (minden területen), ha tetszik, ha nem. Lehet, hogy neked pont tényleg minden "tökéletesen rendben van" 21 napos ciklussal (jelenleg legalábbis), de lehet, hogy másnál ez már problémákat jelent. Megjegyzem, 25 napnál rövidebb ciklus hátterében sokszor ösztrogén-dominancia áll.

2018. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyugodj már le!
2018. febr. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én tök nyugodt vagyok, köszi. Csak van saját negatív tapasztalatom sajnos, mert éveken át 23-24 napos ciklusaim voltak, aztán egyre rövidebbek lettek, és az egyik nőgyógyász még a 17-re is azt mondta, hogy "elmegy"; aztán meg kiderült, hogy egy autoimmun betegség van a háttérben, amit ugye minél hamarabb vesznek észre, annál jobb... Szóval úgy gondolom, jobb óvatosnak lenni, és rendesen kivizsgáltatni.
2018. febr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nem jelenti, hogy ne lenne normális. Nálad pont nem volt az, de mindenki magának érzékeli, hogy mi tér el a normálistól.
2018. febr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!