Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egyszeruen nem tudok felnott...

Egyszeruen nem tudok felnott nokent elni, hogyan lehet ebbol kijutni?

Figyelt kérdés

Olyan nok valaszat varnam, akik esetleg tulestek mar ezen, vagy tudnanak igazi tanacsot adni!

A problemam a kovetkezo: gyerekkoromban volt egy idiota, alkoholista, idegbeteg apam, aki szinte teljesen tonkretette a csaladunkat anyagilag es idegileg is. Soha nem mehettunk sehova, nem lehettek barataink, fiukrol meg almodni sem mertunk, barmilyen sminkert vagy koromlakkert veres jart. Soha nem jartunk el sehova, se vele se magunkba, ha mar szoknyaban mentunk iskolaba, mert esetleg megjott a 30C-ban, akkor mar k**vak voltunk, mert csak ilyen melegito ruhakban jartunk meg poloban meg sportcipoben (van egy testverem). Minden este hulla reszegen jott haza, es orakon at ecsetelte, hogy csak a levegot szivjuk elole, es hogy mindkettonket el kellett volna vetetnie anyanknak, es hogy mekkora r***cok vagyunk (elso osztalyos korunktol kituno tanulok voltunk, tesomnak ket diplomaja van, nekem egy, az elso baratom titokban 16 eves koromban volt es 17 eves koromban fekudtem le vele, azert mert azt hittem tole majd kapok egy kis szeretetet,ha mar az apam egy csotanynak tart). Folyotn azt hallgattuk, hogy milyen hulyek es rondak vagyunk az anyankkal egyutt, aki mellesleg mast sem csinalt ezalatt, mint magat sajnalta es takaritott. Na, szoval nem volt valami rozsas kapcsolatom az apammal, soha eleteben egyetlen jo szava nem volt hozzam, es azt hiszem ez most jon ki rajtam :(

Most 24 eves vagyok, es egyszeruen lelkileg teljesen kivagyok. A munkam miatt, elvarjak, hogy legalabb egy pici szolid sminket viseljek, es a parom is szereti, ha torodok magammal.DE NEM BIROK! egyszeruen mocskosnak erzem magam, ha felveszek valamit, ammi noies (nem ribis, vagy izlestelen) masokon tetszik, meg amig a szobaban felprobalom a tukor elott, addig oke, de hogy emberek koze menjek, izzadas tor ram, meg minden bajom van.Magassarku cipo ugyanez. Fodraszra, meg ilyen aprobb dolgokra egyszeruen szegyellek kiadni (pedig van mibol) mert lelkiismeret furdalasom van, hogy ilyenekre koltom a penzt. A parom mindig mondja, hogy o ugy szeret ahogy vagyok, de en erzem, hogy nem vagyok eleg noies, es hogy szivesen lennek egy kicsit jobban benne ilyen dolgokban, de egyszeruen nem megy. Pedig biztosan o is orulne neki. A legjobb baratom a multkor megjegyezte, hogy nem erti, hogy mi bajom van, hogy "nem torodok magammal". Nem tartom magam kifejezetten rondanak, hosszu barna hajam van, barna szemem, kb 170cm vagyok, meg 6 evig sportoltam szoval eleg vekony is, igaz eleg kis melleim vannak, de egyszeruen ugy erzem magam, mintha folyamatosan szegyellnem kene magam, es "ferfiasan" oltozkodni, viselkedni. Neki elmondtam ezt, meg azt is, hogy mindenfele problemam volt mar a petefeszkemmel, es o azt mondta, hogy szerinte ezek a dolgok osszefuggnek, es surgosen keressek valakit aki segit ebben, mert sok no aki ilyen problemakkal szenved, annak kesobb sok problemaja lesz a terhessege alaltt, meg a gyermekeival (depresszio,stb.) Szoval arra jutottam, hogy valoszinuleg a gyerekkorom miatt.

