Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy kell kiszámolni hogy...

Odett09 kérdése:

Hogy kell kiszámolni hogy mikor jön meg másodszor?

Figyelt kérdés
Nekem mèg nem jött meg, de nagy a gyanú hogy pár hónap és meg jön. Az lenne a kérdésem hogy ha megjönne akkor hogy tudnám kiszámolni a másodikat? Mert tudom hogy mindig annyi napot kell hozzáadni ahhoz a dátumhoz amikor elment amennyi napos általában a ciklus. De hogy van ez az első menstruáció után?

2018. márc. 29. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Valoszinu eleg rendszertelen lesz akkor meg. Az elso nap utan 28 napot kell raszamolni atlag esetben, ha 28 napos a ciklusod. De a te esetedben es meg nagyon rendszertelen lesz szerintem, ne ijedj meg ha ossze-vissza jon meg egy ideig.:)
2018. márc. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ó,köszönöm! :)
2018. márc. 29. 13:54
 3/9 A kérdező kommentje:
De amikor elment a menzesz onnantól kell számolni 28-at nem?
2018. márc. 29. 13:58
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem, az elejetol. Ha 28 napos a ciklus, annak a menstruacio elso napja az. Minden ciklus a menstruacioval kezdodik.
2018. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Neked még felesleges ezzel foglalkoznod mivel lehet ha megjön, akkor a következő rá 2 hónapra vagy fél évre fog.

Majd 1-2 év után foglalkozz ezzel, ha rendszeres lesz és látod hogy minden hónapban rendesen megjön.

De amúgy úgy a legegyszerűbb számolni hogy megnézed két menstruációd első napját és azt hogy köztük hány nap telt el.

Pl: megjön elsején ami mondjuk csütörtök és a következő meg 26.-án ami hétfő. Itt eltelt 25 nap. Szóval a ciklusod 25 napos volt. Mindig az első napodhoz számolj hozzá annyit amennyi a ciklusod hossza. Ez lehet 24-25-26-27-28 de 30 napos is. Mindenkinek más.

Remélem érthetően írtam le.

2018. márc. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első menstruáció után akár fél év is eltelhet, mire megjön megint. Egyébként egy ciklus 21-45 nap között normális, de az első 2-3 évben lehetnek hosszabb kimaradások. A ciklus első napja a menstruáció első napja.
2018. márc. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Azt olvastam már hogy volt akinek a második 7hónapig meg sem jött szóval lehet nekem is igy lesz,de azért mèg sem akarom hogy váratlanul érjen :D
2018. márc. 30. 00:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Írd fel az első napot amikor megjött,(pl március 30) és ettől a naptól számolva 21-28 napra szokott általában megjönni a következő.(tehát ha március 30.-án jött meg,a következő április 20-27-fele várható)



Nekem általában 24-25 naponta jön meg.Ha megjön másodjára akkor onnan tudni fogod körülbelül hány naponta várható a mensid.


Olyan is előfordulhat hogy egy hónapban akár kétszer jön meg,mert ha április elején jött meg a mensid(pl április 2)akkor valószínűleg április végén ismét mensruálhatsz hisz 21-28 naponta jön meg általában(április 23-29)


Az első pár évben ki is maradozhat hónapokra akár a mensi,vagy össze-vissza is megjöhet.Általában 4-7 napig tart,de van hogy az első évben akár 10 napig is eltarthat.


Nekem 11 évesen jött meg és 10-12 napig is eltartott az első két évben,de rendszeres volt,az is igaz,hogy az utolsó 3-4 napban már csak barnáztam.

2018. márc. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2018. márc. 30. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!