Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen hüvelyflóra helyreállít...

Milyen hüvelyflóra helyreállítót alkalmazzak?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász felírt gyógyszertárban kevert CNS kúpot, illetve pimafucort krémet. Nagyob reménykedek,hogy ezek végre hatásosak lesznek. Viszont tudom, hogy a kúra utan kellene haszbálni hüvelyflóra helyreállító kúpot is. Az lenne a kérdésem, hogy melyik vált be nektek a legjobban. Szeretném ha ki is fejtenétek! Köszönöm!

2018. febr. 10. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármelyik jó, mert hasonló hatóanyagai vannak, de csak akkor használd, ha a nőgyógyász is tud róla (lehet-e az ő általa felírt kúppal együtt alkalmazni). Ami még fontos, hogy ne szappannal vagy tusfürdővel, hanem intim mosakodóval mosakodj odalent.
2018. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A gyógyszertárban a gyógyszerész mondta, hogy javasolt. Odalent sosem tusfürdővel mosakszom! Most a Lactacyd soothing-ot használom, mint intim mosakodó.
2018. febr. 10. 12:59
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Sima joghurttal is helyre állítható!
2018. febr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én elég soknak elolvastam az összetételét, majd kipróbáltam kb. hármat, végül maradtam egynél. :) Ugyanígy választottam intim lemosót is.


Szempontjaim mindkét esetben: csak a legszükségesebb dolgok legyenek benne, tejsav, a hüvelyflóra helyreállítóban még ezen felül tejsavtermelő probiotikum (baktériumkultúra), esetleg prebiotikum is. Egyikben se legyen PARFÜM(!), fertőtlenítő hatású anyag (most ki akarom irtani vagy helyre akarom állítani a hüvelyflórát...? :)) és különféle gyógynövénykivonatok meg egyéb mágiák. A hüvelynek ugyanis ilyenekre nincs szüksége. Egy valamire van szüksége, arra hogy békén hagyják, ne piszkáljanak bele a saját rendszerébe. Ha meg már belepiszkáltunk és emiatt felborult a természetes rend, akkor meg aztán pláne ne tetézzük a dolgot.


A három említett összetevő funkciója:

TEJSAV: a savas környezet otthonos a hüvely természetes flórájának (baktériumainak), viszont nem otthonos a gombáknak és egyéb kórokozóknak.

PROBIOTIKUM: tejsavtermelő baktériumok, amik a hüvely természetes flóráját alkotják.

PREBIOTIKUM: ez kaja a probiotikumoknak. Értelemszerűen jobban támogatja a túlélésüket, ha van elemózsiájuk.


Szóval a hüvelyflóra-helyreállító tabletta/kapszula/kúpok közül a Beliema Effect, a Vagilact-Q és a Protexin Gynophilus maradt versenyben.


1) A B.E. a legdrágább. Van benne probiotikum és tejsav, hivatalosan nincs benne prebiotikum, viszont van benne mannit, ami egy cukoralkohol és lehet prebiotikus hatása. Egy fehér, hosszúkás tablettáról van szó, amit egy műanyag applikátorral kell mélyen feltolni a hüvelybe.


2) Valamivel olcsóbb a Vagilact-Q. Nagyon hasonló, mert ez is egy fehér tabletta, amit applikátorral kell felhelyezni, összetételében azonban a probiotikum és a tejsav mellett hivatalosan is van benne prebiotikum. Vagyis ár/érték arányban két szempontból is jobban megéri.


Ezt a két tablettát éjszakára kell felhelyezni a hüvelybe, közvetlen lefekvés előtt, így egész éjjel nyugalomban végezheti a dolgát a vízszintesen fekvő hüvelyben. Viszont sajnos napközben távozni fog belőlünk a tabletta anyaga, olykor megnövekedett mennyiségű, vizes folyással egyetemben.

Ehhez nem árt valamilyen ultravékony betétet használni (tisztasági nem elég), az viszont pont ellene hat a dolognak, hiszen egy nehezen szellőző, párás környezetet hoz létre a hüvely előtt, ami kedvez a kórokozóknak. Én mondjuk erre a célra szereztem mosható betétet, ami ugye textilből van és légáteresztő, miközben nedvességzáró is, ez természetesen jobb, mint műanyag cimborái, de a legoptimálisabb az lenne, ha most legfeljebb egy természetes pamut fehérnemű takarná a hüvelyt. Meg az sem árt ilyenkor, ha van legalább 2 cm hosszú intim szőrzetünk, hiszen ennek az eltávolítása egy kőkemény rizikófaktor a hüvelyflóra-borulásban és hüvelyi fertőzésekben. A szőrzetnek fontos funkciója van a hüvely védelmében, pl. ez esetben távol tartja a fehérneműt és szellőzést biztosít a hüvely előtt.

Ja meg még egy ezekről a tablettákról: sajnos mindkettővel volt olyan tapasztalatom, hogy rózsaszín (véres) formában ürültek. Lehet, hogy az én hüvelyem fokozottan érzékeny, de sajnos a hüvelyi tablettákkal ez gyakori tapasztalatom, valahogy felsértik(?) a hüvelyt.


3) Protexin Gynophilus. Ebben a készítményben tejsavtermelő probiotikumok és prebiotikum van. Az előzőkhöz képest lényeges különbség, hogy nem tabletta, hanem KAPSZULA, azaz nincsenek benne tablettaképző anyagok, csak egy átlátszó burok, ami gyorsan feloldódik a hüvelyben. Nagy előnye, hogy mivel nincs tablettaanyag, ami drasztikusan távozna a hüvelyből mint az előbbi esetekben, így reggel és este is alkalmazható és nincs igazán szükség betétre. (És ennél sosem jelentkezett rózsaszín váladék nálam.) Az ára ennek a legkedvezőbb, még úgy is, ha napi 2-t használunk.


A hüvelyflóra-helyreállító hatásával mindhárom készítménynek maximálisan meg voltam elégedve, de a fentiek miatt a Gynophilus-nál maradtam, amit napközben is alkalmazhatok, így ha bármilyen hüvelyi irritációt érzékelek a nap folyamán, nem kell megvárnom a lefekvést.


Még az intim lemosóhoz annyit, hogy kismillió készítmény összetétel-listáját átolvastam és őszintén ledöbbentett, hogy mennyire felelőtlenek tudnak lenni gyártók, hogy gátlástalanul kihasználják az emberek tájékozatlanságát és mindenféle neszesemmi cicomákkal próbálják eladni az intim lemosóikat, amiknél az lenne az elsődleges szempont, hogy tényleg ne legyen bennük "semmi" (csak a fent említett tejsav és a lemosó adalékok), hiszen az intim területnek kb. minden zavaró. Sajnos azt láttam, hogy alig van olyan készítmény, ami megfelelne ennek az alapvető elvárásnak. Így én a Sába illatmentes intim lemosót használom, ami szerencsére ma már nem csak gyógyszertárakban, de drogériákban is megtalálható.

2018. febr. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolonak, nagyon koszonom a hosszu kifejtos valaszt!! Pont egy ilyenre gondoltam! Orom volt olvasni, koszonom szepen tenyleg!!
2018. febr. 11. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!