Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gombás fertőzés ellen és...

Gombás fertőzés ellen és megelőzésre mi a legjobb? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
1-2 nappal sex után (óvszer nélkul) barátnőmnél és nálam is viszketés és égő érzés jeletkezett. Neki az ajkakon es a huvelybemenetnél, nálam a makkon. Amikor szeretkeztunk akkor én ejakulaltam, ezert azt gondoljuk h a sperma megvaltoztathatta a huvely ph-jat es ezert tudott vmi gombas fertőzés kialakulni. Elvileg egészséges emberek vagyunk és nagyon odafigyelunk a higieniara, nem ertjuk h mit rontottunk el, hol a hiba..?? Én bekentem 3-4 x canestennel es elmult. Páromnál meg mindig tart pedig ő is keni, fertőtlenítő kúpot is hasznal es megi is tart mar kb 2 hete nala a dolog.

2018. febr. 18. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk én azért biztos, ami biztos alapon mind a kettőtök helyében elmennék egy nemibetegség szűrésre.
2018. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jobban tennétek ha mindketten ellátogatnátok egy szűrésre, az egészségetek érdekében.

Nem valószínű, hogy a sperma változtatta meg a hüvely PH-jat, legalábbis ilyen szinten. Vagy ő neked, vagy te neki, de átadtátok egymásnak a fertőzést, amihez orvosi kezelés kell, méghozzá minél előbb. És míg ki nem gyógyultok addig védekezzetek (óvszerrel!).

Szép dolog hogy mindketten odafigyeltek a higiéniára, csak nem egyedül ezen múlik a dolog. Bárhonnan összelehet kapni egy gombát például, rendszeres tisztálkodás mellett is.

2018. febr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Help24 válasza:

Kedves Kérdező!


Az általad leírtak szerint „gombás fertőzésre” gyanakodsz aminek fő okozója előfordult tényező is (lehet) de nem biztos. Kevesen tudják, de az óvszerek közül nem mindegy milyet használ az illető ugyanis, ezek síkosítóval bevont anyagot tartalmaznak amely pirosodást, viszketést okozhatnak legutolsó sorban pedig nem kizárt, hogy gombásodást is okozhatnak. Természetesen az is egy kérdést vethet fel, hogy a gyártó nem változtatott esetleg az óvszer anyagán vagy nem e valamilyen új anyagokat használ a gyártás technológia során.


Ha ez a gond most is fennálló érzés akkor fontos, hogy szakorvoshoz forduljatok mindketten ami nem szégyen mert Ti legalább tesztek azért, hogy ez megszűnjön.


Másrészt a gyógyszertári termékek nem minden esetben hatásosak. Az általad említett Canesten használata viszont csak ideig használ a látszat kedvéért. Ismertem olyan személyt akinek szintén bevált azonban bizonyos idő közönként újra és újra visszajött és ha az egyik elkapja a másikra is hatását fejti ki. A gomba a meleg és sötét helyet kedveli leginkább és akkor szaporodik jobban.


O Javaslat: Amit most használ a párod leginkább napközben és lefekvés előtt használja és ne álljon meg attól a perctől kezdve mikor úgy érzi használt és elmúlt. Természetesen ha ezek a lehetőségek használtak Nektek mint említettem ne álljatok meg, érdemes pénzt fordítani a „Levendula illóolaj kizárólag 100% százalékos tisztaságú” termék beszerzését betervezni a mindennapokba.


+ Ma már számos lehetőségnyi termék rendelkezésre áll a Levendula -féle család termékek esetében, így érdemes ezeket kipróbálni még szappan formájában is amely azért is előnyös mert fertőtlenítő hatása segít megelőzni az esetleges hasonló tüneteket, valamint sok másra is használ ezért, Én személy szerint mindig ezt szoktam ajánlani a hozzám fordult illetők számára.


+ Ami még fontos tényező, hogy manapság kevesen veszik komolyan a higiéniát tekintettel arra, hogy a leírtak alapján Ti figyelmet fordítotok erre közel sem biztos, hogy valamelyik ötök valakitől vagy valahol elkapta a kezén mondjuk, ami kezdetben szabad szemmel nem látható. Aztán lehetséges az is, ha tömegközlekedésen utaztok a kapaszkodok sem tiszták így erre is érdemes odafigyelni és kezeteket többször fertőtleníteni. Amennyiben kocsival közlekedtek ennek valószínűsége a fertőzésekre kisebb előfordulási arány, de a másik emberrel való kézfogások vagy a Wc-re leülés is nyilvános helyen nem biztonságos tisztaságúak ezért, ezen elméletre is időt kellene fordítanotok mindkettőtöknek elgondolkozás formájában.


+ Manapság több illető keres fel e-mailben engem, hogy segítsek ebben miképpen járjon el. Csak azt tudom mondani, hogy körültekintőnek kell lenni ebben a mai világban és elfogadni, hogy igenis társadalmunkban vannak olyan helyek és emberek is sok számban ahol és akik nem tudnak a fertőzésről így bárhol elkapható és átadható. Éppen ezért, fontos szempontnak tartom, hogy erre mindenki figyeljen oda.

Példaként: X emberke akinek a nevét nem említem, fel keresett Engem azzal a gonddal, hogy gyakran visszatérő jelenség a kezén és már a nemi szervén is a gombás fertőzés és nem tudja már milyen terméket használjon már rá pedig, több tíz-ezer forintjában benne van már. Én két tényezőt javasoltam Neki ami egy részről a Levendula illóolaj gyakori használata nyugodt szívvel még akkor is ha nincs már semmi baja hiszen ártani nem árt amit szappan formájában is használhat, valamint a nemi szervére is kenjen a Levendula illóolajból fül tisztító pálcikának vatás részét beáztatva. A másik pedig a munkahelyi körülmények ahol éppen dolgozik nem e ott kapja el valakitől? És kiderült, hogy több kollégájának kezén elsárgult és repedezett körmei voltak amire a dohányzás miatti választ adták indoklásként és kiderült, hogy körömgomba áldozatai. Most ezt leírva úgy gondolom, hogy eme példa és valós történet keretében kicsit elgondolkodtató tényállás, hogy valójában miért is fontos ezekkel foglalkozni.


Kérlek, ne érts félre Engem csak véleményt és szakmai tapasztalatot osztottam meg Veled, amivel egy szóval sem értettem azt, hogy pároddal nem vagytok higiénikusak.


Üdvözlettel:

Help24


*Esetleges más gondokkal, problémákkal és egészséggel kapcsolatosan fordulj Hozzám nyugodtan akár itt a privátban és ha tudok megpróbálok segíteni Neked.

2018. febr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!