Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hallott valaki már a P. C. O....

Hallott valaki már a P. C. O. Szindrómáról? Ha igen akkor mit?

Figyelt kérdés
2008. okt. 31. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Policisztás Ovárium szindróma-nőgyógyászati betegség.

Tulajdonképpen az oka ismeretlen, de feltehetőleg a szénhidrátanyagcserével összefügg-nem bizonyítható.

Nekem volt és meg kell mondjam nem volt könnyű a teherbeesés..

Folyamata: a havi ciklusonként megjelenő tüsző éretlen, az feltapad a petefészek belső falára és ott betokosodik..ha ez többször fordul elő, akkor beszélünk PCO-s -ról..Általában a hosszúra nyúlt menstruációs ciklusból lehet erre következtetni, de uh-felvételen jól látható a petefészekben rekedt tüszők jelenléte..ezekből baba tuti nem lehet..Kezeléssel visszaszorítható-gyógyszeres -hormonos irányítással, de nem megszűntethető, ezért valószínű egy esetleges terhesség kihordása után újból felmerül ez a probléma..

Mivel oka ismeretlen hosszútávon nem lehet a beteg tünetmentes..

Fájdalmas menstruációt és terméketlenséget okoz.

Egyéb kérdés???

2008. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
www.pcos.hu
2008. okt. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Így van pontozzátok le a segíteni akarást!!gratulálok!!Ügyesek vagytok!!Csak egy vebcímet írtam!!Húha,de nagy bajt okoztam ezzel!!!!!!!!!!!!!
2008. okt. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem csakis azért lehetett hogy téged valaki lepontozott, mert a kérdés arra irányult,hogy te mit hallottál róla, és nem hogy az a weboldal mit ír, de ott is van sok hasznos info..

Üdv első válaszoló.

2008. okt. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2008. okt. 31. 16:33
 6/7 anonim válasza:
Elég sokat kellett volna gépelni ahhoz, hogy azt az információ mennyiséget itt is elolvashassuk, ami az ajánlott weblapon található! Nekem segített! Köszi
2008. nov. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Nálam kb. 1,5 hónapja diagnosztizáltak PCOSt. A tünetek: hirtelen hízás - 3 hónap alatt 15 kiló -, farkaséhség, rendszertelen menstruációs ciklusok (21 napostól 54 naposig), pattanásosság (pl. a háton), túlzott szőrnövekedés. A PCOS valószínüleg (mint az első kommentező írta) kapcsolatban áll egy szénhidrátanyagcsere-betegséggel, az inzulin rezisztenciával. Nálam ez egy cukorterheléses vizsgálatnál derül ki. Az éhgyomri eredményem tökéletes volt, a 2 órásinál az inzulinom 3×szorosa volt a megengedett felsőhatárnak. Azóta szénhidrátszegény diétát tartok és gyógyszert szedek. Még csak 18 vagyok, az orvos azt mondta, többet ezzel nem kell törődni, majd csak akkor, ha gyereket akarok. Nagyon mást nem tudok írni, mert elég "fiatal" még nekem ez a téma, de ha beirogatod keresőbe, hogy inzulin rezisztencia, meg PCOS, akkor olvashatsz többet is. Van egy másik betegség, a "túlélőtüsző szindróma", nagyon hasonlít a PCOS-re, ennek is érdemes utánajárnod.
2008. nov. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!