Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonmentes spirálról mi a...

Hormonmentes spirálról mi a véleményetek? Milyen fajták vannak most forgalomban? Mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés
Most fog születni első gyermekem,utána erre gondoltam védekezésként.Hormonális fogamzásgátlót nem szeretnék használni.Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?

2018. máj. 25. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Mi miatt nem szeretnél hormonost?

Sokkal jobb, mint a "sima" spirál.

- Megbízhatóbb (A sima spirál pearl indexe 1 körüli, a hormonosé 0,1)

- Míg a sima spirál általában erősebbé, hosszabbá, görcsösebbé teszi a menzeszt, addig a hormonos spirál mellett nem jelentkezik vérzés, vagy csak gyenge pecsételés

- A sima spirál fokozza a kismedencei fertőzések kockázatát (ami súlyos esetben tályoghoz vezethet), míg a hormonos nem


Kicsit azt érzem mostanában, hogy ha valaki azt hallja, hogy valamiben hormon van, akkor az már kb. az ördögtől való, holott ez azért nem így van. Plusz mindenki a kombinált tablettákhoz hasonlítja, holott a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz.

- Egyrészt a hormonos spirál jórészt helyileg, a méhben fejti ki a hatását, a véráramba nagyon-nagyon csekély mennyiségű hormon jut be, így a szisztémás mellékhatásai eléggé elhanyagolhatók

- Míg a tabletta az ovulációt akadályozza meg, addig a hormonos spirál a méhnyálkahártyára kifejtett hatással véd

- A fogamzásgátló tabletták legveszélyesebb és legrettegettebb szövődményeitől (mélyvénás thrombosis, tüdőembólia, stroke, infarktus) mentes, mivel nem tartalmaz ösztrogént, csak gesztagént

- Véd a méhnyálkahártya rák ellen


Minimum 7 olyan, egészségügyben dolgozó kollégát ismerek, akik hormontartalmú spirált használnak, ebből 3 szülész-nőgyógyász doktornő, 3 nőgyógyászati területen dolgozó, de nem orvos és 1 nem nőgyógyászati területen dolgozik. Olyat egyet sem ismerek, aki sima spirált használna.

Személy szerint (szintén eü. dolgozóként), ha spirál mellett döntenék, csak és kizárólag hormonosban gondolkodnék.


Tudom, hogy nem a kérdésre válaszoltam, és elnézést kérek érte, csak azért szerettem volna leírni, mert sokan teljesen alaptalanul félnek tőle. Ha neked nem is, hátha másnak hasznos lesz a válaszom.

2018. máj. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy ezt megosztottad velem.Nem akarom csípőből elutasítani a hormonos dolgokat,nem gondolnám,hogy az ördögtől való😊Használtam Nuvaringet évekig és a libidóm a kacsa segge alatt volt.Nyilván más a hormontartalmú spirál mint a hüvelygyűrű.Szívesen hallgatom meg más tapasztalatát.Akkor írnál fajtákat, árakat esetleg?Köszönöm!
2018. máj. 25. 20:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Szülés után a Mirena vagy a Levosert van, mindkettő 40-50 ezer forint közötti áron, 5 évig lehet fent.

Nem szült nőknek van a Jaydess, az kisebb méretű.

2018. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. máj. 25. 22:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hagyományos spirálom van. Egy éves volt a fiam mikor felhelyezte a doki. Addig azalea-t szedtem. Normál menstruációm van azóta, nem erősebb és nem is fáj. Jó döntés volt.
2018. máj. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Normál spirál 10-14 ezer Ft
2018. máj. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó!A hagyományos alatt a hormontartalmút érted?
2018. máj. 27. 22:34
 8/9 anonim válasza:
A depo provera injekció van az ördögtől
2019. aug. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Időközben megtudtam még valamit. Mostanában a Levosert ára 35 ezer környéke (bár mivel szabadáras, erősen függ a patikától, de érdemes szétnézni), és ha megtartod a blokkot, meg a kis kártyát, amire az orvos leírja, hogy mikor tette fel, és nem válik be, akkor ha fél éven belül leveteted, akkor vagy visszafizetik az eszköz árának 2/3-át, vagy adnak egy újat.
2019. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!