Ha van valaki, aki ugyanezt atelte, vagy tud olyan helyet, ahol segitseget kerhetnek, hogy ezen valahogy tullepjek, azt nagyon megkoszonnem!

Elore is koszonom, es bocs, hogy hosszu lett...


2010. jún. 8. 01:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnezest a betuk miatt, de nem MO-n elek, es nincsen ekezetem!
2010. jún. 8. 01:46
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ennyi kegyetlenségben nőttél fel, ezeket a sebeket nehéz lehet, lehetett elviselni. A kiutat csak abban látom, ha találsz egy olyan párt aki igyekszik ezt elfeledtetni veled, kibillenteni abból az életből. Nekem is ittak a szüleim, de azért ilyen durva nem volt. Én is betöltöttem a 18 évemet és rá 10 nappal férjhezmentem , szerencsére olyan párt találtam akivel halála napjáig 35. évet éltünk boldogságban.

Ha ezután sem tudsz szabadulni az élményektől, keress fel egy kineozológust, vagy pszichológust, kérd segitségüket, nem szégyen az. De igy rettenetes lehet élni, tele szorongással. Sajnos bővebb segitséget nem tudok ajánlani.

2010. jún. 8. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom mindezt....nem akarlak megijeszteni, de ezt nem biztos, hogy egyedül fel tudod dolgozni. Nagyon jó lenne, ha elmennél egy szakemberhez, nem biztos, hogy pszichológushoz, de valakihez, aki segít. Mindennek a feldolgozása, ezek alapján a világhoz való viszonyulás egyedül nagyon nehéz. Tudni kell, ezeket az emlékeket, beidegződéseket kezelni, és nem biztos, hogy ez megy egyedül, ahogy én ebből a levélből látom, hosszú munka lesz. Jó lehet pl egy családállítás, ha hallottál már ilyenről. Én nagyon sok erőt kívánok neked ehhez!!!

(én kisebb problémával rendelkezem, nekem persze nagy. és nagyon vonakodtam elmenni a pszichológushoz, mert úgy éreztem, hogy elég erős vagyok hozzá, hogy rendezzem a dolgokat magamban, de mióta járok, kiderült számomra, hogy az nem véletlen egy szakma. olyan dolgokra világított rá, amire magamtól, vagy barátaimmal sem jöttem volna rá. nyilván, mert sok ilyen esetet lát. nem bántam meg)

2010. jún. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

En is nagyon sajnalom:( Szornyu lehetett neked:( En nem eltem at ezt, de meg a gondolatot is nehez elviselni.

Azt amit apukadtol kaptal, meg mindig benned van es nem tudsz kiszabadulni belole, ez kihathat az egesz eletedre. De ha akarsz felszaabadulhatsz, csak szukseged van segitsegre. Az nagyon jo, hogy van egy szereto ember melletedd. Menj el es kerj segiseget, meglatodd jobb lesz, es uj eletet kezdve elfelejtheted ezt a szornyuseget ami veled tortent.

JOBBULAST KIVANOK NEKED.Fel a fejjel, megletod minden rendben lesz:)

2010. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

sajnálom!! én 13 éves vagyok,és miközben olvastam,a könny kijött a szememből:((

remélem jobban leszel idővel.kb. ugyanazt mondom,mint akik előttem írtak.

