Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy menstruálnak a vérszegény...

Hogy menstruálnak a vérszegény nők?

Figyelt kérdés
Szegényeknek alig van vére ígyis , arra lennék kíváncsi,hogy nincs-e gond velük úgy havonta

2018. máj. 7. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Nincsenek vérszegény nők, csak azt a gént hordozzák. Ha vérszegény lenne egy nő, akkor ő már magzatkorban életét veszti.
2018. máj. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval nem léteznek vérszegény nők.. köszönöm a választ
2018. máj. 7. 15:25
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

vér oxigénszállító sejtje a vörösvérsejt. Az oxigén megkötéséért, tulajdonképpen a sejt felszínén elhelyezkedő fehérje, a hemoglobin a felelős. Ha a vörösvértestek, vagy a hemoglobin száma egy bizonyos határ alá csökken, vérszegénységről, más néven anaemiáról beszélünk.

Szóval itt nem a vér mennyisége a kevés.

2018. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanúgy, mint a többiek.
2018. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Egyes, sírok :D - fogalmad nincs miről beszélsz.


Kérdező, a nők nagyrésze vérszegény, de ugyanúgy menstruálnak, csak fáradtabbak lesznek, esetleg ájulósak.

Sokan szednek emiatt vaskészítményt pl. béres csepp, meg esznek vasban gazgad ételeket - ha ennek a hiányára vezethető vissza a vérszegénységük.

2018. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Én speciel vérszegén, nő vagyok, gratulálok az első hozzaszólónak.

Veradasról is elküldtek azzal, hogy ne is jöjjek többet és minden nap vastablettát szedjek...

Hát, nem haltam még meg a menzesztől, általában semmi problémám nincs, néha levert vagyok, meg hisztis, de szerintem ez a legtöbb nőnél ilyen hullámvasút.

2018. máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a végre hasznos válaszokat 😀
2018. máj. 8. 10:09
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként, amire egyeske gondol, az a VÉRZÉKENYSÉG - nagyon nem mindegy :)
2018. máj. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!