Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vannak itt szőrös lányok?

Vannak itt szőrös lányok?

Figyelt kérdés

Bocsi a kérdésért, nem rosszindulatú akarok lenni, csak kíváncsi vagyok, hogy mások hogyan élik ezt meg.


14-15 voltam amikor elküldtek az endokrinológiára pcos gyanú miatt. Brutál gáz volt az egész. Végülis nem kaptam megoldást a helyzetemre, így annyiban maradt az egész. A menstruációm régen nagyon rendszertelen volt, most már nagyjából egy éve hellyel-közzel rendszereződött. A súlyom is zavar, hiszen van rajtam 20kg felesleg, már 10-től megszabadultam de valahogy nem érzem, nem látom, kicsit alacsony is vagyok mellé, talán azért. Ami viszont a legjobban zavar és nem tudok mit tenni ellene, az a szőr! Az arcomon szerencsére nincs, viszont a melleim körül van valamennyi és közötte is, ott szemöldökcsipesszel kell kiszedegetnem. Kicsit fájdalmas és sok időt vesz igénybe. A hasamat borotválom de hiába, mert látszik a helye. A hátsóm, combjaim is szőrösek és szintén borotvát használok ami kellemetlen mert a combom hátsó részén fáj amikor nő vissza és ráadásul hamar vissza is nő. A lábaim is szőrösek de az már a legkevesebb. Leginkább a mellkas, has, comb ami nagyon-nagyon zavar. Tudom, hogy más nem látja meg legalább el tudom takarni de mégis annyira kellemetlenül érzem magam. Főleg nyáron, amikor nem merek felvenni egy kivágottabb felsőt vagy egy rövidnadrágot. Még itthon sem.


Arról nem is beszélve, hogy a párom kezét mindig eltolom ha szőrös helyre nyúl. Már több mint 4 éve együtt vagyunk de még mindig nem tudtam neki elmondani. Nem történne változás a kapcsolatunkban csak nagyon szégyellem. Soha nem látott még meztelenül, ha együtt is vagyunk mindig be kell sötétíteni, nehogy meglássa, hogy itt is meg ott is szőr van. Ahol borotválom ott meg érezni is lehet nagyon hamar, hogy valamo szúr kicsit. Ezért nem nagyon hagyom, hogy közvetlenül a bőrömhöz érjen vagy esetleg megpuszilja a hasamat.


Ti hogyan élitek meg ezt az egészet ha már egyszer nincs "gyógymód" rá?

21/L



2018. ápr. 16. 14:08
 1/8 anonim válasza:
100%
Figyelj ha 4 éve együtt vagytok akkor nem hiszem hogy az miatt elhagyna ha megtudná hogy szőrös vagy:)
2018. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék a párod jobban zavarna, hogy elutasítod a közeledést mint hogy picit szőrös vagy...
2018. ápr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon durva az, hogy 4 év után sem bízol annyira a párodban, hogy elfogadd, hogy szeret így is úgy is. Ráadásul 4 évig ezt hogy lehet így titkolni szex közben?? Ti sosem simítjátok közben végig a másik testét?

Mindenkinek vannak kisebb-nagyobb bőrhibái vagy egészségügyi problémái!

A borotválás viszont nagyon rossz, ha a gyantát nem bírnád, akkor gyűjts egy villanófényes szőrtelenítő készülékre. Én ezt tenném a helyedben.

2018. ápr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szőrös vagyok lány létemre, szerintem az elmondottaid alapján jobban mint Te. Én megtanultam együttélni vele, mondjuk én alapból is laza vagyok. Én mindent borotválok,nekem is látszik, szúrós, de ugyanúgy strandolok, hordok rövidrucit és a barátom (ex) előtt sem szégyelltem. Én ilyen vagyok, nem öröm, de elfogadom,nem a világvége. Lehet hihetetlen, de volt olyan barátom akit ez még izgatott is, kérte, hogy ritkábban borotválkozzak. 🙂. Próbáld meg elfogadni, mást úgysem tehetsz.
2018. ápr. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én is a nagyon szőrös kategóriába tartozom, voltam is vizsgálaton de minden rendben van, én ezt örököltem, ez van.

Felső testem, arcom nem igazán, karom, lábam, combom, hasam szőrös eléggé, de a legdurvább az intim részen.

Én képes lennék elfogadni magam, de mindenhonnan azt hallani, h a szőrtelen nő az igazi nő, ezért így nehéz. Pasik között is vannak sokan akik elfogadják az ilyet, talán ez lehet vigasztaló. Meg az, h pl. van olyan bnőm, aki kifejezetten jó nő, csinos, jó alakú, sportos, vidám, rajonganak érte a pasik, okos is, de nagyon szőrös ő is. Csak megborotválkozik és megy tovább az élet. Így csinálom én is.

Sztem te is gondolj bele, h ezzel a tulajdonságaiddal még nem is nagyon lógsz ki az átlagból.

