Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy szem fogamzásgátló kimarad...

Egy szem fogamzásgátló kimaradása miatt volt valakinek köztes (pecsételő) vérzése?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 1. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Nem volt. Olyankor volt pecsételő vérzésem, mikor már évek óta szedtem a tablettát, és a dokim mondta, hogy akkor valószínűleg ennél lassan erősebbre lesz szükségem.


Viszont megnyugtatásodra mondanám, ha esetleg attól tartanál, hogy teherbe estél: volt olyan, hogy három napig (!) elfelejtettem bevenni, mégis védett, nem lett baba.

2018. ápr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Első: Hülyeséget ne mondj már, kérlek, mert míg a végén valaki komolyan veszi.


Ha valaki SEHOGY nem védekezik, teljesen egészséges ő is és a párja is, ráadásul pontosan ovulációkor vannak együtt, akkor a terhesség esélye 20-25 (!!!!!)%.


Ha te kihagysz 3 darab tablettát és nem esel teherbe, annak nem feltétlenül az az oka, hogy a tabletta védett, sőt...

Jó eséllyel egyszerűen csak szerencséd volt, és pont a másik 75-80%-ba estél bele annak ellenére, hogy nem védett a tabletta.


Nem hülyeségből meg riogatásból írják a betegtájékoztatóba, hogy már egyetlen szem kimaradása esetén létrejöhet terhesség, ha pont rosszkor (az első vagy utolsó héten) marad ki a tabletta. Ez nem riogatás, hanem vizsgálatokkal igazolt tény.


Nagyon örülök, hogy te 3 szem kimaradásánál is megúsztad, de ne buzdítsd felelőtlenségre a többi nőt! Mert az ilyen esetekből vannak a "de hát én tablettát szedtem, nem értem, hogy lettem terhes" esetek...

2018. ápr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok. Szerintem is igaza van a masodiknak, mert nem minden nő egyformán "működik". Van, akinek már egy szem is "bajt" okoz.

Pecsételő vérzés jelentkezett nálam és már 5.napja tart, de a rendes menstruációmnak csak szombaton kellene jönni.. Szerintetek meg fog jönni vagy a következő hónapban melyikhez kell számítani?

2018. ápr. 1. 14:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha kihagysz 1 szemet is belőle,akkor nagyon is egyértelmű,hogy pecsételsz.

A szervezeted azt hitte,hogy most kezdődik a "szünet" ezért kezdtél el vérezni.

Az,hogy több napja tart,az meg azért lehet,mert a következő tabival összezavartad,viszont közben kimaradt 1.

Mivel nem pótoltad a tablettát(mondjuk nem értem,hogy miért nem),én a helyedben kiegészítő védekezést alkalmaznék.

Lényeg,hogy innentől szedd rendesen,illetve folytasd,el fog múlni a vérzés.

A megvonásos vérzésnek(nem normális menstruáció) ugyanúgy jelentkeznie kell majd a szünetben.

2018. ápr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mikor a szünet következik akkor van, hogy 5 napja nem szedem már a tablettát, de a bajom késik és csak később jön.. Hogy lehetséges, hogy most egy szem után mindjárt jön, mikor máskor nem?
2018. ápr. 1. 14:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Az nem baj,ha csak az 5.napon jelentkezik a vérzésed.


Az a baj,hogy hormonokat szedsz és a mesterséges hormonok rendesen bele tudnak piszkítani az ember hormonrendszerébe.


Olyan is van,akinek soha nincs vele semmi problémája,mégis egyszer előfordul pár év szedés után pecsételés,aztán utána soha többet,a tabi pedig véd továbbra is.

Sajnos nem tudhatod,hogy x idő múlva vagy akár 1 napos kihagyás után mit lép a szervezeted.


Ha gondolod,kérdezz rá a dokinál.

2018. ápr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És ha nem jelentkezik 7-én a vérzés?
2018. ápr. 1. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!