Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pattanás vagy kelés szerű,...

Pattanás vagy kelés szerű, piros dudor, mellette nyirokcsomó duzzanat mi lehet?

Figyelt kérdés
Két napja fedeztem fel. A szeméremdomb tetején, baloldalt van, piros/vörös, egyenlőre nem tűnik gennyesnek, lencse méretű, kidudorodó, tapintásra érzékeny csomó, és az az oldali nyirokcsomóm duzzadt és fáj, bár tegnap még azt hittem, hogy esetleg a menstruációhoz van köze, mert megjött, annak tudtam be a nyirokcsomó duzzanatát. Egyik napról a másikra jött ki mindkét tünet, előtte nem volt semmi fura. Lehet ez furunkulus? A házi orvos ránéz, csak vagy elküld nő-vagy bőrgyógyászhoz, esetleg sebészhez?

2018. ápr. 18. 23:43
 1/3 anonim válasza:

Nekem most a héten volt pont ilyen 2 nap alatt kifakadt. Lefertőtlenítettem Betadinnal bekentem. Ma már nagyon pici heg látszódik és oiros

1 bugyi kuka figyelj rá hogy kifakad

2018. ápr. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy ha esetleg tényleg furunkulus, az abból kifolyó genny bőrhöz érve újrafertőz. Vegyek egy forró fürdőt, hogy kifakadjon? Milyen sűrűn kenjem Betadinnal? Annyit tudok, hogy nyomkodni és piszkálni nem szabad. És miért lehet bedurranva a nyirokcsomóm is?
2018. ápr. 19. 00:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez így van. S azért gyullad be tőle más is, mert ez mélyen gyökerezik és a kiváltó staphylococcus eljut onnan másfelé is.
2018. szept. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!