2010. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia


hát, ahogy ezt így olvastam, félig-meddig magamra ismertem, azt a részét értve, hogy sokáig én se tudtam rossz érzések nélkül normálisan, nőiesen, nekem tetszően felöltözni...a hátterében hasonló dolgok voltak, mint nálad, az én apám is nagyon szép dolgokat mondott rólam és tesómról, baromi sokat szekálta a külsőmet is...saját tapasztalat alapján azt tudom mondani neked, hogy először is légy türelmes magaddal, adj magadnak időt. először nyilván az önmagadról való gondolkodásod fog megváltozni, és ehhez fogod alakítani a küldödet is...ahogy most is úgy öltözöl, ahogy mersz...a lelki világodat tükrözi...én most vagyok 21, és kb az utóbbi egy-két évben változott ez meg nálam annyira, hogy most már ténylegh minden rossz érzés nélkül öltözöm fel úgy, ahogy nekem tetszik, és nem befolyásol semmi más. biztos, hogy az énképedet erősen befolyásolta apukád viselkedése, és amíg ez még hat, addig a változás is lassan indul el, de előbb-utóbb biztos, hogy változni fogsz, mer az ember mindig változik...és ha szeretnél nőiesebb lenni, akkor egy idő után le fog kopni, mindaz, amit apukád mondott, tett, és ezzel hatott az énképedre...hát, hajrá, ne csüggedj:) ne szégyelld magad, nem kell, tök felesleges. egyszerűen nincs miért, csak még dolgozik benned a múlt.

2010. jún. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jajj, koszonom a sok segitokesz valaszt!

Kedves utolso: te nalad hogyan alakultak ezek az erzesek? Marmint, hogy tudtad ezt elfelejteni vagy mas energiava/ erzesekkel alakitani?

Igen, erzem en is, hogy ez nem maradhat igy orokre (gondolom ez a valtozas) meg azert a kedvesem egy nagyon ertelmes, turelmes es szereto ember. Nagyon szeretem ot, ez az egyik oka, hogy elhataroztam, hogy muszaj ezeken tullepnem valahogy, ha uj eletet szeretnek kezdeni. Meg elsodlegesen magam miatt!

Amugy a kineziologus az miben tud segiteni ilyen dolgokkal kapcsolatban? Neked kedves valaszolo, van valamilyen tapasztaltod errol? Ha igen megosztanad velem?

Koszonom az eddigi valaszokat, es tovabbra is varom a tapasztalatokat, hatha mas is atesett ezen es tobbet tud a "masik oldalrol" mint en...

Koszi

2010. jún. 9. 00:28
 8/8 anonim ***** válasza:

az utolsó válaszoló vagyok


hát, igazából nehéz erre receptet adni, mert hát nehéz megmondani, hogy a változás mitől és mikor indul be...

de, ahogy te is irtad, az igényem nekem is megvolt a változásra, gondolom ez a kulcs...egy idő után pedig erősebb lett az az érzés, hogy szeretnék változtatni, és kiváncsiságom lassan legyőzte a rosszérzéseket. persze nem múlik el minden rosszérzés 2 perc alatt, de ahogy úgy érzed, hogy tényleg erős a vágyad, hogy nőisebb legyél, és elfogadóbb is egyben magaddal, és ha már egyfajta pozitiv kiváncsiság van benned, hogy mit tudnál kihozni magadból...:) akkor szerintem szép lassan kezdj el olyan ruhadarabokat, vagy elsőre mondjuk kiegészitöket hordani, amiket eddig nem. persze semmi drasztikusat az elején..de mivel ez egy fejlődési folyamat, tényleg ne légy türelmetlen magaddal. apukád jó nagy adag rossz érzést hagyott maga után, tudom, milyen érzés, amikor az ember utálja és szégyelli magát, pedig nem történt semmi különös, csak épp adna a külsőségekre...amit irtál a sminkeléssel kapcsolatban, azt is nagyon át tudom érezni.

hát, a lényeg szerintem, hogy adj magadnak időt, és azért tudatosítsd is magadban, hogy amit érzel, azért érzed, mert apukádtól szép dolgokat kaptál....nézegesd magad a tükörben egyre többet olyan ruhákban, amik tetszenek :) egy idő után erős lesz benned az igény, hogy hordd is ezeket a ruhákat..:) egy idő után pedig rájössz, hogy semmi nincs, ha nőisen öltözködsz az utcán....

lassan szoktasd magad ahhoz a képhez, amit el akarsz érni. hát, remélem azért valamit segítettem. szia

2010. jún. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!