Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis esetén, menszesz...

Endometriózis esetén, menszesz alatt végig fennállnak a panaszok?

Figyelt kérdés

Erős menszesz alatt görcseim vannak, a levegővétel is olykor nehézkes - de ez főleg az első két nap jellemző - mondjuk a menszesz alatt végig gyengének érzem magam. A ciklusokban is jellemzőek görcsök, igaz azok nem olyan erősek mint menszesz alatt.


Felmerült nálam az endo gyanúja. Tudom hogy laparoszkópiával szűrhető ki 100 %-osan ez a betegség, csak arra lennék kíváncsi hogy másnál, endometriózis esetén is jellemző volt, hogy ezek a súlyosabb panaszok az 1-2 napban voltak jellemzők?



2018. febr. 16. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon erős görcseim voltak, sajnos akkor is fájt, ha nem véreztem, elmentem dokihoz, az ultrahangon 5 centis cisztát látott, végül nem endo lett, de így is meg kellett műteni. Szóval mindenképp menj el vizsgálatra.
2018. febr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor műtenek ha muszáj. Van akinek fogamzásgátlóval jól karban tartható a betegség. Vagy egyéb hormon készítményekkel. Sok függ attól is akarsz e gyereket vagy sem. Mindenképp vizsgáltasd ki.
2018. febr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mensi előtt után alatt iszonyú fájdalmak. Hónapokon keresztül fájdalom csillapító, hányás, hasnenés , -10 kg. Végül műtét tavaly, 9 cm volt. Most újra van egy 4 cm. Diéta sport mozgás egészséges életmód. 3 orvosi vélemény
2018. márc. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
általában igen, de gyakran előtte is, hasonlóan a PMS-hez, csak annál kellemetlenebb. Meg mensi alatt is úgy, hogy amikor jobban vérzel (válik le a hártya) akkor jobban. Olyasmi mint amikor alapból is akinek vannak gyengébb görcsei, csak erősebbek. De ez is egyénfüggő, meg hogy mennyire súlyos az endo
2018. ápr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!