Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan hozhatnám előre? SOS

Hogyan hozhatnám előre? SOS

Figyelt kérdés

Pár napja késik a menstruációm, viszont pontosan 10 nap múlva megyek a VOLT-ra és nem szeretném, hogy ott jöjjön még, esetleg még akkor is meglegyen a menstruációm. Tippek, hogyan lehetne előrehozzni?

18/L



2018. jún. 17. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy. Ez nem így működik.
2018. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Sehogy

Csak sportolóknál vagy INDokolt esetben van hormon terápia!

2018. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Én a helyedben nem szórakoznék ezzel. Lehet majd mondanak házi praktikákat, de ezek tudományosan megkérdőjelezhetők, és sok esetben komoly károsodást okozhatnak. Gondolj bele: kuruzslótól vennél gyógyszert, vagy olyan gyóhyszert vennél amit nem teszteltek kellőképpen?! Remélem nem a válaszod! Viszont ha így van, akkor miért barmolnál bele a menstruációdba kétes módszerekkel. Lehet, h most még nyűgnek érzed, de idővel fontossá válik majd, h minden rendben legyen a ciklusoddal. Megéri ezt egy fesztiválért kockára tenni?! Ne fondold.. Fiatal koromban én is sok fesztiválon voltam, akkor azt hittem maradandó élmény lesz, hát nem lett. Én is voltam úgy fesztiválozni, h megvolt, és semmit sem vett el a buli élményéből. Ha a cserélgetés miatt aggódsz, a sátorban simán meg lehet csinálni, nem kell hozzá sorban állni a mosdóhoz. Ha meg pasizgatni szeretnél, azzal sincs baj, csak olyan pasit válassz, aki jól be van állva, ezért jó eséllyel észre sem veszi majd, h vérzel. Ha meg mégis, akkor csak le kell tagadni, és rá kell fogni, h ez bizomy tőle származik... 😃😃 Nálam működött anno. 😃 Na de komolyra fordítva a szót jobban jársz, ha felkészülsz rá, h a fesztiválon lehet meg, és elébe mész a dolgoknak! Pakolj elegendő mennyiségű betétet/tampont, inkább többet mint kevesebbet, kárba nem fog veszni úgyis mindig van valki aki ilyesmit kuncsorog, mert neki elfogyott, plusz a tampont fel lehet használni sérülések esetén vérzéscsillapításra is, mivel steril. Egyszer az egyik srác belelépett egy földön hagyott késbe, nagyon vérzett neki, de nem volt kéznél kötszer, de az egyik csajszinál volt tampon, amivel sikerült a vérzést elállítani (3 db kellett hozzá), utána már el tusott menni az elsősegély sátorba beköttetni a sebet. Szóval ilyesmi legyen nálad bőven. Valamint kézfertőtlenítő, és nedves törlő kendő is, illetve olyan ruha, ami praktikus mensi alatt. Illetve ha kell, görcsoldó és fájdalom csillapító. Ha ezekre oda figyelsz, és elviszed akkor tök mindegy, h mensizel e vagy sem a fesztiválon. Minden esetre többre mész ezekkel, mint, ha a ciklusoddal mahinálnál. Bár ezt neked kell tudni, h mi ér neked többet, úgy csinálod ahogy akarod, én csak a tapasztalataimat, véleményemet írtam le, a döntés a te kezedben van!
2018. jún. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Azért nem szeretném, hogy a fesztiválon jöjjön meg, mert rettenetesen szoktam görcsölni, a 100 mg-os Cataflam is éppen-éppen segít. Nem szeretném végig szenvedni a hetet. Még ha beveszem a gyógyszert, nem ihatok :/
2018. jún. 17. 15:17
 5/7 anonim ***** válasza:
21%

Na így már érthető, bocsi, de ebbe bele ssm gondoltam, mivel nekem ez a görcsölős rész hál istennek kimaradt! Lehet a betét miatt (én azt használok), mert egyik barátnőm mesélte, h rettenetesen görcsölt neki a hasa, ha mensizett. Ő tamponozott. Aztán egyszer valami nyavaja miatt nem használhatott tampont, betéteznie kellett. És a második nap arra lett figyelmes, h nem görcsöl úgy, mint máskor szokott, de nem értette miért. Aztán meggyógyult, visszatért a tamponhoz, és megint elkezdett nagyon fájni neki. Akkor jött rá, h valami köze lehet a görcseinek ahhoz, h mit használ. Azóta minimalizálja a tampon használatot, és alig panaszkodik. Persze ez sem mindenkinél van így, mert ismerek olyat is aki betéttel is ugyanúgy görcsöl. Szóval ezt nem tudom.

Inni ihatsz a cataflamra, jobban be fogsz tőle állni, viszont hatni azt nem igazán fog. Hát ez így már tényleg komoly probléma, mert akkor tényleg nem lesz nagy élmény, h a sátorban gubbasztasz a görcsök miatt. Esetleg menj el nődokihoz, hátha tud felírni valami hatásosat a görcseidre. Jobbat sajna nem tudok. Viszont továbbra is azt mondom, h ne akarj szándékosan belekavarni a ciklusodba, mert egy fesztivál sem ér annyit, h komolyabb, esetleg maradandó problémákat kockáztass miatta! Amúgy is fiatal vagy még, előtted az élet fesztiválra akármennyire elmehetsz, de az egészségedet nem feltétlen olyan könnyű vissza kapni! Szóval jól gondold meg! És kitartást kívánok hozzá!

2018. jún. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. jún. 17. 16:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2018. jún. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!