Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy vannak a menstruáció...

Hogy vannak a menstruáció szakaszai?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy mikor van peteérés. Általában 30 napos a ciklusom, de nem tudom, hogy a 30 napon belül mikor van peteérés, illetve mikor van a legnagyobb illetve legkisebb esély a teherbe esésre. Ilyesmire vagyok kíváncsi köszönöm a válaszokat.

2018. máj. 18. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen esetekre van a naptár. Nekem is van anélkül nehéz számolgatni. Általa közepidőben van.
2018. máj. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Május 6.án jött még utoljára
2018. máj. 18. 08:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1-7. nap - menstruáció

kb. 14-15. nap - tüszőrepedés (ovuláció) - utána 2 nappal nagy a termékenység

- ekkor a méhnyálkahártya átalakul kicsit, hogy felkészüljön a lehetséges embrió fogadására

- ha nem történik megtermékenyítés akkor idővel az ösztrogén, progeszteron-szint leesik, és hamarosan lelökődik a méhnyálkahártya (28-30. nap) és kezdődik az egész ciklus elölről

2018. máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A menstruációnak nincsenek szakaszai. Amiről te beszélsz, az a ciklus. A ciklus első napja a menstruáció első napja. Peteérés többnyire a következő menstruáció előtt van 14 nappal, ami 30 napos ciklus esetében a 16. napra tehető. De az emberi szervezet nem gép. Pont ezért kell mindig védekezni, ha az ember nem akar gyereket. Ha tényleg tudni akarod, mikor van ovulációd, használj ovulációs tesztet.
2018. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2018. máj. 18. 11:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Amiből még tudhatod, hogy termékeny vagy-e (de persze ez sem helyettesíti a rendes fogamzásgátlást), hogy figyeled a hüvelyváladékod. Termékeny időszakban bő, átlátszó és nyúlós, mint a tojásfehérje. Ez kb 4-5 nap alatt “felszárad” és mensiig inkább sűrűbb, fehéres folyás van. De persze ez sem exakt, csak útmutatás, meg kell ismerni a saját tested.


De nekem pl. ez segített, hogy összejöjjön a baba :) annyira pontosan, hogy azon a héten csak egyszer voltunk együtt.

2018. máj. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!