Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Folyamatosan viszket . Mit...

Folyamatosan viszket . Mit csináljak?

Figyelt kérdés
4.napja hogy először leborotváltam magam lent.. azon a napon még annyira nem is de a második nap elkezdett viszketni. Nagyon idegesito és fogalmam sincs mi lehet a baj. Attól félek gomba vagy valami súlyosabb betegség. Eddig nem volt semmi bajom. Most fürdés után bekentem testapoloval hátha kicsit segítene. De nem nagyon teszi. Ez mitől lehet ? És mit csináljak vele? Valaki hasonló esetben? A válaszokat előre is köszi
2018. márc. 1. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Ezért ne borotváld

Leborotválod kemény borostás lesz alul


Elkezd nőni viszked egész nap sajnos ez ilyen

2018. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A borotválástól viszket, amíg ki nem nő a szőr, addig sajnos ilyen. Tegyél rá valami hideget.
2018. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én semmit nem találtam ami bevált volna a vakaráson kívül várd meg amig visszanől
2018. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a borotválkozástól lehet ilyen. Nem birja a bőröd a borotválkozást. Próbálj más valamit erre a célra.
2018. márc. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak az első pár borotválkozás után viszket utána már nem. Én is így voltam mikor kezdtem borotválni, eleinte piszokul viszketett. Akkor is csak első két nap, max 3. Majd rendbe jön neked is kérdező, ne aggódj ezért. Következőkor csak max borostásra nyírd le ha már ennyire nem bírod a borotvát.
2018. márc. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Testápoló helyett kend inkább körömvirág krémmel.
2018. márc. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Uhh,köszönöm szépen a válaszokat. Rendben ,legközelebb nem borotvalom,csak idegesítő volt hogy járok úszni és hát... De ha kell inkább kibírom úgy. Egyébként ma már annyira nem viszketett tehát nem haltam bele de az előző napokban tényleg nagyon rossz volt.
2018. márc. 2. 15:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Éjszakára (de akár nap közben is) kend be valamilyen cink-oxidos krémmel. Ezek gyulladáscsökkentő, hámosító hatásúak, jók a kipirosodott, felsértett, megkarcolt, kivakart, megégett, kicsípett, megvágott, kidörzsölt stb. bőrnek, jó esetben van bennük panthenol, vmilyen bőrnyugtató növényi kivonat (kamilla, körömvirág, aleo).

Ilyen pl: a Sudocreme, Bepanthen, Neogranormon, DM/ Rossmann saját márkás popsikrémek, patikai popsikrém vagy a Kék Kenőcs:

[link]


A testápolók a különböző savakkal (AHA, Hyaluron, stb.) nem segítik a gyógyulást, eleinte csíphetnek is, csak ép bőrre ajánlom őket.

2018. márc. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!