Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Évenkénti mammográfiától a jó...

Évenkénti mammográfiától a jó indulatú ciszta rosszindulatúvá fajulhat el?

Figyelt kérdés
2018. febr. 23. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Nekem volt jóindulatú cisztám kb 20 évig, aztán úgy múlt el, hogy észre sem vettem. Egy mammográfiai vizsgálaton szóltam előre, hogy ott van, aztán ketten kerestük a vizsgálatot végző hölggyel, de nem találtuk. Azóta se alakult ki másik.
2018. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. febr. 23. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A cisztás típusú emlőt azért vizsgáljuk évente, mert a ciszták között nehezebb észrevenni egy esetlegesen kezdődő rosszindulatú daganatot. Nem a cisztával magával van baj, és a "rendes", vékony falú nem is fajul el.

A vastag falú, növedéket tartalmazó, úgynevezett kombinált cisztát leszívjuk, a tartalmat citológiára küldjük. Ha nem jó a citológia vagy állandóan feltelődik, kivetetjük. Mammográfus

2018. febr. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó Válaszoló! Nagyon köszönöm!! Ismerősömnek majd fél év múlva kell újra mennie,most volt nemrég. Még sohasem volt előtte mammográfián,ezért kell neki idén mégegyszer mennie?Nem gyakori ez?Köszönöm előre is..
2018. febr. 24. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Fél éves kontrollt akkor kérnek, ha majdnem teljesen biztos a jóindulatúság, de az ember még egyszer rá akar nézni. Ha erős lenne a gyanú, akkor nem engedték volna el fél évre. Plusz mindig lehet arra számítani, hogy a nő nem jön vissza, tehát ez tényleg csak egy biztonságossági kontroll. Nem hagynám ki, a saját érdekemben.
2018. febr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!Zöld két ment a nagyon hasznos válaszárt!
2018. febr. 24. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!