18L

2018. ápr. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tőled jóval fiatalabb ,de már most nagyon szőrös vagyok. A lábszáramon nagyon sűrű,fekete szőr van,ami egyre feljebb nő a combomon.A karom is durván szőrös,hónalj,intim részről nem is beszélve.13L.
2018. ápr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is nagyon szőrös vagyok. A lábaimat meg a kezemet borotválom/epilálom de a hasamat nem. Az intim rész az nálam is borzalmas de egyenlőre azzal nem csinálok semmit max a bikinivonalat szoktam leszedni ha strandra megyek. 14/L
2018. ápr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 he84 ***** válasza:

Vannak, én is ilyen vagyok. Anno engem is hormonzavar gyanújával kivizsgáltak, majd kiderült hogy a női hormonom kevesebb, ám nem szedhetek fogamzásgátlót, na de nem akkora baj. Hát azért az durva, hogy a barátod elől 4 éven át eltitkoltad, ennyire nem kéne félned, hogy mit szólna hozzá. Szerintem elfogadná nagy eséllyel. Ha meg nem, akkor nem igazán szeret téged és a külső akkor sokkal fontosabb neki, nem maga a személy. Szerintem mondd el neki, akkor kiderülne, hogy megérdemel-e téged, vagy sem.


Szerintem nem érdemes szedni, túl macerás, sokszor nem igazán éri meg, részben saját tapasztalatból mondom, részben egyéb okok miatt, amit el is mondok.


Inkább az a baj, ahogy jó néhányan sajnos hozzáállnak ehhez túlzott elvárásként, pedig csak egy design divat a szőrtelenítés, nem több! Főleg nekem a szedés egy nagyon terhelő probléma, nagyrészt egy kényszer, de tudom azt is, hogy sok nőnek ez szintén az, csak a fura társadalmi divat elvárások miatt szedik az utóbbi időkben főleg, legalábbis a legtöbben. Én nem szedem, még akkor se, ha erősebb, sötétbarna nekem, a bőröm is érzékenyebb rá. Na meg általában hosszú nadrágot hordok, ha meg a többség nem látja, akkor minek. A legtöbb szőrtelenítési módszert kipróbáltam sok éve, de mindegyikkel volt valami bajom, némelyikkel nagyobb, némelyikkel kisebb a baj, ám a bőrérzékenység majdnem mindegyiknél jelen van és némelyik nyomot is hagyott néhány helyen a bőrömön. Nem csak a módszerek a bajom, hanem az egész, hogy főleg mások kedvéért tegyük ezt kényszerből, különben nagy eséllyel jön a legtöbb embertől a leszólás, elítélés stb. Nem kéne felesleges terhelő dolgokat tennünk, legalábbis olyanokat nem, amiket nem muszáj. Ilyen a szőrtelenítés, valójában nem muszáj alapból, hanem inkább csak design az egész, nincs túl sok értelme, legalábbis önmagában biztos nem! És nem kifogások ezek, hogy miért ne kelljen, hanem valóban így van. Az is szomorú, hogy sokaknak sajnos ezen múlik az, hogy összejön-e vele az adott férfi, vagy sem, főleg ha idő előtt megtudja. Utólag meg eléggé gáz, fura, sértő és szomorú emiatt szakítani. Nem baba csupasz lábakkal is lehet jó kapcsolat, szex is, nem azon múlik alapból! Ha valakinek főleg ezen múlik, ott valami nem stimmel és túl felszínes is, nem igazán magát az adott személyt szereti akkor, hanem csak a design-ját. Ettől még egy nő nem igénytelen, ettől még ugyanúgy tiszta, a szőr az nem kosz, hanem a testünk része ugyanúgy! A régebbi időkben a legtöbb nő nem szedte a lábáról, mégis talált férfit, szerelmet az életben, például anyukám se szedte soha, bár az igaz, hogy neki kevesebb van és világosbarna. Például szeretek úszni is menni, néha mennék, de a lábam miatt nem megyek, már évek óta nem mentem el úszni. Szóval sajnos ez a fura divat és sajnos a legtöbb férfi beállt a csupasz lábakra és sajnos erre van igényük, szigorú elvárásuk, azt hiszik enélkül már rosszabb, taszítóbb egy nő, pedig nem feltétlenül. Jobb lenne elfogadni és nem kényszeríteni a nőket, hogy szedjék le, vagy alig fognak kelleni másoknak! Nagyon szomorú és fura ez az egész.


Bár anno láttam egy fórumot, ami arról szólt, hogy olyan férfiak voltak ott, akik jobban szerették azt, ha egy nő nem szedte a lábait, meg hasonlók. Ám azok a férfiak láthatóan csak egyéjszakás szexet akartak, nem komoly kapcsolatot, így inkább hagytam a csudába. Plusz akkoriban még kissé jobban tartottam a férfiaktól bizonyos dolgokban, ám csakis egyéjszakásokban nem veszek részt továbbra se. Nálam barátság extrákkal jöhet, ha olyan a helyzet és párkapcsolat, más nem igazán.

2018. máj. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!