Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rengeteg vért veszítek amikor...

Rengeteg vért veszítek amikor megjön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves lány vagyok.


Nekem a menstruációm elég erős. Kb egy hétig tart és az első 3 nap a legrosszab. Első körben az a problémám,hogy nagyon szoktam görcsölni az első napokban. Ilyenkor a hasam is fáj hányingerem van nagyon és étvágyam sincs. Néha annyira fáj,hogy csak feküdnék egésznap mert megmozdulni is nehéz. A másik gondom pedig,hogy nagyon sok a mennyisége. Minden túlzás nélkül de ha nem akarom megvárni,hogy átázzak akkor 30-60percenként cserélek betétet. Tampont nem használok az nem kényelmes számomra. Szoktam berakni vattát is ami felszívja a dolgot de így is hamar cserélnem kell. Ami nagy gondot okoz a munkahelyemen,hogy nem mehetek el ilyen sűrűn wc-re. Pedig muszáj lenne. Sainos volt olyan,hogy picit már olyan lett a bugyim..de nem áztam át szóval a gatyám még nem lett olyan.


Elmentem az orvoshoz,hogy ezt elmondjam. Nekem iszonyat bunkó a nőgyógyászom. Egyáltalán nem tartotta ezt rossznak és nem írt fel nekem semmit nem mondott semmit azonkívűl,hogy ez szerinte normális nincsen gond a görcsök ellen vegyek be egy görcs oldó tablettát. (Ami sosem hatott amúgy) vissza mentem még oda párszor persze feleslegesen. Most elmentem egy másik dokihoz aki egyenlőre nem túl sokat mondott. Mert az a helyzet hogy epilepsziásként erős gyógyszert szedek és nem írhat fel állandó gyógyszert emellé anélkül hogy ne kérnék a neurológusomtól eredményeket engedélyt stb. Utána még vizsgálat és megfigyelés alatt állnék hogy valóban hat-e mindkét gyógyszer és nem lesz bajom.


Mondtam a dokinak hogy sűrgős lenne stb. De ez még odébb lesz mire mindent megtudok csinálni. Legalább ő azt mondta hogy ez tényleg baj ha ennyi a menzeszem stb..


Addig is szeretném megkérdezni,hogy ti nektek van valami tanácsotok? Mi befolyásolhatja a sűrű erős vérzést? És hogyan múlik el a görcsölés?


Most majd olyan munkám lesz ahol végig talpon kell lennem nem mehetek folyton wcre és 10-12 órákat kell dolgoznom.


L


2018. ápr. 10. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nincs valamilyen gyógytea erős vérzés ellen?
2018. ápr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet van nem tudom sajnos. Valami megoldást szeretnék. Most vett a doki kenetet de várok az eredményekre stb. Meg nem csak a fájdalommal van bajom hanem hogy töményen jön és rengeteg! Most majd 22-23jön meg. Előtte már fáj az alhasam görcsölök mikor megjön..akkor úgy érzem meghalok.
2018. ápr. 10. 12:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre ne dolgozz olyan helyen, ahol 10-12 órát kell talpon lenni, mert az törvénytelen és embertelen. Biztos, hogy van normális munkahely; ha kizsigereled magad, belebetegszel, és egyáltalán nem fogsz tudni dolgozni, meg élni se. Ráadásul te eleve beteg vagy. A túl erős vérzés nyilván hormonális vagy más szervi eredetű, és nyilván orvosnak kell megoldania, nem a gyk. egészséges közönségének. Már elkezdted, most már csináld végig, amit az orvos elkezdett, nem tart az olyan sokáig, ha már eddig vártál. Görcsoldó, fájdalomcsillapító tablettákból végig kell próbálni a teljes kínálatot, esetleg növelni a mennyiséget, hogy legalább csökkentse a fájdalmat. A legnagyobb betétet használod?
2018. ápr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom. Igen a legnagyobb meretet hasznalom. Tudod..ezt az ejszakai betetet. De tobb fele van ebbol is.

Elkezdtem mar vegig csinalom a vizsgalatokat stb. Csak addig gondoltam bongeszek a neten is meg beszeltem anyaval is errol. Szoval meglattjuk mi lesz ebbol.

Nekem meg a hetvegen is van melom. Az az csak szombaton. Most majd messze megyek melozni es ott egy gyarban fogok dolgozni. Csak azert megyek oda mert sokkal tobbet kereshetek mint most. Es szakmam meg nincs mert sulizok. Fizikai munka lesz az is. Nagyon nehez azokon a napokon. Nem szoktam nyavalyogni soha de mar kibirhatatlan az egesz. Kb 1-2 eve kezdotott hogy elkezdtem gorcsolni es eros a verzesem.

2018. ápr. 10. 12:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 napos 12 éves korom óta,és az első 5 nap brutál...35 éves vagyok, a szülés sem segített... Anyukám volt főnöknője is ezzek szenvedett.

Nem biztos,hogy kóros,lehet alkati,öröklött tulajdonság is valamelyik felmenődtől.

Tudom,hogy kellemetlen,én is 30 percenként cserélek betétet az első napokban. De ez nem betegség. Ez van.

2018. ápr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem megprobálhatnád hogy több betétet teszel be egymásra és úgy talán kibírja tovább. (Ilyenkor kötelesek kiengedni mert erről nem te tehetsz) És ha csaj a főnököd akkor mégis tudod beszélni vele a dolgot.
2018. ápr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!