Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, nők! Ti gyengébb...

Lányok, nők! Ti gyengébb napokon mit használtok? Többi lent

Figyelt kérdés

4. 5. napon nagyon gyenge a vérzésem, nem is állandó, kicsit folyik aztán pár óráig nem aztán megint kicsit és így tovább. Legkisebb alwayst használok, amit ilyenkor folyamatosan cserélek, mert ha nem folyik rá több egy óra után már bebüdösödik, és fura lesz a vérnek is a színe a betétben. Az elején amikor folyamatosabb a vérzés nincs ezzel gond, csak amikor nincs "utánpótlás". Tisztasági betét (carefree) nagyon vékony, hiába alig folyik, mégis átengedi és foltos lesz a bugyim. Nincs valami köztes megoldás? Olyan pazarlásnak és környezet terhelőnek érzem emiatt egy ekkora betétet kidobni, amikor csak egy 5forintos méretű pötty van rajta, de muszáj.. nem tudtok egy kisebb méretű betétet ajánlani vagy egy jóval vastagabb tisztaságit, ami nem engedi át? :( ti mit használtok ilyenkor?

14/L



2018. máj. 10. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a rossmannban szoktam venni valami sajátmárkás betétet. A "rendes" napokon alwayst használok, de mikor már alig van meg, de a tisztasági még nem elég, akkor ezt a rossmannosat (de kb mindenhol árulnak ilyen noname betéteket). Rövidebb, vékonyabb, amolyan kis gagyi, de erre nekem pont megfelel. Szárnya is van. Ráadásul olcsóbb is a normális betéteknél.
2018. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha fura színe van, barnás, vagy még talán feketés, az teljesen természetes a menstruáció végén és elején, emiatt nem kell többször cserélned. Egyébként én bellát használok, nekem az sokkal-sokkal jobb mint az always, azt csak reklám miatt veszik a legtöbben. Szinte mindenhol lehet kapni, próbáld ki, nem büdösödik annyira mint az always-el. Viszont nagyon vékony nincs belőle, én normált használok az utolsó nap is, mert én sem találtam más megoldást.
2018. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Én mindig libresse éjszakait használok elejétől végig. Na nem azért, mert indokolt lenne a mennyiség miatt, egész egyszerűen azért, mert számomra ez a legpraktikusabb, legmegbízhatóbb. Engem megnyugtat, h olyan nagy, nem kell azon aggódnom, h jól áll e, nem mozdult e el, mert ha el is mozdul, akkor is bőven van még felület ami felszívja a cuccost, nem a bugyi kapja. Érezni sem nagyon lehet, mert nagyon jól felveszi a test vonalait. Való igaz, h kicsit pazarlás, mert legtöbbször félig sincs még mikor lecserélem, viszont így sosem érzem magam kellemetlenül abban a 4-5 napban mikor használom. Mindent ugyanúgy csinálhatok, mint máskor, nem feszengek, nem stresszelek, nem vagyok feszült, és ez tök jó így. Sajnálom azokat a lányokat, akiket megvisel ez az egész, bár azt látom, h sokan nem is akarnak tenni érte, h könnyebb legyen nekik, egyszerűen csak beletörődnek a "sorsukba" és próbálják átvészelni valahogy...:( Pl az egyik barátnőm évek óta szenvedett a görcsök miatt, nagyon rosszul volt tényleg. Én mondtam neki, h lehet a tampon miatt. Ááá, nem az baromság, boztos nem azért. És mit ad isten?! Egyszer hirtelen jött meg neki, nem volt nála semmi. Én meg ugye betétezek, így hát választhatott, h vagy betét, vagy pár perc alatt deréktól lefelé el fog ázni. Annál meg azért még a betét is jobb, hát elkezdte használni. Egyszer csak feltűnt, h nem szemved úgy mint szokott. Kérdeztem hogy van, mondta egész jól picit görcsöl ugyan, de egyáltalán nem vészes. Mondtam neki, h hagyja most estére a tampont, nézze meg mi lesz a betéttel. Másnap reggel, mikor beszéltünk, mondta h szörnyen furcsa így tampon után, de végre hosszú évek óta nincs rosszul, és ez megéri azt a kis kellemetlenséget a betéttel. Adtam neki instrukciókat, h mire figyeljen, meg próbálgassa végig a legtöbb fajtát, h mi az ami a legideálisabb neki. Eleinte felváltva használt betétet és tampont, mostmár tampont szinte nem is használ, csak elvétve egyszer egyszer, h nagyon elkerülhetetlen. Bocsi, kissé elkanyarodtam a témától, azt akartam ebből kihozni, h úgy kell csinálni ilyenkor a dolgokat, h a lehető legkényelmesebb legyen számodra. Ne azon rágódj, h pazarlás az alig használt betétet kidobni. Ha neked ettől jobb lesz pl a közérzeted, akkor csináld! Kísérletezz, fedezd fel a tested, azt, h mitől, hogyan a legjobb. És ha már tudod, akkkr meglátod, h egyből más színben látod majd a világot azokon a napokon is!
2018. máj. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindannyiótoknak a válaszát!

#3: nagyon érdekes volt olvasni a barátnőd esetét, örülök hogy megosztottad! És tetszik a pozitív nézeted is a dologgal kapcsolatosan. :))

2018. máj. 12. 20:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a Tesco Pro Formula tisztaságit szoktam használni Maxi méretben.4 csepp van rajta úgyhogy nagyon jó a nedszívó képpesége.Volt olyan hogy megjött de nem lett olyan a bugyim mert ez beszívta.
2020. aug. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!